Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Atış Kuralı İle İlgili Bir Soru

cagan

Recommended Posts

servis atarken top elden çıktığı andan( 16 cm yukarı çıkmalıdır) topun raketle temasının bittiği ãna kadar rakip topu görmelidir, aksi takdirde faul sayılır. Bunun dışında istersen ellerini bile saklayabilirsin ama top rakette olduğu sürece raketi saklayamayacağın için, raket hareketi verceğin falsoyu belli edecektir. bundan dolayı bileğini saklamana gerek kalmayacak ;) Zaten saklasan da hakemler müsamma gösteriyorlar oyunculara sarı kart bile göstermiyorlar (:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cagan ne demek istediğini inan ben çok iyi anladım.çünkü ordaydım :) bunu yapmak faul değil ama bu dediğin hareketi yapman için İran lı olman lazım :) (cumartesi günü UPS salonuna bi İranlı oyuncu geldi ortalığı süpürdüde ondan bahsediyorum :) )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu iranlı baya meshur olmus onun fırıncı bir kardesi vardı daha önce o geliodu o iranlının abisi bu acaba abisi iran milli takımında felan oynamıs

valla adam fırıncının kardeşimi fırıncı küreğimi bilmiyorum Yaşar abi getirmiş tutmuş kolundan..garibimi nerde yakaladıysa artık..kime yenildiyse kimi kara listeye almışsa oynattı hepsiyle..birde adam salondaki herkesi hallaç pamuğuna çevirirken ki gülüşünü görcektin..kendi dünya şampiyonu olsa bu kadar sevinmez :P: ..gelgelelim bu İran'lı kardeş namütenahi bir oyun stiline sahip olup; yu pi es , okmeydanı,haydarpaşa,fb veteran dahil dağıtmayacağı eleman yok..ben demiyorum haşa Yaşar abi söylüyo..aman yenmeyin Yaşar abiyi mazallah salar İran'lıyı üzerinize :hehehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla adam fırıncının kardeşimi fırıncı küreğimi bilmiyorum Yaşar abi getirmiş tutmuş kolundan..garibimi nerde yakaladıysa artık..kime yenildiyse kimi kara listeye almışsa oynattı hepsiyle..birde adam salondaki herkesi hallaç pamuğuna çevirirken ki gülüşünü görcektin..kendi dünya şampiyonu olsa bu kadar sevinmez :P: ..gelgelelim bu İran'lı kardeş namütenahi bir oyun stiline sahip olup; yu pi es , okmeydanı,haydarpaşa,fb veteran dahil dağıtmayacağı eleman yok..ben demiyorum haşa Yaşar abi söylüyo..aman yenmeyin Yaşar abiyi mazallah salar İran'lıyı üzerinize :hehehe:

ups de bu iranlıya yenilenler kim merak etmeye basladım yarın kısmetse ordayım ama bugünden söylersen cagan abi sevinirim kimleri yeniyor bu oyuncu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yavaş olsun burası Türkiye :) görmeden konuşmak yanlış ama eğer Yaşar abinin gördüğü en iyi oyuncuları düşünürsek babam adamı yenebilir :D

bende o yüzden sordum zaten kimleri yendiğini şimdi isim yazmayacağım ama herkesin bir oynayısı var düşük orta ileri hangi seviyedeki oyuncuları yendi ups te

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaşar abi set alabiliyorsa....yorum yapmaya gerek yok (:

yenilenler şu isimlerdi..ve bütün maçlarda 3-0 çoğu set de 11-1 11-2 falan bitti :o: Ongun abi,Tuncay abi,Cengiz abi,Selim abi,Dr Ahmet bey,Serhat abi sadece antrenman yaptı:) salona yeni gelen ve 20 sene sonra ilk defa rakedi eline alan eski Bulgaristan milli oyuncusu Tanju abi..hatırladığım bu kadar..Yaşar abi 1 set aldım dedi..orda almadı..adam bakmıştır Yaşar abi her sayıda çıldırıyo falan demiştir biz buraya tatile geldik sakata gelmiyelim :P: burdan Yaşar abiye selamlar :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ah be keşke bende oynasaydım ya , iyi servis atan oyuncuları severim yaklaşım 20 den fazla servis gördüm yenilerini öğrenirdim (:

adamın değişik servis attığını kim söyledi :D: adam bildiğin senin benim attığım daha doğrusu atmaya çalıştığım servisleri atıyodu..tabi ne atmak!!arada bariz bi falso farkı vardı..kullandığı lastikte bryce!!ki salonda eline aldığı herhangi bi raketle bile veriyodu aynı falsoyu..yani anladık ki servis atmak var atmak var :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..