Jump to content
Masatenisi.org Forum

Catapult Neden Popüler Olamadı?

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Bu konu hakkında fikri olan var mı?

Butterfly kataloğunda bu lastik yıllardır var ve üstelik hepimizin deli deli kendiliğinden solüsyon etkili lastik arayışına girdiğimiz şu günlerde (çünkü yasaklara 45 gün kaldı) neden hiçbirimiz bu lastikten bahsetmiyor veya denemiyor.

Bir kaç arkadaşla fikir alışverişinde bulundum. Sebepleri şunlar olabilir. İsabetli fikirleri konusunda Ahmet Sözmen arkadaşıma teşekkür ediyorum.

1- Catapult çıktığı dönemlerde Bryce da vardı. Bryce ın bile popüler olması epey zaman aldı. Sriver Fx le oynayan birçok kişi Bryce ı bir türlü sevememişti. Yapıştırmamanın hiç gündemde olmadığı dönemlerdi bunlar. Bir çok süper lig oyuncusu sriver fx lastiklere benzinli karışımları sürerek lastikleri bryce hızlarına ulaştırıyorlardı. Böyle bir durumda kim takar Catapultu. Zaten Bryce da çıkmış üstelik onu da yapıştırdın mı bomba gibi oluyor. Yani Catapult vakitsiz zamanda çıkmış Bryce ın gölgesinde kalmıştı.

2- Peki Catapult neden yıllar önce çıkartılmıştı. Solüsyon yasağından o dönemler hiç bahsedilmiyordu. Diğer bir komplo teorisi ise şu: Butterfly yıllar önce bu lastiği çıkararak zaten benim çok eskiden beri böyle bir lastiğim var diyerek kendini diğer rakiplerle arasındaki farkı daha da mı açmayı planlıyor. Acaba şimdi yeni çıkan Catapultlar eskilerine göre modifiye mi?

3- Yabancı forumlarda da geziniyorum onlardan da hiç kimse Catapultdan bahsetmiyor. Catapultun hissini hatırlayanınız var mı?

Peki ben bu konuyu niye açtım. Biliyor musunuz? www.butterflyonline.com a girerseniz ana sayfasında Catapultu anlatan bir video var. Yıllardır uyuyan bu lastik ne oldu da şimdi Butterfly ın ana sayfasında yerini aldı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tam ben diyecektim reklamını iyi yapamadılar zamanında diye düşünüyorum (catapult çıktığında ben en fazla 8-9 yasındaydım herhalde:D ) şimdi brian payce yine bir video hazırlamıs izlemekte fayda olabilir ama tibhar sinus andro roxon kadar performanslımıdır bilmem ayrıca güray abi bu lastiği gergely de kullanıyordu üsteli solüsyonla yapıştırarak

oda belki yorum yazar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Catapult lastiği ilk çıktığı yıllarda Bryce lastikle birlikte denemiştim. Yapıştırma gerektirmeyen bir lastik olması o zamanlardan ilgimi çekmişti ve orta seviye oyuncular içinde uygun mu diye düşünerek denemeye karar vermiştim.

Gelelim lastiğe...

Catapult öncelikle atma ivmesi olarak alçak atan bir lastik. Eğer kol gücü kullanmadan oynuyorsanız ve masadan açılıyorsanız haliyle yolladığınız topların filede kalma olasılığı çok yüksek ve bende bu sorunu yaşadım. Masa üstü çektiğim topspinlerde -ki ben kol gücüde kullanarak çekerim- topun fileyi yalayarak geçmesi beni şaşırtmıştı ve blok yaparken de beni zorlamıştı. O dönemde Sriver FX kullandığım içinde atma ivmesi beni rahatsız etmişti. Aynı dönemde aldığım Bryce lastiği ilk denediğimde ise bana daha uygun olduğunu gördüğümden Catapult lastiğin papucu haliyle dama atıldı. Çünkü çok hızlı değildi. (Bu arada şimdiki kendinden solüsyonlu lastiklere göre çok daha yavaş bir lastik...)

Kısacası Catapult lastiğe alışmak içinde geçiş dönemi çok önemli. Eğer alçak atan lastiklerle oynuyorsanız rahat edersiniz ama Ali gibi Sriver tarzı lastikten Catapult lastiğe dönerseniz önce alışmanız ve bir süre bu durumu yadırgamamanız gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 194 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..