Jump to content
Masatenisi.org Forum

Alışkın Olduğumuz Lastik Tipi İle Oynamak

Guest Xtremetawsan

Recommended Posts

Tsp ile oynamaya başladıktan 15dk yarım saat sonra spinler hızlandı, isabet oranı arttı, bh spin ve şutlar daha etkili gitmeye başladı, 15 dk da oyunumuz gelişmeyeceğine göre lastiğin etkisini küçümsememek gerek.

Tabii ki hızınız artacak, üstü yapışkan olmayan japon lastikleri doğal olarak Çin lastiklerine göre daha çok atacaktır. Spinlerinizin etkisi tekniğinizle alakalı, bu başlıkta birçok arkadaş tarafından dile getirildi. Buna ek olarak Çin'li şampiyon oyuncuların da BH'de Bryce, Hammond, Sriver kullandığını unutmamak lazım. BH vuruşu atan lastikle daha rahat yapılır. Servis yeme konusuna gelince, yapışkan lastikle, servisi okumakta güçlük çekiyorsanız daha rahat servis yersiniz. Yapışkan yüzey gelen spine karşı daha dezavantajlıdır. Ama adam gibi karşılayabilirseniz de karşı tarafa diğer lastiklere oranla daha pis top gönderirsiniz. Ben servis yemekten çok blok yaparken problem yaşıyorum Çin lastikleriyle, yine aynı sebepten, üst yapışkan, gelen spn biraz yan spinliyse ve benim gibi tekniğiniz eksikse blok dışarı uçar gider. Şunu da belirteyim ben bu zamana kadar hep FH'de kullandım Çin lastiğini.

15 dk'da oyununuz gelişmez tabi ki, lastiğin etkisi de büyük, sadece siz bu (Avrupa/Japon) lastiklere yatkın oynuyorsunuz demekki. Benim çıkarttığım sonuç bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabii ki hızınız artacak, üstü yapışkan olmayan japon lastikleri doğal olarak Çin lastiklerine göre daha çok atacaktır. Spinlerinizin etkisi tekniğinizle alakalı, bu başlıkta birçok arkadaş tarafından dile getirildi. Buna ek olarak Çin'li şampiyon oyuncuların da BH'de Bryce, Hammond, Sriver kullandığını unutmamak lazım. BH vuruşu atan lastikle daha rahat yapılır. Servis yeme konusuna gelince, yapışkan lastikle, servisi okumakta güçlük çekiyorsanız daha rahat servis yersiniz. Yapışkan yüzey gelen spine karşı daha dezavantajlıdır. Ama adam gibi karşılayabilirseniz de karşı tarafa diğer lastiklere oranla daha pis top gönderirsiniz. Ben servis yemekten çok blok yaparken problem yaşıyorum Çin lastikleriyle, yine aynı sebepten, üst yapışkan, gelen spn biraz yan spinliyse ve benim gibi tekniğiniz eksikse blok dışarı uçar gider. Şunu da belirteyim ben bu zamana kadar hep FH'de kullandım Çin lastiğini.

15 dk'da oyununuz gelişmez tabi ki, lastiğin etkisi de büyük, sadece siz bu (Avrupa/Japon) lastiklere yatkın oynuyorsunuz demekki. Benim çıkarttığım sonuç bu.

Benim algılıyamadığım nokta,

Çin lastikleri ile oynamak japon (Avrupa) lastiklerinden daha yüksek bir teknikmi gerektiriyor..?

Yada İkiside farklı birer teknikmi..?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim algılıyamadığım nokta,

Çin lastikleri ile oynamak japon (Avrupa) lastiklerinden daha yüksek bir teknikmi gerektiriyor..?

Yada İkiside farklı birer teknikmi..?

Farklı teknikten ziyade vuruşları yaparken çin lastikleri topu fazla tuttuğu için, spin yaparken raketin açısını biraz eğmek gerekiyor. Aynı şekilde bloklarda da çin lastiği ile topun masa dışına uçmaması için raketi iyi kapamalısınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 99 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..