Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım..!

Guest VgrooveR

Recommended Posts

selamlar... bende raket oluşturma konusunda yardımlarınızı bekliyorum. fh. tenegry05 bh. bryce fx yalnız tahta konusunda kararsızım boll tri carbon, m.maze ya da schlager carbon düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum. off ağırlıklı oynuyorum ama kontrolden ne kadar az taviz verirsem o kadar iyi. şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Vgroover. Öncelikle aramıza hoşgeldin ama "ehliyetim yok fakat yarış arabası kullanacağım" diyorsun! İstersen önce gaza yüklendiğin zaman senin ölümüne sebebiyet vermeyen bi kombi seçelim. Biraz siteyi karıştırıp okursan birçok değerli bilgiye ulaşırsın. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar... bende raket oluşturma konusunda yardımlarınızı bekliyorum. fh. tenegry05 bh. bryce fx yalnız tahta konusunda kararsızım boll tri carbon, m.maze ya da schlager carbon düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum. off ağırlıklı oynuyorum ama kontrolden ne kadar az taviz verirsem o kadar iyi. şimdiden teşekkürler

sevgili ozan ve saadettin bey, hassasiyetinizi anlıyorum fakat öncelikle öğrenmemiz gereken konu, daha önce pro raket kullanıp kullanmadığı, alt yapısı ve masa tenisi tecrübesi değilmi, uzun yıllar (benim gibi yaklaşık 10 yıl) ara verdikten sonra tekrar masa tenisine tekrar dönen ve ekipmanları uzun süre takip edemeyen arkadaşlarımız da olabilir, bunları öğrenmeden arkadaşa yüklenmenin bir anlamı yok bence, bu onu soğutmaktan başka bir şeye yaramaz,

vgroover arkadaşımız yukarıdaki soruları yanıtlarsan eminim uygun kombi cevabı alacaksındır, eğer henüz yeni başladıysan da ilgili linke yönlendirilip okuyarak aklına birşeyler yerleşecektir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşa yüklendiğimi hiç düşünmedim Turushancım. Sadece "bende raket oluşturma konusunda yardımlarınızı bekliyorum" diyen bir üyemize seçtiği kombinin çok hızlı olduğunu ve kendisini bu kombiyle başlarsa tökezleteceğini yazdım. Belki sen 10 sene ara vermiş olabilirsin ama yardım kısmına "raket oluşturma" gibi bir cümleyle başlarsan bu işte daha yeni olduğunu düşünürüm ister istemez. Çünkü belirli bir altyapısı olan sporcu arkadaşlar daha önce kullandığı ekipmanı yazarak konuya girer ve "sizce benim hızımı daha fazla artırmak için devamında kullanacağım bu ekipman uygun mu?" diye sorabilir. Çünkü altyapısı olan her sporcu sadece lastik seçiminin değil mm hesabının bile önemini bilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle ilgilenipte yazı yazdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. birkaç gün önce bu siteye üye oldum ve üye olduğumdan beri günde 3-4 saat boyunca forumdaki yazıları okuyorum ( buna 'YENİ BAŞLAYANLARA' bölümü de dahil ) ancak kafama takılan sorulara yanıt bulamamış olacağım ki buraya yazma gereği duydum... bu arada kontrolden çok taviz vermemek derken şunu söylemek istedim; örneğin hız:10 kontrol:6 spin:9 olan bi tahta yerine hız:9 kontrol:8 spin:8 olan bir raketle oynamayı tercih ederim. Yani off ağırlıklı bi raket olmasında bi sakınca yok mükemmel bi kontrol beklemiyorum zaten raketten...

Ayrıca lise yıllarımda oynamıştım oynamayalı 5-6 sene oluyor anlayacağınız ekipmanlardan biraz uzağım (bryce fx in yapıştırılmadan iyi spin vermeyeceğini bilmeyecek kadar). Daha önce kullandığım tahta butterfly ama modelini hatırlamıyorum fh. stiga chop&drive bh. stiga clippa.

