Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ittf Dünya Sıralamaları - Aralık 2011

Fatih Birinci

Recommended Posts

Aralık ayı dünya sıralaması ITTF'de yayınlandı: Link

Geçen ayın sıralamasıyla yanyana bakınca görünen şu:

* Ma Long iyice 3000'e yaklaştı. Zhang Jike ve Wang Hao yer değiştirdiler. Zhank Jike artık dünya sıralamasında ikinci. İkisi de sonuna kadar hakediyorlar.

* Ma Lin iki sıra birden düştü, aslında son 5-6 maçına göre az bile düşmüş, sanırım onu Grand Finals'deki çiftlerdeki birincilik bayağı kurtarmıştır.

* Wang Liqin yerini koruyor. Helal olsun adama, adını kazıdı masa tenisi tarihine...

* Xu Xin üç sıra birden yükselmiş. Hakediyor. Bu adamdan daha çok iş bekliyorum ben. Ryu Seung Min'in Çin'den yemişi :)

* Samsonov artık ilk 10'da değil. Normaldir. Ma Lin'le kaderleri ortak gidiyor gibi.

* Ovtcharov çok sevinçli olmalı. Bildiğim kadarıyla ilk kez dünya sıralamasında ilk ona girdi. İlk 10'daki batılı kontenjanında Samsonov'un yerini o aldı.

uymk.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bizimkilerden ise;

Erkekler

110.VANG Bora

114.Ahmet LI

337.JIANG Pengfei

364.MENGE Gencay

771.OKTAV Onur

830.DOGAN Hasan

892.HUR Deniz

924.GULER Selim

1064.DURMAZ Huseyin

1138.HURTURK Yucel

1202.KAHRAMAN Mirac

1217.OZTURK Ozgun

Bayanlar

45.HU Melek

115.HE Sirin

198.OZLER Fulya

312.ALI Meral Ildiz

478.GUNGOR Gokcenur

592.SAHIN Sanem

628.SAHIN Asli

693.KARAHAN Ipek

705.OZTURK Aylin

768.DEMIRTAS Aysegul

849.UZEL Damla

899.MURAT Elanur

durumumuz pek de iç açıcı sayılmaz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatih Hocam sana helal olsun nasıl takip ediyorsun bunlara aferim sana.Birde senden istediğim Bursa bölgesinin ilk 15'e giren masa tenisçilerin sıralamasını çıkarabilirmisin?Bizde ona göre rakiplerimizi bilelim.Ona göre hedef belirleriz.Bu istatistiği çıkarırsan çok memnun olurum.Sana kolay gelsin hocam.Mustafakemalpaşa'dan sevgilerle,hayırlı cumalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, maalesef Bursa'da bu tt-rating kavramını bir türlü yaygınlaştıramadık. Aslında il olarak masa tenisinde çok aktif bir il olmamıza rağmen neden böyle oldu bilemiyorum. Ama dernek yönetiminden arkadaşlarla görüştüm, eğer dernek üyeliği için tt-rating üyeliğini de zorunlu yaparsak, lig maçları ve rating maçlarının sonuçlarını da aktarırsak bayağı aktif olacağız. Ben gerekli temaslarda bulunmaya devam edeyim. En azından 2012 başından itibaren böyle bir düzenleme yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatih bey,

İstanbul'da da durum farklı değil.

Birçok derneğin haberi ve bilgisi olmasına rağmen sadece UPS kulübü (Nurullah ÜNSALVER hoca daha doğrusu) tt-rating'e destek çıktı (Eskişehir, Rize, Malatya gibi şehirlerdeki bireysel destekleri de unutmayalım...)

İsim vermeme gerek yok ama diğerleri dolaylı veya dolaysız yoldan bu sistemi sadece kendi bünyelerinde kullanmak gibi bir yaklaşım gösterdiler.

Yani "bize kodları ver, bizim salona gelenler için kullanalım" dediler kısacası....

Neyse, yeni geçtiğimiz yerde TT-rating üyeliğini zorunlu kıldık, hatta hemen lig başlattık (puanlara göre grupları oluşturup). Herkes memnun... Bu sezon bitince yeni sezonda talebi nasıl karşılayacağız onu düşünüyoruz. 4-5 masa yetersiz kalacak çünkü...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yer: Bursa Veteranlar Masa Tenisi Derneği

Kahramanlar: Dernek bekçisi ve birazdan kapıdan dönecek olan masa tenisi sever

- Kolay gelsin, ben masa tenisi oynamaya gelmiştim.

-- Yassah Hemşerim, giremezsin.

- Sebep?

-- Derneğe üye olmayan giremez.

- E tamam üye olalım o zaman, ne yapmam lazım?

--Yaşın tutuyor mu, ehliyetin var mı, vizite kağıdın var mı, pasaportun var mı, kafa kağıdın var mı, oyun var mı, buyun var mı, ikametgah senedin var mı...?

- Var var, hepsi var. Artık oynayabilirim değil mi?

--Yok daha değil. TT-Rating'e üye olmazsan giremezsin.

- Nasıl yani? O ne ki?

-- info@tt-rating.com adresine bir boy fotoğrafınla özgeçmişini at, rakedin kombinasyon değilse işin zor. SBS setinden geçemezsen işin daha da zor. Neyse dediklerimi yap, üye ol gel oynamaya başlayabilirsin....

Sonuç: Türkiye'de masa tenisi gelişiyor. Ben söylemiyorum rakamlar söylüyor. Neyse susayım ben en iyisi, Rating'lerim sıfıra inecek yoksa :pembe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 57 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..