Jump to content
Masatenisi.org Forum

Federasyonumuz

Remzi Sarioglu

Recommended Posts

Joola firması sponsorluğunda düzenlenen Avrupa Milli takımlar Bayanlar liginde slovenya ile yapılan maçı hem canlı olarak, hemde 26 Şubat akşamı TRT 3 de keyifle izledim. Bir masa tenisi maçının TRT kanallarında yayınlanması beni son derece mutlu etti. TRT de yayınlanması konusunda emeği geçen federasyon yetkililerini kutluyorum. Bunun devam edeceğini arzuluyorum. Maç esnasında Sayın Federasyon başkanımız federasyona tahsis edilecek bir arazi üzerine kurulacak tesis hakkında hedeflerini anlattı. Bu tesis gerçekleştiği zaman masa tenisi federasyonunun önünün açılacağını heyecanla ve mutlulukla anlattı. Kendisini kutlamamak mümkün değil. Bayanlarda Avrupa şampıyonluğunu hedeflemiş. Başarılar başkanım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence yani bu da zaten TRT vb. kanallara verilmezse Federasyon ne işe yarar...Yapılması gereken yapıldı , şu anda masa tenisinde masa tenisini Türk toplumunun gözünde ciddi bir spor haline getirmek düşünülmeli ... Yayın bu yollardan birisi , ama Premier Division vb. türdeki kaliteli Avrupa Ligi maçlarına girersek

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Ülkemizde masa tenisinin yaygın olmama sebebi biraz pahalı olması. Raket masraflarının ülkemize göre fazla olması , antrenör eşliğinde çalışma ve oynayacak yerlerin paralı olması vb. durumlar ülkemizin kalkınmışlık düzeyi ışığında düşünülürse biraz lüks kaçıyor. İnsanlar yiyecek ekmek bulamıyor o kadar parayı sırf masa tenisine nasıl ayırsın ? Demek istediğim popülerite çalışmalarının işe yaraması için önce halkımızın bu spora para ayırabilecek durumda olması gerekir. Para sadece bir unsur tabii ki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Erdem Kemiksiz
Bence Ülkemizde masa tenisinin yaygın olmama sebebi biraz pahalı olması. Raket masraflarının ülkemize göre fazla olması , antrenör eşliğinde çalışma ve oynayacak yerlerin paralı olması vb. durumlar ülkemizin kalkınmışlık düzeyi ışığında düşünülürse biraz lüks kaçıyor. İnsanlar yiyecek ekmek bulamıyor o kadar parayı sırf masa tenisine nasıl ayırsın ? Demek istediğim popülerite çalışmalarının işe yaraması için önce halkımızın bu spora para ayırabilecek durumda olması gerekir. Para sadece bir unsur tabii ki.

antrenör ve yer sıkıntısı gibi nedenlerin masatenisinin yaygınlaşmamasındaki en önemli nedenlerden olduğu konusunda aynı görüşteyim. ancak raket masrafları ya da bu sporun pahalı bir spor olması konusuna katılmıyorum. her yıl iki çift lastik ve bir tahta almak durumunda değiliz. ben aldığım tahtayı 9 yıldır kullanıyorum. 2 yılda bir de ya da 1,5 yılda bir de 1 çift lastik alsak o kadar da pahalı olmaz. masatenisinin en büyük eksikliğinin popularite olduğunu düşünüyorum. bir konuya veya spora olan ilgi, popularitesi oldukça daha çok artacaktır. bununla birlikte ülkemizdeki bir çok kişinin spora bakış açısının da çok geniş olmadığı kanaatindeyim. çocuklarını sadece ders ve sınav odaklı yetiştiren ailelerden, futbol ve basketbola oranla çok daha az bilinen bu spora çocuklarını yönlendirmesini beklemek hayal olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer zamana yayarsak çoğu şey ucuz. Sorun o parayı bir seferde verebilmek. O parayı vermeye gücü yetmeyen milyonlarca insan varken bana bu sporu yaygınlaştırmak zor gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer zamana yayarsak çoğu şey ucuz. Sorun o parayı bir seferde verebilmek. O parayı vermeye gücü yetmeyen milyonlarca insan varken bana bu sporu yaygınlaştırmak zor gibi geliyor.