saadettin: çok fazla forumlara yazı yazan biri değilim bu yüzden işin protokünü bilmiyorum kusura bakma. Bir daha yazı yazarken önce kendi ekipmanımı yazarak başlayacağım söz. Lastik ve tahta seçimimi yaptıktan sonra mm sinede karar vereceğim (şimdilik yeterince sorun ama daha çözüm yok bir sorun daha eklemek istemedim) (2.1düşünüyorum)

tsubasa: çok sert eleştirmişsin kardeşim (bu bir sitem). Sadece yardım istemiştim bişey yazmak zorunda değildin ama yazdın çünkü yardım etmek istedin (en azından ben böyle düşünüyorum) biraz da eleştiri yaparken olumlu olsaydın daha iyi olurdu benim açımdan. (örneğin arkadaşım sen şunları şunaları yazmışsın ama bunlar bunlar yok sen önce bana bunları bunları söyleki ben sana yardımcı olayım :gulumse: ... gibi)

turushanovgu: umarım kendimi daha iyi anlatabilmişimdir. Saygılar

herkese tekrar teşekkürler, saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben 10 senedir oynamıyordum tekrar başladığımda sriver ı kontrol edemiyeceğimi düşünüp 1.8 mm tackiness yapıştırdım her iki yüzüne. bence çok da iyi yapmışım. rallilerde veya spin atarken 3 kat fazla yoruluyorum ama lastiğin tüm özelliklerini kullanmaya yeni başladım ve şunu da diyebilirim ki ben o kadar kendi spinlerimle ve şut tekniğimle meşgulmuşum ki ne oynadığım tahtaları ne lastikleri zerre anlamamışım eskiden oynadığım süre içinde.

keşke gençken biraz daha akıllı olsaymışım da tackiness takıp keme ile benden sayı alacağını iddia eden arkadaşları haksız çıkardıkça kendi bildiğimin doğruluğuna o kadar inanmasaymışım. çünkü ben ne kadar haksızsam onlar da o denli haksızmışlar iddialarında.

tackiness herkese uymayabilir bunu kabul edebilirim. ancak ben de çok agresif oynamama rağmen karbon tahta ve yüksek hızlı lastiği kontrol edebileceğime inanmıyorum. hatta böyle bir kombinasyon kullanan oyuncunun (orta-iyi arası) elindeki raketten tek anlayacağı şeyin "topa vurdum mu uçar" gibi bir bilgiden öteye geçmeyeceğine inanıyorum.

önerim ise yok işin kötü tarafı. eğer ben olsaydımla başlayacak bir cümlem var umarım o da gereksiz kaçmaz. eğer ben olsaydım karbon tahtadan uzak dururdum. karbonsuz OFF - yada off bir tahta yeterli olur. lastik seçiminde de kontrolü yüksek olan lastiklerden birini seçerdim. butterfly flextra mesela yada orta seviyelerde bir andro plasma

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevabın için teşekkürler Vgroover ancak yine de OFF+ malzemeden uzak dur. Ayrıca ilk mesajında eskiden ne kullandığını belirtmediğin gibi stilin ne altyapın ne bunu da bilmek lazım. Lisedeyken oynamış olman tabii ki güzel ama ekipman önerirken neye göre tespit yapmamız gerektiği yazdıklarından anlamamız çok zor. Böyle yazışmalarda hangi arkadaşın ne yazdığından çok -özellikle ismim belirtilmemişse- ne kadar alt yapısı var bu önemli. Bugün Bryce FX denen lastiği dünya sıralamasındaki kaç kişinin kullandığını bilmek lazım. İlk 100 içinde 10-15 kişiyi geçmez hatta ulaşmaz bile. Ama keyfi oynamak için alacaksan yazdıklarını alabilirsin ama hareketlerin yarım kalır. All bir lastikle tün kolunla doğru olarak yapman gereken bir hareketi OFF+ lastiklerle yarım yaparsın çünkü yarım harekette bile karşıya topu atar ama kol tembelleşir. Eğer kolunuz ve bedeniniz sistematik antrenman gördü ise ve hareketleriniz doğru ise istediğinizi kullanın derim çünkü herhangi bir takımda oynama hevesiniz yerine keyfi oynama hevesiniz var demektir. (Gerçi en iyi keyif yine topu masada tutan ekipmanla yapılır. Bu sebeple yine All+, Off- malzeme öneririm...)

Yazdıklarınızdan daha önde ALL bir oyuncu olduğunuz anlaşılıyor. İlk ekipmanınızı bilinçli seçtiyseniz veya bilinçli yönlendirildiyseniz pütür tarafınızın sorunlu olmasındna dolayı böyle bir lastiğe geçtiğini düşünebilirim. Buda hareketinizde bir tembellik bir yarım açma ve topu çok kaçırdığınız için bu tarz bir lastiğe geçme eğiliminizi gösterir. Acaba sizi daha önce izleyenler veya ekipman öneren kişiler bilinçli mi bu kombiyi önermişti? Çünkü bunu üstünden konuşmamız lazım. Yoksa hızlı malzemelerle yarım hareketlerde ağaca toslarsınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sormadan önce... :)

