English

 Masa tenisi forumuna katılın, fikirlerinizi belirtin

 

  Altın Web Ödülü

Ankara'da

Masa tenisi Dersi verilir.

Ayrıca herkese oynama imkanı.

Tufan Yalçın

505 391 60 75

536 938 53 26


 

FORUM ANKARA BULUŞMASI

Toranomon

Masatenisi.org sitesi bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük masa tenisi grubu olma özelliği taşıyan forumumuzun 24 üyesi, 14-15 Mayıs 2005 tarihlerinde Ankara’da buluştu. Geçen yıl 7-8 Ağustos 2004 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ilk buluşmada tanışanlar özlemlerini giderirken, buluşmaya değin birbirlerini sadece forum aracılığıyla tanıyan üyelerimiz arasında da yeni dostluklar kuruldu.

Buluşmadan bir gün önce Ankara’ya ulaşan bazı forum üyeleri, Ankaralı forum üyelerimizin de katılımıyla Armada alış veriş merkezinde bir araya geldiler. Saat 17.00 sıralarında Çankaya Üniversitesi Spor Salonu’nda antrenmana başlayan bu üyelerimizi masa başından koparmak mümkün olamadı. Neyse ki Atatürk Orman Çiftliği’ndeki köfteciler geç saatlere kadar açık olduğu için akşam olmasa da “gece yemeği” yenebildi.

Buluşmanın gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi Tufan Yalçın hariç, hiç kimsenin buluşmanın yapılacağı salon ve masaların kalitesi hakkında fikri yoktu. Buluşma, havacılık tarihimizde bir çok ilke ve başarıya imza atan, bizlere, gözbebeğimiz Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını özgün ve üstün donanımlı teknik personelimizle karşılama gönencini yaşatan, Türkiye’nin göklerdeki gururu TAI’de (Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.) yapılacaktı. Görevim gereği, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan bir çok yabancı devlet başkanı ve heyetin TAI ziyaretine eşlik etmiş, gördükleri karşısında ne kadar etkilendiklerine şahit olup, her defasında sonsuz gurur duymuştum. Buluşma vesilesiyle TAI’nin mükemmel tesislerini ilk kez görme olanağı bulacak forum üyelerinin duygularını anlayabiliyordum. Öyle ki, “Böylesine önemli bir tesise girişimiz sorun olmaz mı?” endişesini dile getirenler dahi vardı.

Ancak, bu endişeler yersizdi. Çünkü, TAI Spor Kulübü Başkanı Sayın Şener Koltuk tam bir spor gönüllüsüydü ve forum buluşması için her türlü desteği vereceğini arkadaşımız Tufan Yalçın’a ifade etmişti. Sayın Şener Koltuk’a ve şahsında TAI’ye en içten saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Buluşmaya ev sahipliği yapan TAI Korgeneral Ali Güllü Kapalı Spor Salonu, adeta bir mesire yerini andıran sosyal tesisler alanında bizleri bekliyordu. Kesintisiz duş imkanı, güler yüzlü TAI görevlilerin hazırladığı çay-kahve servisi ve hatta öğle yemeği imkanları ayarlanmıştı. İkisi TAI’ye, ikisi de ACA Metal’in sahibi ve forum üyemiz Sayın Ahmet Abiş tarafından sağlanan toplam dört mükemmel masayı, elbirliğiyle salonun dört bir yerine kurup, yine Ahmet Abiş tarafından üretilen seperatörlerle geniş kapalı alanlar oluşturduk. Salon adeta Türkiye Kupası oynanacak bir havaya büründü. Üyemiz Sayın Abiş’e de katkılarından dolayı şükranlarımız sunuyoruz.

Tufan Yalçın’ın, tıpkı İzmir buluşmasındaki gibi anı olarak hazırlamış olduğu katılım sertifikalarını dağıtması ve buluşma açılış konuşmasının ardından “Swiss-tournament” yöntemiyle ferdi müsabaka eşleşmelerinin bilgisayarda belirlenmesi işlemine başlandı.

Donup kaldığımız an !!!

Bu esnada, Tsubasa ile ısınmakta olan masatenisi.org sitesinin kurucusu Ertan Patır’ın başına kötü bir kaza geldi. Ayak bileği şişen ve yere basamayacak durumdaki Patır’ın başına gelen bu talihsizlik, katılımcıları büyük bir üzüntüye sürükledi. Basit bir burkulma veya zedelenme olması temenni edildi. Fakat ne yazık ki Patır’ın aşil tandonu kopmuştu. Kendisine tekrar geçmiş olsun diyor ve en kısa zamanda yeniden masa tenisi oynamaya başlamasını diliyoruz. Turnuvaya Ertan Patır’sız devam edildi. Hemen herkesin ortalama 7 maç yapmasının ardından, en çok maç kazanan Cako, Burak Yalın, PingPongMan ve Beethoven yarı final oynamaya hak kazandılar. Final maçı ise, tekniği ve üst düzey formuyla daha ilk andan itibaren dikkatleri üzerinde toplayan Cako ile bileğinin yumuşaklığı ve istikrarlı oyunuyla büyük beğeni toplayan Burak Yalın arasında oynandı. Son derece keyifli ve çekişmeli maçta rakibini yenen Cako birinciliğe adını yazdırdı.

Ferdi müsabakaların ardından, katılımcıların büyük çoğunluğu daha önce planlandığı üzere İhtiyar Balıkçı adlı restoranda fasıl müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinde bir araya geldiler. Ertesi gün çiftler müsabakaları yapıldı. İlk günü deyim yerindeyse Ertan Patır’a baba şefkatiyle “dadılık” yapmakla geçiren ve kendisinin de ağrıları olduğunu “bahane ederek” ferdi müsabakalara katılmamayı yeğleyen en kıdemli üyemiz sevgili Selçuk Çöplü, 40 mm topun cazibesine daha fazla dayanamayarak raketini eline aldı ve harikalar yarattı. Uyumlu bir ekip görünümü sergileyen Selçuk Çöplü-Beethoven ikilisi, final maçında karşılaştıkları Nurdan-PingPongMan çiftini yenerek birinciliğe uzandı.

Ayrılık vakti gelip çattığında, iki gün boyunca doyasıya masatenisi oynayarak ve kurdukları yeni dostlukların keyfini çıkararak değerlendiren üyelerimiz, “2006’da İstanbul’da buluşalım” temennisiyle birbirlerini veda edip iyi niyet dileklerinde bulundular.

Her zaman olduğu gibi buluşmaya tam teşekküllü kameraman şeklinde gelen PingPongMan’in çektiği fotoğraflardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

 

Haber : Toranomon

Resimler : PingPongMan

 

Son güncelleme tarihi : 14 Haziran, 2005Copyright © 2001-2006 Ertan Patır

Bu sitenin içeriği kod ve yazılım da dahil olmak üzere, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya yeniden yayınlanamaz.

Webmaster :