Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni lastik ve tahta aldım sizce iyi bir kombo mu degilse neler önerirsiniz

Recommended Posts

merhabalar değerli kullanıcılar ben yaklaşık 1.5 senedir masa tenisi oynuyorum ve yeni bir raket alma zamanımın geldiğini düşündüm malum önceki lastiklerim mercury 2 idi

yeni topladığım raketin forehandine hybrid k3 backhande joola rhzen fire aldım tahtamda stiga clipper wood sizce bu kombo iyimi

masaya uzak oynuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Sayın Enes Şahin,

Doğrusu ''hızlı''ve ''güçlü'' lastikler edindiğinizi ifade etmeden geçemeyeceğim.

Pekii, taleb ettiğiniz gibi , ''iyi'' nitelemesini bu malzemeler için kullanabilir miyiz? Evet...

Evet, evet,evet...

Hele, hele edindiğiniz tahtanız Clipper Wood var ki, (40+ topa da uygun, orta sert, orta hızlı, 7 katlı ) onu ne kadar medh etsek o kadar az. Bu, elbette onun en çok kullanılan/satılan tahtalardan biri olmasından kaynaklanmıyor; o da var da başat değil. Ormanlarla dolu bir ülke olan İsveç'te yaşayan halkın, yüzyıllar, binyıllar boyunca ahşapla kurup geliştirip, derinleştirdikleri uyum ve birikimin eseri...Kullanmaya başladığınızda, pek muhtemeldir ki,  neden böyle olduğunu kendiniz de keşfedecek, çakışlarınızdan, sipinkslerinizden ziyadesiyle lezzet bulacaksınız.

Elbette, Kılipır'dan daha hızlı, pahalı ve sert tahtalarla oynama ihtiyacı hasıl olursa, bunlardan da edinir, onlarla da şenlenirsiniz...Lastik desen gani gani, artık yavaşı, orta hızlısı, hızlısı..Seçiniz, yapıştırınız, kesiniz, kullanınız, elinizin beğendiği, kesenizin elverdiğince...

İyi deseniz, hepsi iyi...Elinizin beğendiğine alın, oynayın, alışın...Alışdıkça lasdiği daha iyi kullanacak, oyununuza yaptığı tesiri siz de takdir edeceksiniz...

Peki lastikler?..Onlar da bu uçsuz bucaksız çöllerde, kısa bir müddet Kılipır Han'ınızda kalıp, eskiyip, hususiyetlerini kaybedip, vakti geldiğinde göçeceklerdir çölün derinliklerine...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Enes Şahin yazdı:

bu yaptığım komboda topu çok iyi hissedermiyim yani topa vurduğumda güçlü bir ses elde etmek ve tahtayı hissetmek mümkünmü bu rakette

Sayın Enes Şahin,

Şayet bu yaptığınız komboyla bizzat oynar ve o esnada topa yaptıklarınızı, hissettiklerinizi son derece keskin bir dikkatle gözlemlerseniz, bu ve buna benzer suallerinizin cevabını gayet doyurucu bir şekilde alacağınız kanaatinde olduğumu bilmenizi isterim.

Hislerinizin kaynağı sizdedir; o bakımdan ''şöyle hisseder miyim de, vay böyle hisseder miyim'' diye, bu konuyu bir başkasından sormanıza lüzum olmadığı kanaatindeyim. Bu bahste, hislerinize dikkat etmeniz yetecektir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..