Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dünya Sporu Nereye Gidiyor?

cagan

Recommended Posts

Spor gündemini yakından takip edenler bilir, önce Amerikan Profesyonel Basketbol Lig'inde (NBA) oyuncu sendikası ve takım sahipleri arasında yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü lokavt kararı alındı ve liglerin ne zaman başlayacağı soru işareti. Ardından İtalya 1. Futbol Ligi Serie A da buna benzer bir durum yaşandı ve orada da liglerin geç başlaması söz konusu. Şimdi de herkesin çok yakından takip ettiği ve bizim oyuncularımızın da top koşturduğu İspanya 1. Futbol Lig'inde de aynı durum söz konusu. Eğer oyuncu sendikası Federasyon ile anlaşma sağlayamazsa ilk 2 hafta maçların yapılmamasına kesin gözüyle bakılıyor. Galiba spor branşı yahut spor dalı diyebileceğimiz bir kavram tamamiyle tarih oluyor. Büyük başın derdi büyük olur misali spor branşları sektörleşmeye başladıkça, takımların ve liglerin marka değeri arttıkça, kısacası ortada dönen paralar bol sıfırlı olunca herkes pastadan ne kadar büyük pay alırsam o kadar iyi zihniyetinde. Haliyle dünyada yaşanan ekonomik krizler bu sektörleri de olumsuz etkiliyor ama olan yine biz spor severlere oluyor anlayacağınız. Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış misali benim de klavyeme vurdu. İyisi mi ben sözü sizlere bırakayım. Nereye gidiyor bu spor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah sporumuzu bu tarz şeylerden korusun :) İşin içindeki paralar bazen emeği ve insanlık haklarını aşar boyutta resmen...Bir oyuncu yılda 70 maça çıkıyorsa futbolda diyelim , basketbolda 100 maç yapıyosa play-offlar dahil , bu adam ne zaman dinlenecek , özel yaşamını nasıl yaşayacak , oyuncular da büyük paralar kazanıyor ancak çok büyük fedakarlıklar yapıyor....Bu sporcuların haklarını parayla susturmak gibi bir yöntem deneniyor sanki , Casillias bugün bir açıklama yapmış mesela ; daha fazla para peşinde değiliz diye....

Sporseverlere yansıyan açıdan ise ; Arz - Talep dengesi her yerde var , sporda da...ama sporun odak noktası da gitgide para odaklı bir yere kayıyor , toplumları kaynaştıran sağlık aşılayan bir aktivite olmaktan çok...Bu çok kötü bir gidişat... Biz nasıl bu durumu tersine çevirebiliriz sorusuna ise cevap bulamamak daha da kötü....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyisi mi ben sözü sizlere bırakayım. Nereye gidiyor bu spor?

Sevgili Çağan hazır yazıyorsun yaz az birşeyler daha hemen topu bize atma..

Ben yazınca topu ya patlatıyorum yada avuta atıyorum....

Yazmaya başlarsam top felan ortalıkta kalmaz en iyisi şimdilik yazına bulaşmıyayim, millet rahat rahat yazsın....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 37 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..