Jump to content
Masatenisi.org Forum

Andro-roxon Yeni Lastik

Guest CaNnNn

Recommended Posts

solüsyonlayınca ?? :pirpir:

YORUM(CaNnNn @ 4 06 2008, 17:20)

450 yumuşak bir yüzeyi vardı. Solüsyonlayınca uzun süre gergin kaldı

solüsyonlayınca ??

--------------------

Tahta : Tibhar - Samsanov Alpha

Lastikler : Joola - Mambo H 1.8mm

Yapıştırıcı : Tibhar - Rapid Clean

Ayakkabı : Mahmutpaşa

Tekstil : Bit pazarı

Stil : Allround

Seviye : Orta -

Bizde böyle Ongun solüsyonlanınca daha güzel ötüyor.Hız,his çok önemli değil.

Saygılarımla

KTM

Tahta -Daha markayı bulamadım

Lastik -En iyisinden 2 tane Biri kırmızı Biri siyah

Tekstil -Güncel Moda

Stil- O ne anlıyamadım

Seviye- Yok gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen haftadan beri 500 Pro'yu kullanıyorum. Önceden Donic Coppa JO Silver kullanıyordum, çok da hoşuma gidiyordu ama biraz daha diri bir sünger istiyordum. Roxon istediğim gibi çıktı. Orta ayarda bir süngeri ve yumuşak üst lastiği var. Silver gibi oynaması rahat. Aslında benzer karakterde lastikler, ama Roxon biraz daha derli toplu ve bir miktar daha hızlı. Silver gibi hemen tahtayı bulmuyorsunuz, şut atmak daha rahat, spinlerin de biraz daha etkili olduğunu söyleyebilirim. Üst lastiği geliştirmişler, bir miktar daha iyi top tutuyor (ne kadar kalıcı bilemiyorum), pek öyle kenarlardan kopma yapacak gibi durmuyor. Benim işimi fazlasıyla gören bir lastik. Ses derseniz yumuşaklar kadar abartı olmasa da ses de var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Bu aksam roxon'u denedim.Ama 500 mû,450 mi bilmiyorum.Zira kullanilmis aldim.Üstünde O3-001 yaziyor.

Aslinda raketin diger tarafinda yapistirilmis olan tackiness D yi deneyecektim.Sürpriz.Bu roxon,nerdeyse tackiness kadar kontrollü geldi.Lastik çok kullanilmis olmasina ragmen,topu hala çok iyi tutuyor.Top spin yapmak çocuk oyuncagi kadar kolay.Smaslar çok iyi.üst lasigi yumusak fakat alt lastigi medium veya daha sert gibi.Galiba kullanilma ömrüde bayagi fazla.Topuda bayagi alçak atiyor(sevdigim gibi)Yani sastim kaldim.Hayatimda bu kadar lastik denedim.Bu lastik gibi,rahat ve emin olabilecegin lastige rastlamadim.Gerçekten çok hosuma gitti.Bu lastigin fazla kullanilmamasinada çok sasirdim.Fransadaki forumdaki arkadaslara sordum.Kimse daha denememis bile.Bilinmiyor!Benim oynadigim kulüptede taniyan yok!

Bilmiyorum bu lastikle oynamaya devam edermiyim ama spinli oynayan, smashida iyi olan arkadaslar için tafsiye ederim.Bu arada lastigi söktüm.Alt lastigi medium veya daha sert demistim.Fakat üst lastiginin yumusak olmasi beni yaniltmis.Arka lastik bayagi sert.Zaten arkasinda yaziyor.Pro 500.Belkide 50°,450 olanida 45° olabilir.

Bu arada tackiness D ile 10 sene evvel 1 sezon oynamistim.Hala aktuel hala allround oynayanlar için en iyi lastiklerden biri.Hem çok kontrollü hemde direk vuruslarda çok iyi bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...Bu lastigin fazla kullanilmamasinada çok sasirdim.Fransadaki forumdaki arkadaslara sordum.Kimse daha denememis bile.Bilinmiyor!Benim oynadigim kulüptede taniyan yok!...
Nejdet Abi bilmemeleri gayet doğal çünkü hangi oyuncu hangi lastiği takip etsin şaşırıyordur şu anda. Ben bile bir süre lastik aılmlarına ara verdim ve solüsyonsuz sisten tam olarak oturup daha net lastikler çıkana kadar eski tarz lastiklerle devam edeceğim herhalde. Yoksa ne param nede aklım yetişir bu işe. Haliyle oradaki oyuncularda ne yapacağını bilmez durumdadırlar sanırım ve onlarda artık deneye deneye sıkılmış ve bunalmışlardır haliyle...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Saadettin arkadasim.

