Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Eğitmen Sertifikası?

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlar çocukluğumdan beri severek yaptığım ve kendimi geliştirdiğim bir spor dalı masa tenisi..

Aynı zamanda milli eğitimde öğretmenim.

Son iki senedir okullarda sosyal faaliyetler giderek önem kazanmaya başladı hem öğrenciler kötü alışkanlıklardan kurtuluyor hemde sosyalleşiyor.

Öğrencilerimle sürekli olarak masa tenisi oynamaktayım.Fakat artık çocukları turnuvalara katmak istiyorum okul idaresi benden eğer resmi bir masa tenisi eğiticisi

olduğuma dair sertifikam olursa bu çocuklarla antreman yapıp turnuvalara katılabileceğimi söylediler.Yani işin resmiyeti...

Ben böyle bir kursa İstanbul da nerede katılabilirim.resmi onay veren(federasyon,halk eğitim merkezi,vs..) böyle kurslar nerede vardır..yardımcı olurmusunuz....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle masa tenisi takımı oluşturabilir ve turnuvalara hazırlayabilirsiniz. turnuvalara girebilmek için bildiğim kadarıyla spor kulübü veya okul kulübü kurup, tüzük hazırlamanız gerekiyor. belli dönemlerde özellikle temmuz aylarında 1. kademe antrenör kursları açılmakta. eğer bunu takip edersen ve belgeyi alırsan çocukları resmi olarak hem yetiştirebilir hem de turnuvalara sokabilirsin.

bol şans

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün sitesini takip edersen açılacak kusları yazıyorlar ama hangi ilde olacağı belli olmuyor. Yani istanbulda olur diye kendinizi şartlandırmayın. Buradan 1. Kademe Antrenörlük Belgesi alabilirsiniz. Dikkat! Zorunlu olarak 15 gün gibi derslere katılmalısınız çünkü her günün akşamında sınav var. Hatta bazen öğlende dahil günde 2 sınav oluyor... (Bu istanbulda böyle.. Diğer illeri bilemem ama sanırım istanbulda yoğunluktan bir süre kurs açmak istemiyorlar...)

Bu arada eğer yardımcı olacaksa ve istanbuldaysanız benim lisansımla turnuvalara sokabilirsiniz öğrencilerinizi. Benim için sorun olmaz. Hatta yardımcı olacaksam sevinirim bile...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
arkadaşlar çocukluğumdan beri severek yaptığım ve kendimi geliştirdiğim bir spor dalı masa tenisi..

Aynı zamanda milli eğitimde öğretmenim.

Son iki senedir okullarda sosyal faaliyetler giderek önem kazanmaya başladı hem öğrenciler kötü alışkanlıklardan kurtuluyor hemde sosyalleşiyor.

Öğrencilerimle sürekli olarak masa tenisi oynamaktayım.Fakat artık çocukları turnuvalara katmak istiyorum okul idaresi benden eğer resmi bir masa tenisi eğiticisi

olduğuma dair sertifikam olursa bu çocuklarla antreman yapıp turnuvalara katılabileceğimi söylediler.Yani işin resmiyeti...

Ben böyle bir kursa İstanbul da nerede katılabilirim.resmi onay veren(federasyon,halk eğitim merkezi,vs..) böyle kurslar nerede vardır..yardımcı olurmusunuz....

Okul takımınızı okullar arası bir müsabakaya hazırlamak istiyorsanız herhangi bir belgeye ihtiyacanız yok ama Ders Dışı Egzersiz çalışması yapmak ve bu yaptığınız çalışamalar için ek ders ücreti almak istiyorsanız antrenörlük belgesine ihtiyacanız var.. Diğer halk eğitimden verilen ustalık belgesi ve sertifikalar Antrenörlük belgesi yerine geçmiyor ve egzersiz ücreti alınamıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 126 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..