Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Nemlenmesi

Recommended Posts

haftada 2 veya 3 gün antreman yapıyorum. antreman yaptığım salonun sanırım yeterli havalandırılamamasından kaynaklı olarak lastiklerimin üst yüzeyi antremana başladıktan bir bir bucuk saat sonra nemden kayganlaşıyor ve nerdeyse kullanılamaz hale geliyor. bana çok ilginç geliyor çünkü üstündeki nemi atamıyorum silerek. böyle birşeyi yaşayanınız var mı bilmiyorum da antremanın sonlarında nefret ediyorum artık raketimden. ayrıca nem bu silerek gitmesi lazım ama gitmiyor işte :annoyed:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haftada 2 veya 3 gün antreman yapıyorum. antreman yaptığım salonun sanırım yeterli havalandırılamamasından kaynaklı olarak lastiklerimin üst yüzeyi antremana başladıktan bir bir bucuk saat sonra nemden kayganlaşıyor ve nerdeyse kullanılamaz hale geliyor. bana çok ilginç geliyor çünkü üstündeki nemi atamıyorum silerek. böyle birşeyi yaşayanınız var mı bilmiyorum da antremanın sonlarında nefret ediyorum artık raketimden. ayrıca nem bu silerek gitmesi lazım ama gitmiyor işte :annoyed:

Bu raketin suçu değil. Nem yüksek olduğunda bu sorun oluyor. Böyle bir ortamda nefes almak da zorlaşır, aşırı terleme de olur. Bunun çaresi havalandırma olması. Olmuyorsa oynayacak başka bir yer arayın.

İstanbul'da yazın bu sorun oluyor. Ben yazın nem % sine bakıp salona öyle gidiyorum. Eğer %60 ve daha fazlaysa o gün gitmiyorum. Sıcak hava ile nem birleşince lastikler ıslanmasa bile hava çok boğucu oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertan abi havalandırma var ama son seviyeye getirmek gerekiyor o zaman da inanılmas ses yapıyor baş ağrıtıyor. istanbulda yol problem olduğu için antreman mekanı seçimlerimiz de sınırlı. idare edicez artık bi şekilde napalım <_<

havalandırma sistemi yapılmasını isteyelim fiyatına göre sessiz havalandırma sistemleride vardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En son FBVTT'nin turnuvasındaydım. Aynı sorun orada da var.

Hatta benim gibi çok terleyen birisinde lastikler 1 saate kalmadan bahsettiğiniz duruma geliyor.

Bence en iyi çözüm : Salonlara nem alıcı (giderici) aletler konması.

( örnek : http://www.alperen.com.tr/amcorn.htm )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 45 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..