Jump to content
Masatenisi.org Forum

Wrb,senso Vs.. (içi Boş Sap Teknolojisi) ?

Guest Apex

Recommended Posts

Stiga'nın WRB, Donic'in Senso gibi isimlendirdiği içi boş sapın getirdiği avantajlar neler acaba?

Bildiğim kadarıyla sapın içi boş olunca tahtanın baş kısmı biraz daha ağırlaşıyor.. Oynarken bu bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı teşkil eder? Belki baş kısmı daha ağır olunca daha hızlı vurulabilir ama bilek hareketlerini yapmak zorlaşmaz mı? Dolayısıyla kontrol zorlaşmıyor mu?

Bir de sapın içi boş olunca topun daha iyi hissedildiği söyleniyor? Doğru mu?

Bu tür tahtaları kullanan veya deniyenleriniz varsa beni bu konuda aydınlatabilir mi?

Donic Diablo Senso tahtasını almayı düşünüyorum? Bu tahtayı deneyeniniz var mı?

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben stiga energy Wrb kullanıyorum . sapın içinin boş olması tabi haliyle raketin kafasını ağırlaştırıyor. Bunun avantajlarıda var dezavantajlarıda var . Blok yaparken iyi çünki kafası kapanmaya meyilli halde , ama bilek hareketleri zorlaşıyor , onun sebebide haliyle bileğe binen yükün diğer raketlere göre daha fazla olması .

Dediğin doğru , şut atarken ve loop yaparken avantajlı oluyosun . Benim tahtam all + , yani kontrol iyi, wrb den doolayıda kısmen hızlı , lastiklerimde çok spinli ve çeken h3 pro , yani anlayacağın herşeyi yapmak mümkün :lol:

donic diabloyu denemedim , ama donic power persson carbon la oynamıştım , çok titrek ve hızlı bi tahtaydı ben onu beğenmemiştim ve değiştirdim . donic lastik top tahta hiçbirinden memnun kalmadım açıkçası ama belki diablo iyi olabilir tarz meselesi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Sorumla ilgili konu olduğu için burdan devam etmek istiyorum..Yukarıda bazı şeyler yazılmış ama ben tam olarak tatmin olmadım..Tekrar sormak istiyorum..İçi boş sapların avantajları yahut dezavantajları nelerdir?Kimi insanlar bu tarz tahtaların farklı bir disiplin gerektirdğini ve oynamanın zor olduğunu söylüyor..Bu ne kadar doğru,ne kadar yanlış?Çünkü ne zaman içi boş saplı bir tahta almaya karar versem aklıma bu mesele takılıyor ve almaktan vazgeçiyorum..Şu sıralar denemek istediğim 2 tahta var ve 2 side içi boş sap teknolojisi ile üretilmiş..Biri Waldner Senso Carbon,diğeri stiga offensive cr..Eğer şu içi boş sap meselesini çözersem alacağım tahta belli ama gereken cevapları almam lazım..Bu tarz tahtaları kullanan kişiler sapı dolu tahtalar ile bir kıyaslama yaparsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salondaki birkaç kişide vardı bu tarz tahtalar ve bazen yarım saat,bir saatliğine alıp denerdim..Herhangi bir fark görememiştim açıkçası..Tabi kısa süreli denemeler ile ekipman hakkında kesin yargıya varmak mümkün değil..Tanınmış bir tahta alıp kullanmayı düşünüyorum,satmam da kolay olur..En azından tecrübe etmiş olurum..Kulaktan dolma bilgilerle uğraşmak yerine böylesi daha iyi sanırım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 161 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..