Yurt dışında masa tenisi oynayarak çok iyi para kazanan sporcular var. Şimdi bizde de para kazanan sporcular var. Masa tenisi populer olursa para kazananların sayısı artar. Ayrıca diğer sporların yanında bir tek masa tenisini iyi oynayanları kuruluşlar arası maçlarda oynatsınlar diye şirketlere işe alıyorlar. Yanı iyi masa tenisi oynayanlar istikbalini de garantiliyorlar. Bu da 1970 yılların başından beri Türkiye de gelişen bir durum. Kuruluşlar arası maçlar ilk önceleri İstanbul da başladı ve Türkiye geneline yayılmaya başladı. Bu spor ne kadar çabuk yaygınlaşırsa masa tenisi oynayan sporcular daha çabuk refah bir hayata kavuşurlar. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte size federasyonumuzun bizler için yolladığı mesaj.. bizde biraz kıpırdanalım ve tüm haber kuruluşlarını sıkıştıralım artık.. Ülkemizde hiç yapılmayan sporları boy boy tvlerde seyretmekten hepimize gına gelmedi mi?

işte mesaj;

"MASA TENİSİ MAÇLARININ TV LERDE YAYINLANMASI İÇİN LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ…!

Öncelikle 24 Şubat 2009 tarihinde İstanbul Caferağa spor salonunda yapılan 2009-2012 Joola Avrupa Milli Takımlar Bayanlar Liginde Türkiye – Slovenya maçını yayınlayan TRT 3 ve çalışanlarına, gelişmekte olan ve profesyonelliğe adım adım yaklaşan spor branşlarına vermiş oldukları destek için yürekten teşekkür ederiz.

Şimdi şunu çok iyi biliyoruz ki, her zaman ve her yerde oynanan 50.000 in üzerinde lisanslı sporcusu bulunan ve milyonlarca oynayanı bulunun masa tenisinin, görsel medyada daha fazla yer alması artık olmazsa olmazların başında gelmekte. Bu hususta bize, size daha doğrusu masa tenisi severlerin üzerine düşen bir görev vardır. Peki, nedir bu?

Aşağıda vermiş olduğum e-mail adreslerine masa tenisi maçlarının hepsinin olmasa dahi ilk başta Türkiye’de yapılan Uluslar arası maçlar, Türkiye Şampiyonalarının finalleri ve Süperlig maçlarının, TV de yayınlanması için talep maili göndermenizi rica ediyorum. Özellikle TRT ye teşekkür maili göndererek 24 Şubat tarihinde yapılan yayının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi olarak emeği geçenlere teşekkür edelim.

Lütfen 1-2 dakikanızı ayırarak belki ilk başta size önemsiz gelen ama çok önemli olan bu görevi yerine getirmeye çalışalım. Unutmayalım ki “bir elin nesi var iki elin sesi var” demiş atalarımız.

TV Kuruluşlarının mail adreslerini aşağıya yazıyorum, Lütfen aklınıza geldikçe bu adreslere masa tenisi maçlarının yayınlanmasına ilişkin taleplerinizi mail atınız.

TRT: aktifhat@trt.net.tr, trthaber@trt.net.tr, cem.cinar@trt.net.tr, haber@trt.net.tr

NTV:dmail@dogusholding.com.tr, ntv@ntvcom.tr, haber-20@ntv.com.tr, izleyicigorusleri@ntv.com.tr, haber@ntv.com.tr , yasemin.bektas@ntv.com.tr

KANAL D: info@kanald.com.tr, bizeyazin@kanald.com.tr, anahaber@atv.com.tr, editor@kanald.com.tr, ekaradag@kanald.com.tr

ATV: editor@atv.com.tr, anahaber@atv.com.trctagtekin@atv.com.tr

STAR:webmaster@startv.com.tr,starhaber@startv.com.tr, nuray.basaran@startv.com.tr

FENERBAHÇE TV: info@fenerbahcecumhuriyeti.org

SHOW: info@showtv.net

SKY TÜRK: haber@skyturk.tv

FOX: info@fox.com.trdogan.senturk@fox.com.tr

HABER TÜRK: haberankara@haberturk.com.

KANAL TÜRK: anahaber@kanalturk.com.tr

CNN TÜRK: info@cnnturk.com.tryavuzo@cnnturk.com.tr

FLASH: flashtv-w@flashtv.com.tr

KANAL 7: kanal7@kanal7.com, habersaati@kanal7.com,

KANAL 1: kanal1@kanal1.com.tr ,

STV: webadmin@stv.com.trhaber@stv.com.trtanitim@stv.com.tr

CINE 5: cine5@cine5.com.tr,

TGRT: tgrt@tgrt.com.tr, haber@tgrt.com.tr

TV 8: tv8@tv8.com.tr

SAMANYOLU TV: haber@samanyolu.tv ademirer@samanyoluhaber.tv

Zamanınızı aldığım için özür dilerim, Zamanınızı ayırarak bu hususta bize destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla….

Hakan BEBEK

Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri

Not: Bu mail şahsi olarak gönderilmiştir.Email adresleri muhtelif internet sitelerinden alınmıştır.

