Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sap Modifikasyonu

Recommended Posts

hangi tahta için uygulanacağı çok önemli. ağırlık merkezi raketin kafasına doğru olan (head balanced) tahtalar için yaparsanız ciddi rahatsızlık verebilir. hatta üzerine 1 çift ağır lastik de takarsanız çekilmez olur. fakat kompakt tahtalar, ağırlık merkezi sapa doğru olan tahtalar (center balanced) için yaparsanız çok da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. yinede bu işlemi yapmak yerine tahta değiştirmek en mantıklı çözüm olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düşündüğüm şey 2mm genişliğinde 4 mm uzunluğunda oval bir çukur. vibrasyonu engellemek için de içinde pimapen sabitlemek için kullanılan silikon sıkacağım. belki yapan olmuştur deneyimlerini yazan olur diye düşündüm. yorumlar için teşekkürler vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düşündüğüm şey 2mm genişliğinde 4 mm uzunluğunda oval bir çukur. vibrasyonu engellemek için de içinde pimapen sabitlemek için kullanılan silikon sıkacağım. belki yapan olmuştur deneyimlerini yazan olur diye düşündüm. yorumlar için teşekkürler vazgeçtim.

Ben merak ettim yap bi görelim çünkü sanırım yapacak kimse yok ama bence silikon ağırlığı artıracak ve yoracak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sapın içini boşaltmanın amacı vibrasyonu artırıp top hissine katkıda bulunmak ve raketin kafasını ağırlaştırıp yapılan vuruşların gücünü artırmaktır.

slikon sıkarsanız hem vibrasyon azalır ve his kötüleşir hem de slikonun ağılığı yüzünden raketin kafası gene hafif olmaz. Sonuçta rijitliği azalmış ama bunun karşısında hiçbir artısı olmayan bir tahtanız olmuş olur. bence gereksiz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

silikon yerine köpük (kendinden genişleyen) sıkabilirsiniz, oldukça hafif bir madde ve kuruyunca da vibrasyonu engeller bence.

http://poliuretan-kopuk.ucuzu.com/sista/poliuretan-kopuk-750ml-12-adet-fiyatidir-p46459419/galeri.html

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hakan hocam vazgeçtim ben. yıllar sonra tahtama dönüş yaptım, geçenlerde de bir iki oynadım. ne eskisi kadar yavaş ne eskisi kadar hantal geldi. topu da elimle atsam bu kadar isabetli gider, özlemişim yahu düşünerek oynayabilmeyi. Ozan bey verniğini de sürdü bir daha dokunmam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..