Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sriver El Ve Cermet

ararat1973

Recommended Posts

Arkadaşlar cermet almayı düşünüyordum ancak sriver el presportta 16.68 eu, cermet 30 eu. Cermet fiyatına neredeyse sriver el ve sriver fx alınabiliyor. Sriver el ile cermeti karşılaştırabilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum. Bu fiyat farkına değecek kadar fark varmı? Özellikle merak ettiğim spin üretme konusundaki yönleri. Eğer arada çok fark yoksa sriver el alırım. Ama gerçekten bariz fark varsa o zaman cermet alabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cermet almayı düşünüyordum ancak sriver el presportta 16.68 eu, cermet 30 eu. Cermet fiyatına neredeyse sriver el ve sriver fx alınabiliyor. Sriver el ile cermeti karşılaştırabilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum. Bu fiyat farkına değecek kadar fark varmı? Özellikle merak ettiğim spin üretme konusundaki yönleri. Eğer arada çok fark yoksa sriver el alırım. Ama gerçekten bariz fark varsa o zaman cermet alabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Cermet ile sriver el yi denedim.

Cermet 2.1 ile sriver el max arasındaki fark şöyle. Performans açısından cermet daha iyi. Bir çok kişi dopinglenmiş sriver el ye benziyor diyor. Ama Cermet performans beklentisi kişilerin yine solüsyonla kullanılması gereken bir lastik. Ama Cermet hali hazırda hızlı ve tension lastik. Ömür olarak denkler. Cermet'in stile göre değişken bir süngeri olduğunu de belirsem belki fikriniz değişebilir. Takıtğım anda oyunucu olumlu yönde etkileyen bir lastikti. Yine de başarımın verdi haz para ile denk tutulabilir mi bilmiyorum. Tabi en ideali en ucuzu ile en iyi performansı elde etmek.

Forumdan bir biri için yazdığım izlenimlerimi aktarayım...

"Bloklar çok düzgün ve kontrollü gerçekleşiyor. Smash denen şeyi kontrollü yapmak mümkün değil ne yazıkki. Ya da ben beceremedim. Optimum mp, sriver, Coppa Jo platinium ve bryce da onları yapmak çok daha kolaydı. Topun güzergahı orta yükseklik. Ne çok alçak ne de çok yüksek. Servislerde çok aşırı spin üretmiyor ve direk köşelere atılan hızlı servisler pek gerçekleşmiyor. Kısa servis atıp ardından flip yapmak daha kolay. Yüksek falsolu servis attıktan sonra geri gelen toplara spin çekerken epey güç sarfederek atak yapabildim. Booster sürdükten sonra daha kolay oldu. İyi randıman almak için booster gerekebilir. Ben booster kullandıktan sonra daha iyi kontrol etmeye ve spin çekmeye başladım. Servislere karşı spin karşılamak çok kolay. Yan falsolara spin çekmek güç istiyor ama karşı tarafa yönlendirmek hiç de zor değil.

Teknik hataları örtebiliyor. Yakın masada çok etkili, orta mesafede gücü tahtaya bağlı. Kraenga carbon da Optimum Mp ye göre daha fazla spin yapma imkanı buldum. Sriver EL nin tension versiyonu da denebilir. Ama su bazlı bir lastik değil bana göre. Tibhar Nimbus serisi çok daha dinamik bu lastiğin yanında. Bu dediğim sizi yanıltmasın. Cermet gerçekten zıplak bir lastik."

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Daha önce yaptığınız yorum cermet için yanlış anlamadıysam.

Sriver el ile masaya yakın spinler, kesiklere loop özellikle merak ettiğim noktalar.

Birçokları cermet için, dopinglenmiş srive el ye benziyor demiş. Neredeyse yarı fiyatına, solusyon kullanarak cermete yakın performans elde edeceksem sriver el almak daha mantıklı geliyor.

Şunu da eklemek istiyorum. Elimde faster3, higher3, focus3, dipper ve dipper2 lastikleri var. Hepside güzel. Asıl yenmem gereken şey açgözlülük. Onu da deneyim, bunuda göreyim hevesi. Bir de bazı eksikliklerimi lastik değiştirerek giderebileceğim sanısı. Oysa ki elimdekileri en iyi şekilde kullanabilsem lastik arayışına gerek kalmayacak çok iyi biliyorum ama ne yaparsın, reklamlar çekiyor insanı :hehe:

Sriver el siparişi verdim, inşallah fh lastik arayışıma bir nokta koyarım sriver el ile.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 41 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..