Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangi Hazır Raketi Tercih Edersiniz ?

hhozmos

Recommended Posts

Merhaba,

Forumda son zamanlarda sıkça sorulan bir soruyu sordunuz. Hangi hazır raketi almalıyım ?

Hazır raketle masa tenisi oynamak uzun yola bisikletle çıkmak gibidir. Yaptığınız vuruşları bilinçli yapmanız mümkün değildir. Bu tip raketler kalitesizdir ve zaten topu azıcık tutan lastik yüzeyi kısa zamanda özelliğini yitirip kabaklaşmaktadır. Böyle bir raketle oynanan oyundan zevk alınamaz. Alınsa bile her türlü yenilgiyi baştan kabul etmek demek olur. Ama eğer yenilmek önemli değil, önemli olan topa vurmak derseniz, o zaman tabi ki her türlü raketle oynanabilir. Bunun için size Yashima marka raket öneririm.

Ama eğer, yaptığım vuruşları bilinçli yapmak istiyorum, kesme, spin, şut gibi vuruşlar yapmak ve bu vuruş tekniklerini kullanarak rakiplerime karşı bir adım önde olmak istiyorum derseniz o zaman kombinasyon raket kullanmanız gerekir. Kombinasyon raketler biri kırmızı biri siyah iki lastiğin bir tahtaya yapıştırılması ile hazırlanan raketlerdir. Forumda, hazır raket fiyatına ve hatta daha ucuza kombinasyon satabilecek arkadaşlar vardır. Burada hemen herkesin elinde, alıp da oynayamadığı için az kullanılmış profesyonel lastikler ve tahtalar bulunur. "Şu tarz bir oyunum var (misal) backhandden kesme ve blok oynuyorum, forehand'den de şut ve spin oynuyorum, buna uygun kombi raket hazırlanması konusunda yardım istiyorum" gibi bir mesaj atarsanız sizin için daha faydalı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..