Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çift Hızlı Tahta

Recommended Posts

Epeydir bir tarafı daha hızlı ve sert hisli, diğer tarafı da biraz daha yavaş ve yumuşak hisli olan bir tahta arıyordum. Sonunda istediğim gibi bir tahtayı yaptırdım. Benzer durumda olanlar varsa bilgilendirmek istiyorum.

Tahtayaı yapan firma Almanya'daki Tischtennis-Manufaktur. Web adresi : www.tischtennis-manufaktur.de Site almanca fakat Google tercümesi işe yarıyor.

Sahibi Stefan Elsner işi bilen ve yetenekli birisi. Kendisine bir tarafı Timo Boll ZLC, diğer tarafı da Acoustic gibi olan bir tahta istediğimi söyledim. Yaptığı öneri aklıma yatınca siparişi verdim ve yaptırdım.

Hızlı tarafta Koto, karbon ve sert bir zamk kullandı.

Daha yavaş olan tarafta ise Limba, Aramid Fiber ve yumuşak bir zamk kullandı.

Fiyat olarak standart tahtayı 75 euro ya yapıyor. Ben bir kaç ekstra istedim (Özel koruyucu yağ ve vernik, sapında isim) artı yol parası toplam 88.5 euro ödedim.

Sapını önce anatomik yaptırmıştım ama sonra zımparalayıp düz sap haline getirdim.

Tahta his ve hız olarak istediğim gibi oldu. İki tarafı farklı hızda tahta isteyenlere tavsiye ederim.

post-1-0-90967300-1303817225_thumb.jpg

post-1-0-32395400-1303817240_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

güle güle kullanın aslında böyle bir tahta su sıralar bizimde gündemimizde abim düsünüyor bh kısmına kısa pütür taktı fh e t05 kullanıyor innerforce alc tahtada pütür istedigimiz gibi olmadı keyshot tahtaya taktı bu seferde fh zayıf kaldı hatta yarın birde kon ling hiu special tahta ile deneyecek... genellikle uzak doguda kullanılan kaça(markasını yanlıs yazmıs olabilirim ) diye bir tahta varmıs oldukca pahalı bu tahtada sizn dediginiz gibi iki tarafı farklı atan bir tahta onu düsünüyordu ama siz memnun olmus iseniz bizde ciddi düsünelim bu tahtayı bizim açımızdan tam zamanında acmıssınız bu konuyu ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun abi.

hızlı ve sert tarafını tenergy 25 ile mi kullanıyorsun?

soru biraz garip gelebilir ama hangi tarafı hangi amaçla hızlandırıp yavaşlattığını merak ettim.

Stefan özel sipariş tahta konusunda oldukça iyi. Tavsiye ederim.

kesin sen ayartmışındır ertan abiyi. tam 100 metreden kınıyorum seni.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun abi.

soru biraz garip gelebilir ama hangi tarafı hangi amaçla hızlandırıp yavaşlattığını merak ettim.

kesin sen ayartmışındır ertan abiyi. tam 100 metreden kınıyorum seni.[/size][/font]

Kendisi öyle bir ihtiyaç hissetti,ben nereden tedarik edileceğini gösterdim. :)

BH için sert tarafı kullanıyor. Kısa pütürle şut için. FH zaten spin oynuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun abi.

Emre'nin dediği gibi hızlı taraf BH de, yumuşak hisli olan taraf FH de. Sert hisli tahta ile daha rahat BH oynuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 47 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..