Link

Anlaşıldı. Bundan sonra birine saati bile soracak olsak önce:

*Etraftaki insanların sol bileklerine bakacağız

*Olmadı sağ bileklerine bakacağız saat var mı diye

*Çevrede saat kulesi, elektronik reklam panosu, vitrininde saat olan mağaza var mı kontrol edeceğiz

*Yanımızdan geçen arabaların gösterge panellerine dikkat edeceğiz

*Güneşin durumuna bakacağız, gece ise ayın ve takımyıldızların hareketlerini inceleyeceğiz

*İmam minarenin tepesine çıkmış mı bakacağız, kulak kabartacağız

*Radyosu açık olan berberlerin önünden geçeceğiz

*Alışveriş yapmışsak alışveriş fişine bakacağız

*Merkezi yerlerdeki işportacıların sayısına bakacağız. Artmışsa saat beş'i (17:00) geçmiş demektir.

*Bankalara, devlet dairelerine girip bakacağız kaç vezne çalışıyor. Tek vezneyse öğle tatilidir.

*Kuşlar güneye uçuyorsa vakit kışa, kuzeye ise yaza gelmiştir...

*Ya da şimdi olduğu gibi bilgisayar başındaysak monitörün sağ alt köşesine bakıp saati öğreniriz. "Birader saat kaç?" diye sorup da insanların kıymetli vaktini harcamayınız. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı. Bundan sonra birine saati bile soracak olsak önce:

*Etraftaki insanların sol bileklerine bakacağız

*Olmadı sağ bileklerine bakacağız saat var mı diye

*Çevrede saat kulesi, elektronik reklam panosu, vitrininde saat olan mağaza var mı kontrol edeceğiz

*Yanımızdan geçen arabaların gösterge panellerine dikkat edeceğiz

*Güneşin durumuna bakacağız, gece ise ayın ve takımyıldızların hareketlerini inceleyeceğiz

*İmam minarenin tepesine çıkmış mı bakacağız, kulak kabartacağız

*Radyosu açık olan berberlerin önünden geçeceğiz

*Alışveriş yapmışsak alışveriş fişine bakacağız

*Merkezi yerlerdeki işportacıların sayısına bakacağız. Artmışsa saat beş'i (17:00) geçmiş demektir.

*Bankalara, devlet dairelerine girip bakacağız kaç vezne çalışıyor. Tek vezneyse öğle tatilidir.

*Kuşlar güneye uçuyorsa vakit kışa, kuzeye ise yaza gelmiştir...

*Ya da şimdi olduğu gibi bilgisayar başındaysak monitörün sağ alt köşesine bakıp saati öğreniriz. "Birader saat kaç?" diye sorup da insanların kıymetli vaktini harcamayınız. :D:

Sayın Ongun Bey

Lütfen böyle yazılar yazacağınız zaman bizleri uyarın..!!!

Hani uçaklarda olur, uçak inişe geçeceği zaman dınk sesinden sonra bir ışık yanar lütfen kemerlerinizi bağlayın diye. Yazadan önce yazının başında ''Lütfen Kemerlerinizi Takın'' ibaresini kullanın yazıyı okurken Allah muafaza sandalyeden her ana düşme tehlikesi geçirebiliriz. Hani yani yanlışmı dedim..???

Foruma girip yazıları okumadan önce emniyet kemerimi mutlaka takarım ne olur ne olmaz diye.

Not.İzmir saat kulesinin altında bekliyenler boşana durmuyorlar demekki her an saat kaç acaba mantığı..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa: iki tarafı da düz olsun istiyorum. Soyle bi durum da var profesyonel bi oyuncu olmadığım için çok sık lastik yada tahta değiştiremem bu yüzden de almışken alabileceğim en iyi raketi almak istiyorum. Dediğiniz doğrudur all+ ekipmanla oynadım fakat artık bu durumu değiştirmek istiyorum. Rakete alışmak problem ama kontraplaktan butterfly'a nasıl geçtiysem off ya da off+ bir rakete de alışırım zamanla diye düşünüyorum. Profesyonel olmadığımı ve ayda yılda bir ekipman oluşturduğumu düşünerek tavsiyede bulunursan çok sevinirim... saygılar

swan: 'eğer ben olsaydım.....' şeklinde başlayan cümlen hiçte gereksiz değildi. tavsiyelerin dikkate alınmıştır. üşenmeyipte yorum yazdığın için ayrıca teşekkürler...