Burada yasaga uyuldugundan bu yeni lastikleri mecburen deniyorlar.Zira maçlar haftaya basliyor!Ben veteran maçina basladim bile.Fakat ben masa tenisinden biraz uzak kaldigimdan ve de masada topu yavaslatmaya yarayan lastikleri denedigimden,fazla bir bilgim yoktu.Zaten bu lastigide zoraki denedim.Bendeki bu olumlu intiba,belkide ilk deneme euphorie si olabilir(turkçesi aklima gelmiyor)euphoria eski yunancasi

Bir kaç kere daha denedikten sonra,daha saglikli bir fikir elde edebilirim.Burada ilk gôrdügûm kadari ile en çok coppa serisinin gold,silver vede platiniumu ile ilgileniyorlar.Sebebini henüz bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

europhoria; kendini iyi hissettirmek anlamında kullanılır genelde. Oynarken o lastikle oynamaktan seni mutlu etti, sevindirdi diyebilir cümle karşılığın olarak.

Donic Coppa lastikler burada da çok kullanılıyor. Sanırım bu işe Donic firmasının Formula lastiklerle daha önce başlaması onlar için piyasada belirli bir güç sağladı ve onun cemeresini şimdi yiyorlar. O sebeple Avrupa'da çok yaygınlar ve lastikleride iyi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar roxon 500 için sertliği medium diyor fast spin.Süngerin sertlik derecesi hakkında bilgisi olan var mı?Ayrıca donic coppa platin ve platin softun sünger sertliklerini öğrenmek istiyorum.Önümüzdeki günlerde 1 çift almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar roxon 500 için sertliği medium diyor fast spin.Süngerin sertlik derecesi hakkında bilgisi olan var mı?Ayrıca donic coppa platin ve platin softun sünger sertliklerini öğrenmek istiyorum.Önümüzdeki günlerde 1 çift almayı düşünüyorum.

Gerçekten de medium. Hatırladığım kadarı ile Sriver FX'den sert, Sriver EL'e yakın gibi. Platin normal buna benzer, Platin Soft ise baya yumuşak. Solüsyonlu FX'den yumuşaktır sanırım. Ben 500'ü üstü top tutmadığı için sattım. Tabi bu beklenti kişiden kişiye değişir, bir Mambo, Hammond ile mukayese edersen tutuyor ama Magna, Sriver'dan az. Spin çekerken üst lastikten fazla birşey beklememek lazım, süngere gömeceksiniz topu. Güzel lastik ama bana gelmedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

450 yi sriver veya nimbus serisiyle karşılaştırabilir misiniz bir de top tutuşu 500 e göre nasıldır acaba

Merhaba,

Ileride daha saglikli bir bilgi verebilirim.Ama ilk intibalarim.

Roxon 450 ve 500 in top tutusu ayni olmasi lazim zira ust lastik ayni.

500 sriver dan çok bryce veya desto formula 1 gibi,diyebilirim.Ama bana daha kontrollü geldi.Belki 450 sriver gibi olabilir.

Bence roxonun arka lastiklerinin sertligi,450(45°) 500 de (50°) diyebirim.Ama üst lastigin,yumusakligi,bu sertligi daha az hissettiriyor.Sanki medium gibi.

Hafta sonu,gine deneyecegim.eger hosuma giderse,1 tane 450 almayi dusunuorum.O zaman daha iyi bir karsilastirma yapabilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aksam benim burada malzeme satan arkadasla konustum.Sizler için yardim istedim.Bana bir kaç gun içinde,yeni çikan lastiklerle ilgili bütün bilgileri verecek.Kendisi numarali oyuncudur.Her yeni çikan lastigide dener.

Ben bu aksam roxon ile oynadim.Yapiskanin etkisi geçince,biraz yuksek atmaya basladi.Yuksek atmaya baslayincada,hata yapmaya basladim.Maalesef benim için uymadi.Yapistirsam uyacak ama zaten bu lastik yapistirmayi durdurmak için çikti.Zatende burada yasak.herkesde yasaga uyuyor.Fakat ginede spinli oynayanlar için fena lastik degil.Ama benim arkadas Tim'in dedigine göre,burada tutulmuyor.Pazartesi bana tibhar sinus u verecek denemek için.Sinus un atisi alçakmis.

Birde baska bir sey konustum Tim ile.Elindeki bütün degistirilmis,kullanilmis lastikleri bana verecek.bende turkiye'de ihtiyaci olanlara vede gençlerle ugrasan arkadaslara dagitacagim.Konuyla ilgili daha açik bilgileri sali gunu verecegim.

gorusmek uzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aksam benim burada malzeme satan arkadasla konustum.Sizler için yardim istedim.Bana bir kaç gun içinde,yeni çikan lastiklerle ilgili bütün bilgileri verecek.Kendisi numarali oyuncudur.Her yeni çikan lastigide dener.

