Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tavsiye Ricasi ...

Baran Bingol

Recommended Posts

Cocukken dedem sayesinde elime raket almisligim var, sonra da ortaokul/lise de yapacak birsey bulamazsam oynadim. Ancak 35 yasindan sonra cosup mayis 2008 den bu yana yogun olarak haftada en az 5 saat oynuyorum.

Baslarken DHS CW-C carbon ve BH:2.0 FH:2.2 Geospin Tacky kullandim. 2 ay once ise FH de kontrolu kaybetmeden hizlanabilmek amaciyla Friendship Higher III e gectim ve oyunuma son derece olumlu etkisi oldugunu gordum. Gelen kesiklere FH top spinlerim daha etkili ve isabetli olmaya basladi. Simdi BH konusunda yogun calisiyorum ve BH top spinde de gelismemi hissesiyorum.

Tahtamdan memnunum ve bu tahta uzerinde Higher III u BH de kullanip FH icin Tenergy 64 kullanmayi planliyorum ancak kontrol konusunda endiselerim var ve hic deneme imkanim olmadi. Birlikte oynadigim partnerimin bryce fx lerini denemistim herhangi bir problem yasamamistim.

Ne dersiniz T64 icin erken mi davraniyorum ? Kullandigim tahtayla T64 optimum performansi verir mi?

Degerli fikirlerinizi paylastiginiz icin simdiden tesekkurler ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cocukken dedem sayesinde elime raket almisligim var, sonra da ortaokul/lise de yapacak birsey bulamazsam oynadim. Ancak 35 yasindan sonra cosup mayis 2008 den bu yana yogun olarak haftada en az 5 saat oynuyorum.

Baslarken DHS CW-C carbon ve BH:2.0 FH:2.2 Geospin Tacky kullandim. 2 ay once ise FH de kontrolu kaybetmeden hizlanabilmek amaciyla Friendship Higher III e gectim ve oyunuma son derece olumlu etkisi oldugunu gordum. Gelen kesiklere FH top spinlerim daha etkili ve isabetli olmaya basladi. Simdi BH konusunda yogun calisiyorum ve BH top spinde de gelismemi hissesiyorum.

Tahtamdan memnunum ve bu tahta uzerinde Higher III u BH de kullanip FH icin Tenergy 64 kullanmayi planliyorum ancak kontrol konusunda endiselerim var ve hic deneme imkanim olmadi. Birlikte oynadigim partnerimin bryce fx lerini denemistim herhangi bir problem yasamamistim.

Ne dersiniz T64 icin erken mi davraniyorum ? Kullandigim tahtayla T64 optimum performansi verir mi?

Degerli fikirlerinizi paylastiginiz icin simdiden tesekkurler ...

Tecrübeli arkadaşlar da fikir verecektir ama bence fh de higher3 le devam edip, bh e focus3, focus1, 729 yudo yada dipper2 gibi bir lastik seçip hb topspinlerini geliştirmen daha iyi olacaktır. Ne de olsa iki ayda hihger3 ile yapabileceklerinin hepsini yapmış olamazsın. Tenergy 64 gördüğüm kadarıyla uzun zaman solusyonlu lastikle oynamaya alışmış ve şimdi benzer etkiyi bulmaya çalışan tecrübeli oyuncuların tercih ettiği bir lastik. Yine de zevk meselesi, seçim senin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 64 gördüğüm kadarıyla uzun zaman solusyonlu lastikle oynamaya alışmış ve şimdi benzer etkiyi bulmaya çalışan tecrübeli oyuncuların tercih ettiği bir lastik. Yine de zevk meselesi, seçim senin.

Katılıyorum. Bunun ötesinde raketinizin bir tarafı 1 atarken diğer tarafı 3 atacak. Çok orantısız olur bence. Avrupa/Japon lastiklerine dönmek istiyorsanız Tenergy 64'den önce kullanabileceğiniz yığınla lastik var. 64'ün 05'e göre kontrol hissi iyi ama pek de öyle evcil bir lastik değil orta seviye oyuncular için. Bence yeni nesil yüksek tansiyonlu lastikler yerine klasiklerin ofansifleri ile devam edin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bu herkesin tenergy aşkını,hevesini anlayamıyorum..hayatında solüsyon kullanmamış,solüsyonun etkisini bilmeyen insanlar iyidir,güzeldir,hızlıdır diye tenergy'ye geçmek istiyor..Sayın Baran Bingöl ;sizi tenzih ediyorum..zaten sizde mesajınızda acaba erkenmi davranıyorum diye yazmışsınız..demekki az çok birşeylerin farkındasınız..bunlar forumda ve çevremde gördüklerime istinaden yazılmış şeyler..solüsyon demek daha fazla hız demekti,daha fazla spin demekti..peki nasıl oluyor da daha eline yeni yeni combi raket almış kişiler tenergy 'yi düşünüyorlar..bu lastikler cidden çok iyi tekniğe sahip,yüksek hızda oynamaya alışmış ve ararat1973 ünde dediği gibi daha önce solüsyonla oynamaya alışmış ve solüsyon etkisini isteyen oyuncular için..biz amatörlere ne verseniz oynarız emin olun..iyi bir tekniğe sahip olmak,yahut başarılı bir oyuncu olmak hızlı bir tahta üstüne tenergy yahut benzeri lastikler takmaktan geçmiyor..kontrolü sağladığınız sürece her ekipman size faydalı olacaktır..acaba bunu ne zaman idrak edecek insanlar merak ediyorum :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..