saadettin: ekipmanı oluşturmam konusunda daha önce kimseden yardım almamıştım. Aslında geçmişte seçmiş olduğum raketin oyun tarzıma pek uygun olmadığını da düşünüyorum. Bir konuda çok haklısın bh. zayıf olduğu için böyle bir seçim yapmıştım ama artık düz lastikle oynamak istiyorum. Yukarıda yazdığım gibi profesyonel bir oyuncu olmadığı ve ayda yılda bir ekipman oluşturduğumu düşünerek tavsiyede bulunursan çok sevinirim... saygılar

ongun: mükemmel yazı koptum :lol::thup::alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa: iki tarafı da düz olsun istiyorum. Soyle bi durum da var profesyonel bi oyuncu olmadığım için çok sık lastik yada tahta değiştiremem bu yüzden de almışken alabileceğim en iyi raketi almak istiyorum. Dediğiniz doğrudur all+ ekipmanla oynadım fakat artık bu durumu değiştirmek istiyorum. Rakete alışmak problem ama kontraplaktan butterfly'a nasıl geçtiysem off ya da off+ bir rakete de alışırım zamanla diye düşünüyorum. Profesyonel olmadığımı ve ayda yılda bir ekipman oluşturduğumu düşünerek tavsiyede bulunursan çok sevinirim... saygılar

swan: 'eğer ben olsaydım.....' şeklinde başlayan cümlen hiçte gereksiz değildi. tavsiyelerin dikkate alınmıştır. üşenmeyipte yorum yazdığın için ayrıca teşekkürler...

saadettin: ekipmanı oluşturmam konusunda daha önce kimseden yardım almamıştım. Aslında geçmişte seçmiş olduğum raketin oyun tarzıma pek uygun olmadığını da düşünüyorum. Bir konuda çok haklısın bh. zayıf olduğu için böyle bir seçim yapmıştım ama artık düz lastikle oynamak istiyorum. Yukarıda yazdığım gibi profesyonel bir oyuncu olmadığı ve ayda yılda bir ekipman oluşturduğumu düşünerek tavsiyede bulunursan çok sevinirim... saygılar

ongun: mükemmel yazı koptum :lol::thup::alkis:

bence yanılıyorsunuz..en iyi yahut en dayanıklı olmanın ölçüsü en hızlı olması mı?bence gidin bu düşündüğünüz ekipmanı birinde deneyin..forumda bu tarz ekipmanları kullananlar var..onlara ulaşın bir türlü raketlerini deneyin,ondan sonra all+ raketi öpüp başınıza koyarsınız..bence biz amatörlerin off+ larla falan işi olmamalı..en fazla orta halli ofansif bir ekipman kullanılmalı...ama illa alıcam diyorsanız alın..ilk dediğiniz ekipman gayet iyi olur ozaman..he birde unutmadan;oynadığınız rakiplerin seviyesi düşükse raketi kontrol etmeniz zor olmaz..çünkü oynanan oyun yavaştır..fakat iyi bir rakip varsa karşınızda ve tempo yüksekse o raket size roket! gibi gelir..gelin bence siz forumda yazılanları dikkate alın..burda yazılanlar belli tecrübelerin sonucu..ama param bol ,ekipman seçiminde hata yapsamda farketmez derseniz amenna :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu forumda sadece 1-2 başlıkta ekipman önerisinde bulundum. (hocamın bana yaptığı ilk raketi) Fakat daha sonra bunun gereksiz olduğuna karar verdim. bence herkes istediği ekipmanı alsın, deneme yanılma yöntemiyle kendine en uygun raketi seçsin. çünkü ne dense nafile, insan merak ediyor schlager carbon'u, bryce'ı, tenergy'i vs.. siz de zamanında çok hızlı ekipmanlara yöneldiniz, yanlış seçimler yaptınız, çevrenizdeki abileri, hocaları vs. dinlemediniz. düşmeden yürümeyi öğrenemiyor insanoğlu..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim ama galiba bora haklı

peki madem o zaman neden tavsiye istediniz merak ettim?madem düşe kalka kendi kendine öğrenme fikrinin bu kadar arkasındasınız,madem kendi bildiğinizi okuyacaksınız ozaman konu açmanın mantığı ne?evet Bora'nın dediği gibi bu forumdaki çoğu kişi zamanında tavsiye istedi,uydu veya uymadı sonunda kendi bildiğini okudu ve doğruyu az çok buldu..işte bizler hataya düşen ve zamanında zararlı çıkan kişiler olarak yeni raket yaptıracak kişilerin hataya düşmemesi için çabalıyoruz,amacımız tamamiyle insani..bana kalırsada herkes kendi doğrusunu kendisi bulsun ama gözümüzün önünde birilerinin bizim yaptığımız hataya düşmesini istemiyoruz hepsi bu..ama siz illa ben kendim dediğimi yapacam diyorsanız hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bırakınız taksınlar

