Jump to content
Masatenisi.org Forum

Birleşik Kore Çini Geçebilir Mi ?

Guest koray16

Recommended Posts

Güney ve Kuzey Korenin aldığı 'uluslararası organizasyonlara birlikte katılma' kararı ile birleşik kore kuşkusuz bir güç kazandı. :excl:

Bu birleşmenin Çin karşısında nasıl bir etki yapacağını anlamak için aşağıda örnek mahiyetinde sormuş olduğum bilmeceye cevap vermek kafi gelecektir sanıyorum.

Soru: 1 gemi 1 boğazı 6 saate geçerse, 6 gemi aynı boğazı kaç saatte geçer ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu birleşmenin Çin karşısında nasıl bir etki yapacağını anlamak için aşağıda örnek mahiyetinde sormuş olduğum bilmeceye cevap vermek kafi gelecektir sanıyorum.

Soru: 1 gemi 1 boğazı 6 saate geçerse, 6 gemi aynı boğazı kaç saatte geçer ?

ben de sana bişey söyleyeyim o zaman çin gibi kalabalaık nufuslu bir ulkede bu tür birysel sporlarda nufusun özellikleri çok önemli.Bu adamlar hem kominist hemde olimpiyat sporlarına önem veriyorlar.

senin sorun belki bu sorunun cevabı ama nüfus rekabeti getirir ve bence uzun vadede başarı da gelecektir.TÜRKİYEDE BENCE AYNI POTANSİYELE SAHİP AMA.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman bende Ahmet'e bir soru sorayım....

Bir kürekçi bir boğazı bir kayıkla tek başına 6 saatte geçiyorsa, 6 kişi aynı boğazı bir kayıkla kaç saatte geçer?

Belki ilk aşamada Çin'i yakalamaları mümkün olmayabilir ama devamında hem Çin'e hemde diğer ülkelere bu birleşim sonucunda kök söktürecekleri kesin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kürekçi bir boğazı bir kayıkla tek başına 6 saatte geçiyorsa, 6 kişi aynı boğazı bir kayıkla kaç saatte geçer?

Belki ilk aşamada Çin'i yakalamaları mümkün olmayabilir ama devamında hem Çin'e hemde diğer ülkelere bu birleşim sonucunda kök söktürecekleri kesin...

Tamamen saadettin abiye katılıyorum.Fakat Kore'nin daha çok Güney kısmındaki sporcular daha başarılı(neredeyse her spor dalında).Bu yüzden 3 tane G.Kore oyuncusunun yanına 1 tane K.Kore oyuncusu monte edilir.O da ne kadar başarı sağlar bilinmez...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi sevgili Saadettin :gulumse: olay zaten senin verdiğin örnekteki gibi olsa, o zaman birleşmenin Çin karşısında işe yarayacağından şüphe olmaz. Ama masatenisi ferdi bir spor. Dünyanın en iyileri şu an için Çin'de olduğuna göre, değil Kuzey Kore ve Güney Kore, tüm dünya birleşse (anlık olarak) Çin karşısında bir işe yaramayacaktır (diye düşünüyorum) .

Haaa olay bu birleşmenin uzun vadede işe yaraması ise o da ayrı bir tartışma konusu. Bir defa Çin çok ama çok disiplinli, altyapıya önem veren, sürekli olarak iyi oyuncular yetiştiren bir ülke.

Yani şimdi Çin'in de hakkını vermek lazım. Masa tenisinde Çin gibi güçlü olmak istiyorsan, Çin gibi çalışacaksın, Çin gibi yetiştireceksin, Çin gibi emek vereceksin. Ben diğer ülkelerin bu işe Çin kadar kafa yorduklarını sanmıyorum. Ne yani Çinlilerde Allah vergisi bir yetenek mi var ? Doğuştan masatenisçi mi oluyor bunlar ? :dans:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 years later...

Kondisyon gerektiren sporlarda siyahi insanların üstün olması gibi bir şey acaba uzak doğulu sporcuların iyi masa tenisi oynamasını sağlıyor olabilir mi acaba? Reflekslerde yada algıda bir fark olabilir mi acaba? Belkide el becerisi ile yapılan tüm sporlarda bir farkları vardır. Snooker(Amerikan bilardonun benzeri) oynamaya da başladılar şimdilik hiç de fena değiller genç çocuklar güzel maçlar çıkartıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 112 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..