2/28/2009 1:42:08 AM"

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Aydın Ungan
İşte size federasyonumuzun bizler için yolladığı mesaj.. bizde biraz kıpırdanalım ve tüm haber kuruluşlarını sıkıştıralım artık.. Ülkemizde hiç yapılmayan sporları boy boy tvlerde seyretmekten hepimize gına gelmedi mi?

işte mesaj;

"MASA TENİSİ MAÇLARININ TV LERDE YAYINLANMASI İÇİN LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ…!

Öncelikle 24 Şubat 2009 tarihinde İstanbul Caferağa spor salonunda yapılan 2009-2012 Joola Avrupa Milli Takımlar Bayanlar Liginde Türkiye – Slovenya maçını yayınlayan TRT 3 ve çalışanlarına, gelişmekte olan ve profesyonelliğe adım adım yaklaşan spor branşlarına vermiş oldukları destek için yürekten teşekkür ederiz.

Şimdi şunu çok iyi biliyoruz ki, her zaman ve her yerde oynanan 50.000 in üzerinde lisanslı sporcusu bulunan ve milyonlarca oynayanı bulunun masa tenisinin, görsel medyada daha fazla yer alması artık olmazsa olmazların başında gelmekte. Bu hususta bize, size daha doğrusu masa tenisi severlerin üzerine düşen bir görev vardır. Peki, nedir bu?

Aşağıda vermiş olduğum e-mail adreslerine masa tenisi maçlarının hepsinin olmasa dahi ilk başta Türkiye’de yapılan Uluslar arası maçlar, Türkiye Şampiyonalarının finalleri ve Süperlig maçlarının, TV de yayınlanması için talep maili göndermenizi rica ediyorum. Özellikle TRT ye teşekkür maili göndererek 24 Şubat tarihinde yapılan yayının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi olarak emeği geçenlere teşekkür edelim.

Lütfen 1-2 dakikanızı ayırarak belki ilk başta size önemsiz gelen ama çok önemli olan bu görevi yerine getirmeye çalışalım. Unutmayalım ki “bir elin nesi var iki elin sesi var” demiş atalarımız.

TV Kuruluşlarının mail adreslerini aşağıya yazıyorum, Lütfen aklınıza geldikçe bu adreslere masa tenisi maçlarının yayınlanmasına ilişkin taleplerinizi mail atınız.

TRT: aktifhat@trt.net.tr, trthaber@trt.net.tr, cem.cinar@trt.net.tr, haber@trt.net.tr

NTV:dmail@dogusholding.com.tr, ntv@ntvcom.tr, haber-20@ntv.com.tr, izleyicigorusleri@ntv.com.tr, haber@ntv.com.tr , yasemin.bektas@ntv.com.tr

KANAL D: info@kanald.com.tr, bizeyazin@kanald.com.tr, anahaber@atv.com.tr, editor@kanald.com.tr, ekaradag@kanald.com.tr

ATV: editor@atv.com.tr, anahaber@atv.com.trctagtekin@atv.com.tr

STAR:webmaster@startv.com.tr,starhaber@startv.com.tr, nuray.basaran@startv.com.tr

FENERBAHÇE TV: info@fenerbahcecumhuriyeti.org

SHOW: info@showtv.net

SKY TÜRK: haber@skyturk.tv

FOX: info@fox.com.trdogan.senturk@fox.com.tr

HABER TÜRK: haberankara@haberturk.com.

KANAL TÜRK: anahaber@kanalturk.com.tr

CNN TÜRK: info@cnnturk.com.tryavuzo@cnnturk.com.tr

FLASH: flashtv-w@flashtv.com.tr

KANAL 7: kanal7@kanal7.com, habersaati@kanal7.com,

KANAL 1: kanal1@kanal1.com.tr ,

STV: webadmin@stv.com.trhaber@stv.com.trtanitim@stv.com.tr

CINE 5: cine5@cine5.com.tr,

TGRT: tgrt@tgrt.com.tr, haber@tgrt.com.tr

TV 8: tv8@tv8.com.tr

SAMANYOLU TV: haber@samanyolu.tv ademirer@samanyoluhaber.tv

Zamanınızı aldığım için özür dilerim, Zamanınızı ayırarak bu hususta bize destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla….

Hakan BEBEK

Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri

Not: Bu mail şahsi olarak gönderilmiştir.Email adresleri muhtelif internet sitelerinden alınmıştır.

2/28/2009 1:42:08 AM"

Cevapları yayınlayalım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben verilen adreslerden ikisine elektronik posta attım. ntv@ntv.com.tr'ye iletilemedi ama trt'ye attığım postaya yanıt geldi.

Sayın IZLEYICIMIZ,

Öncelikle programlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Mesajınız değerlendirilmeye alınmak üzere ilgili birime iletilecektir.

Saygılarımızla

TRT AKTIF HAT

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..