bırakınız yapsınlar

hem forumun ekipman satanlar/ arayanlar kısmını da biraz hareketlenir

tavsiye isteyen arkadaşlara bu kadar yükleneceğinize eski yorumlardan copy/paste yapıverin

forumun en hareketli kısmı (sayenizde) kısırlaşıverdi son zamanlarda

emre_i de yazmaz oldu zaten

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tavsiye: 1. Öğütleme, yol gösterme 2. Bir şeyin, bir kimsenin iyi, işe yarar olduğunu ilgili kişiye söyleme, referans. (alıntıdır TDK) Birinden tavsiye almak onu uygulamak zorunda olduğun anlamına gelmez. Hepiniz çok doğru şeyler söylediniz bundan eminim ama yaşam benim raket benim daha ne diyebilirim. Lütfen ukalalık gibi algılanmasın herkesin tavsiyeleri üzerinde en az iki kere düşündüm ayrıca daha raketi almadım belli olmaz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazdığın lastikleri alacağına karar verdiğine göre M.Maze tahta o tahtaların içindeki en kontrollüsü onu alabilirsin. :thup:
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bırakınız taksınlar

bırakınız yapsınlar

hem forumun ekipman satanlar/ arayanlar kısmını da biraz hareketlenir

tavsiye isteyen arkadaşlara bu kadar yükleneceğinize eski yorumlardan copy/paste yapıverin

forumun en hareketli kısmı (sayenizde) kısırlaşıverdi son zamanlarda

emre_i de yazmaz oldu zaten

Ya..

Acousticle tıngır mıngır idare ediyordu. Aldı ZLC yi oyun oldu iki kat iyi ne yazacak artık buldu malzemesini siz düşünün ne alacağınızı.

Ya da ...

Sermayenin tamamını malzemeye yatırdı sayesinde Tim bodrum katında olan küçücük dükkanını şehrin merkezinde ferah bir dükkana taşıttı. Şimdi karakara düşünüyor kim ödiyecek bu alınan malzemelerin paralarını diye, tahta lastiğe yorum yapacak halmi kaldı. O şimdi malzeme mağduru yaralarını sarmaya çalışıyor.

Ya da da..

Ne yorumu abiler benim keyfim iyi, kızımla alt alta üst üste oynuyorum keyfime bakıyorum hadi bana eyvallah..

Böyle bir yorum işte, nereden bakacağınıza bağlı emre_i nin durumu.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aaahh... AH!

Kaç masumun kanına girdi bu *Butterfly, haddi hesabı yok. Hala merak eden varsa Butterfly marka ürünlerin fiyatları neden yüksek diye, cevabı bu konunun içinde saklı.

*Tereyağı Sineği (çeviri:PingPongman)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

spini lastik atmaz chop u da lastik atmaz ve ne yazık ki blok da lastik tarafından yapılmaz. bunları yaparsa sporcu yapar elindeki raket ne kadar seviyesine uygunsa hareketlerin hepsini de o denli kolay öğrenir. Gerçi bu hatırlatma da yersiz, bu konu da cidden zıvanadan çıktı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer maddi yönden problem olmayacaksa M. Maze üstüne çift taraf Tenergy alın. Beğenmezseniz tahta kenarda durur ileride kullanırsınız lastikleri de 2. el forumdan satarsınız. Millet olarak meraklıyız ne yapalım. İtirafta bulunursam ben de hızlı bir kombi ile başlamıştım. Saadettin Abi'nin dediği kol tembelliğine alıştırıyordu spin falan yapmadan raketi bir değdiriyordum topa çaaat. Mükemmel bir şut ama isabet oranı 1/20 :D: Şu an nisbeten daha yavaş ve daha spinli yumuşak süngerli lastiklere geçtim ve masa tenisinden zevk almaya başladım. İlk raketimle 3 ay kadar oynadım ve bana katkısı sıfır. Yazın 3 ay boyunca günde 2-3 saat oynadım ve bana hiç katkısı olmadı. Hatta bir keresinde oyundan o kadar soğudum ki raketi fırlatıp çıktım. Yeni raketimle yaklaşık 1 aydır oynuyorum ve fazla antreman yapma şansım olmamasına rağmen gerçekten bayağı gelişim gösterdim ve oyundan zevk alıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..