Ben bu aksam roxon ile oynadim.Yapiskanin etkisi geçince,biraz yuksek atmaya basladi.Yuksek atmaya baslayincada,hata yapmaya basladim.Maalesef benim için uymadi.Yapistirsam uyacak ama zaten bu lastik yapistirmayi durdurmak için çikti.Zatende burada yasak.herkesde yasaga uyuyor.Fakat ginede spinli oynayanlar için fena lastik degil.Ama benim arkadas Tim'in dedigine göre,burada tutulmuyor.Pazartesi bana tibhar sinus u verecek denemek için.Sinus un atisi alçakmis.

Birde baska bir sey konustum Tim ile.Elindeki bütün degistirilmis,kullanilmis lastikleri bana verecek.bende turkiye'de ihtiyaci olanlara vede gençlerle ugrasan arkadaslara dagitacagim.Konuyla ilgili daha açik bilgileri sali gunu verecegim.

gorusmek uzere

Nejdet abi, Tim'den alışveriş yaptığım için bir iki defa ben de bilgi danıştım. Çok ilgili. Bana orda Donic Platin Soft'un çok tutulduğunu söylemişti. Ama ben Boost serisi lastikleri denemek istiyordum, o da TP versiyonu önerdi. Aldim ama daha yapıştırmadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nejdet abi, Tim'den alışveriş yaptığım için bir iki defa ben de bilgi danıştım. Çok ilgili. Bana orda Donic Platin Soft'un çok tutulduğunu söylemişti. Ama ben Boost serisi lastikleri denemek istiyordum, o da TP versiyonu önerdi. Aldim ama daha yapıştırmadım.

Evet zaten konu senin yüzünden açildi.Bana seni taniyip tanimadigimi sordu.Sendende çok iyi bahsetti.Tabiki çok memnun oldum.

Tim'e masa tenisi ile ilgili butun bilgileri sorabilirsiniz.Kendisi avrupadaki bütûn dilleri konusur.Yabanci diliniz yoksa turkçe sorun.belkide onuda az çok biliyordur.2 sene matematik ogretmeni,burada master yapan bir turk kiziyla çikmis!

Tim'in fiyatlari dandoyu geçerse,hatirlatma yapin.zira bana sizler için dandoyun fiyatlarina satacagina söz vermisti.Ama bizim buradan bu fiyatlari gormemize olanak yok!Biz dandoya girdigimiz zaman,avrupa ulkeleri için olan pahali fiyatlari görüyoruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tim'e masa tenisi ile ilgili butun bilgileri sorabilirsiniz.Kendisi avrupadaki bütûn dilleri konusur.Yabanci diliniz yoksa turkçe sorun.belkide onuda az çok biliyordur.2 sene matematik ogretmeni,burada master yapan bir turk kiziyla çikmis!

Tim'in fiyatlari dandoyu geçerse,hatirlatma yapin.zira bana sizler için dandoyun fiyatlarina satacagina söz vermisti.Ama bizim buradan bu fiyatlari gormemize olanak yok!Biz dandoya girdigimiz zaman,avrupa ulkeleri için olan pahali fiyatlari görüyoruz

nejdet bey, biraz konu dışına çıkıyoruz ama tim donic'in epox serisi tahtalarını dandoya göre daha yüksek satıyor, hatırlatma istediğiniz için söylüyorum, tahtayla ilgilenen arkadaşlar için fiyat değişirse daha uygun olabilir. hatta dandoyda 50€ üzeri kargo ücretsiz olduğu için dandoy çok daha cazip görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nejdet bey, biraz konu dışına çıkıyoruz ama tim donic'in epox serisi tahtalarını dandoya göre daha yüksek satıyor, hatırlatma istediğiniz için söylüyorum, tahtayla ilgilenen arkadaşlar için fiyat değişirse daha uygun olabilir. hatta dandoyda 50€ üzeri kargo ücretsiz olduğu için dandoy çok daha cazip görünüyor.[/quote

Merhaba Turushan arkadas,

Fiyatlar dedigim gibi dandoyla ayni olmasi lazim.Eger tim pahali olursa,dandoyun fiyatini emaile ilistirin,yada bana bildirin.gerekeni yaparim.Yoksa ben niye burada timden bahsedeyim!Tim sadece benim takim arkadasim.Fiyatlari dandoyun altina çekmezse,timden neden alalim.Nerede ucuzsa oradan alacagiz.Amacimiz o.

Birde tabiki garanti.Timden alacaginiz her alis veris,elinize geçecek diye garantidir.Dandoyla olan problemler,timle yasamazsiniz zira ben varim.

Dandoyun 50€ ustu kargonun bedava oldugunu teyit ederseniz.Tim ile konusup hallederim.

gorusmek uzere

Tekrar ediyorum.Tim dandoyun fiyatlarini bilmiyor.Biz buradan goremiyoruz.O yuzden ona dandoyun fiyatini ilistirin diyorum.Timin fiyatlari burasi için.Yani vergili fiyatlar.Ama Turkiye için vergi vermiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 179 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..