Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 05 Ve Sriver G3 Fx Ağırlıkları

Recommended Posts

Süperligde ENEZ cihazı hiç görmedim. Eğer gördüyseniz uygulaması nasıl oldu? Anlatırsanız hepimiz bilgileniriz.

İyi çalışmalar,

Tribünün ön tarafında olduğumdan baş hakemlerin olduğu masanın üzerinde vardı ama nasıl kullanıldığını veya kullanılıp kullanılmadığını görmedim.Şahsi fikrim sporcular rakip oyuncuların raketlerinden şüphelenir de şikayet ederlerse devreye sokacaklar gibi duruyordu sanki.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boost tc'nin süngeri çok çok yumuşak tabiri caizse hamur gibi, lastiği sökerken kenarlarından hemen yırtılıyor, yapıştırıcıyı kalıntılarını temizlerken sünger parçaları elinize geliyor, anlayın ne kadar yumuşak olduğunu, eskiden bu yırtılma olayı yıllarca kullanılmış bayat lastiklerde olurdu. Çok şaşırdım doğrusu, sriver fx bunun yanında çok sert kalıyor. Bence benzeştikleri tek yön his, tc ile oynarken solüsyonlu sriver fx hissi kadar olmasada ona benzer bir his alıyorsunuz. Tabi ki sriver fx buna göre çok daha hızlı.

Saygılar,

Anlattığınız kadarı ile bana bile uymayacak kadar yumuşak bir lastik. Tenergy 64'ü beklemek en iyisi sanırım. Değerli yorumlarınızı paylaştığınız için çok teşekkürler. Saygılar bizden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boost Tc o kadar da yumuşak bir lastik değil bence. Mehmet Abi öyle bir anlatmış ki sanki Donic F3 gibi birşey sanıyor okuyanlar. Ben fazla oynamadım ama öyle inanılmaz yumuşak bir hissi yok. Kararında diyebilirim. Mehmet Abiye şu açıdan katılırım. O stiga tahtaların üzerine yapıştırıyor su bazlılar ise kolay sökülebilen yapıştırıcılar değil. Haliyle sökerken süngerin narinliğini de göz önüne alırsak sünger parçalarının tahtada kalması çok doğal. Bu tür süngerler çok doğal olmadığı için yeni nesil lastik süngerleri farklı farklı karakteristik özellikler gösteriyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Boost TC yapıştırılmış bir srive fx kadar yumuşak değil. Birkaç defa yapıştırılmış sriver L diyebiliriz belki. Yapıştırılmamış sriver fx'i ise pek oynamadığım için bilemiyorum.

Yalnız sünger baya yumuşak ve hassas ona katılıyorum. Yine de donic f3 bigslam veya joola energy xtra gibi lastikler daha yumuşak hissettiriyor. Hele big slam feci ötüyor.

Ozan yapıştırılmamış Sriver Fx medium sert oluyor. Tatlı sert tabiri de uyar. Bu tatlı serte kontrol de ekleniyor ve güzel oluyor. Arylate Carbon tarzı bir tahtanın üzerinde oynamak doğru olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mustafa hocam merhaba,

Boost tc, hız düşük, atış açısı yüksek, his çok iyi, top spin yapıldığında çok iyi, fast spin için uygun değil, ittirmeler ve servis açma fena değil fakat hareketi iyi yapmak lazım, genel anlamda lastik iyi ama oyuna girmek için mutlaka çok hafifte olsa spin hareketi ile başlamak gerekiyor yoksa top fileye doğru düşüyor. Bence bu lastiğin en büyük handikapı ise çok yumuşak olduğundan tahtadan sökerken süngeri kopuyor.

Boost tp, hız çok iyi, atış açısı düşük, his çok iyi, fast spin için mükemmel(ben genelde spinleri hızlı yaptığım için çok sevdim.) ittirmeler ve servis açmalar çok iyi, sert bir lastik. Ben bu lastiği stiga carbo 7.6'da kullanıyorum. Ayrıca michael maze tahtamda da deneyeceğim. Ayrıca şunuda söylemek istiyorum. Bu lastiklerin stiga optimum carbo tahtadaki hissini daha çok beğendim.

Selamlar,

Mehmet bey'in ve diğer arkadaşların, deneyimlerini aktarmalarından dolayı çok memnun oldum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Öncelikle herkese merhaba.Almanyadan katiliyorum.

Yarin t64 ile sriver g3 fx i denemeyi düsünüyorum.Cok iyi bi oyuncu degilim ama su anda Huriccane 2,3 kullaniyorum cok sert lastik ve kontrol sifir o yüzden t05 de o tipte bi lastik heralde.(benim icin agir olur heralde.)

Ama t64 ve g3 fx daha iyi heralde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Sriver G3 ler de geldi.

Kırmızı G3: 65gr

Siyah G3 : 65 gr

İnanılır gibi değil Tenergy 05 e neredeyse yaklaşıyor. G3 FX den ise tam 8 gr ağır.

Yarın deneyeceğim. Yorumlarımı yazarım. İlk izlenimim g3 fx e göre sert. Sertliği Sriver L gibi değil. Sriver EL diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy ve G3 fx i sattım. Bu yüzden ölçemiyorum. Bildiğim kadarıyla Butterfly ın kare halindeyken tüm lastik ebatları aynı. G3 leri Maze üzerine taktım. Raket ne çok hafif ne de çok ağır oldu. Tam kararında diyebilirim.

Her iki tarafa da G3 Fx taksaydım raket kuş gibi olacaktı. Hafif raket sevenlere G3 Fx i tavsiye ederim. G3 lerle oynayacağım eğer çok sert gelirse çift taraf tekrar G3 Fx lere dönerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 157 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..