English

 Masa tenisi forumuna katılın, fikirlerinizi belirtin

 

  Altın Web Ödülü

Ankara'da

Masa tenisi Dersi verilir.

Ayrıca herkese oynama imkanı.

Tufan Yalçın

505 391 60 75

536 938 53 26


 

İZMİR'DE DEV BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

PingPongMan

Aylardır forumda konuşulan, mesaj ve izlenme rekoru kırılmasına yol açan: “İzmir’de Dev Buluşma: Re-impact vs. Violin” başlığına konu buluşma ve etkinlik, 7-8 Ağustos 2004 tarihlerinde, çoğunluğu forum üyesi 26 masa-tenisi-severin katılımıyla planladığı gibi gerçekleşti. Forum üyeleri arasında düzenlenen, bu büyüklükteki ilk etkinlik niteliğindeki bu buluşmaya beklenenin üzerinde katılım sağlandı. Katılımcılar iki gün boyunca son derece eğlenceli ve zevkli anlar yaşadılar.

“Masatenisi.org” sitesine ait forumun üyelerinden Toranomon ile PingPongMan’in, bundan birkaç ay kadar önce, esasen kendi aralarında planladıkları yaz tatili buluşmasını, foruma yazdıkları çağrılar ile bir forum buluşmasına dönüştürmeleri neticesinde forumda bir ilk gerçekleşti: ilk defa Türkiye’nin dört bir yanından, hatta yurtdışından, bu kadar çok forum üyesi biraraya gelerek, o zamana kadar sadece forum vasıtasıyla görüş alışverişinde bulunmuş oldukları kişilerle şahsen tanışıp iki gün boyunca hem masa tenisi oynadı hem eğlendi.

Etkinlik, 7 Ağustos Cumartesi günü Bornova Evka-4 spor tesislerindeki masa tenisi salonunda yapılan ferdi turnuva ile başladı (esasen, bir gün önce gece buluşup eğlenenler olduğu da rivayet ediliyor). Eğlence faktörünün ön planda olduğu karşılaşmalar, kendisi ne yazık ki başka bir etkinlik yüzünden buluşmaya katılamayan Ertan Patır’ın yollamış olduğu metinin okunması ve üyelerden Tufan Yalçın’ın anı olarak hazırlamış olduğu katılım sertifikalarının dağıtılmasıyla başladı. Salondaki tam elverişli sayılamayacak şartlara ve sıcağa rağmen son derece zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmalar “Swiss-tournament” yöntemiyle oynandığı için, tüm üyeler aynı sayıda maç yapıp azami faydayı elde edebildiler. Sonuçta, finaldeki rakibi Savaş Teke’yi yenen Tufan Yalçın ferdi müsabakaları kazandı ve ödül olarak--Dadanagast’ın buluşmaya gelmemesi nedeniyle açıkta kalan--3 adet Nittaku *** topu kazandı. Günün merakla beklenen heyecan  dozu yüksek anlarından biri de, Toranomon ile PingPongMan’in, buluşmaya vesile olan tahtalarının kozlarını paylaştığı maç idi; bu karşılaşmada, Toranomon’un “Violin”i, PingPongMan’in “Re-impact”ini kılpayı da olsa yenmeyi başardı.

Aynı günün akşamı, İzmir bir başından diğerine katedilerek, Güzelbahçe’de denize nazır bir “kendin pişir kendin ye” restoranda, tahmin edileceği gibi yiyilip içilerek etkinliğe devam edildi. Geceyarısına kadar süren bu fasıl, esasen, üyelerden NurdaN ile Kaisersoze’in pişirip, diğer üyelerin afiyetle yediği bir yemeğe dönüştü.

Ertesi gün de, bir önceki güne göre daha az sayıda bir katılım olmasına, ayrıca bazı üyelerdeki yorgunluk belirtilerine rağmen, çekişmeli masa tenisi karşılaşmalarına sahne oldu; o gün, önceki günün sonuçları ışığında denk güçler gözetilerek oluşturulan ikili takımlar arası karşılaşmalar yapıldı. Yapılan maçlar sonunda guruplarında ilk iki sırayı alan takımların oynadığı yarı final ve final maçlarından sonra takımlarda birinciliği: Kaisersoze-Nurdan ikilisini yenmeyi başaran Toranomon-Mehmet ikilisi kazandı. Aynı günün akşamı, kalan gurup üyeleri Bornova’da beraberce yemek ve dondurma yiyerek son anları değerlendirdiler; son arkadaşlarını da memleketlerine uğurladıktan sonra da “birdahaki buluşmaya” diyerek vedalaştılar...

Buluşmaya tam teşekküllü kameraman şeklinde gelen PingPongMan’in çektiği fotoğraflardan bazıları aşağıda yeralmaktadır...

 

Haber : PingPongMan

 

Son güncelleme tarihi : 3 Ekim, 2004

Copyright © 2001-2006 Ertan Patır

Bu sitenin içeriği kod ve yazılım da dahil olmak üzere, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya yeniden yayınlanamaz.

Webmaster :