Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çinliler De Bir Yere Kadar Mi?

smetmusti91

Recommended Posts

Arkadaşlar benim aklıma uzun süredir takılan bir olgu var

Bildiğiniz gibi Cem Zeng ile biz de dünyadaki Çinli furyasına katıldık; ancak bizim Çinliler Türk olma işini cidden kaptılar sanırım...Olimpiyatlara gelene kadar canla başla çalışan Bayanlarda Barthel Zhenqi'yi yenen , Erkeklerde PETR KORBEL gibi Butterfly'ın adına tahta hazırllattığı bir idolü yenebilecek kalitede oyuncularımız vardı....Bora Vang Türk olduğunda Avrupa Takım Şamp.da He Zhi Wen'i 3-0 darmadağın edip Keen Trinko'yu da yendi ve dünya 63.lüğüne birden çıktı....

Pekin 2008 de Melek Hu ilk 32 de gayet iyi bir oyunla yenildi....Cem ZENG ise olimpiyatlarda 2. maçının son setinde 11-1 gibi bir skorla yenildi ... Sonrasında ise kaç aydır OPEN turnuvaları takip ediyorum elle tutulur bir tek galibiyet yok!!!!

Sizce benim düşündüğüm doğru mu , yani Çinliler uyanıklık yapıp ilk aylarda başarılar elde ettikten sonra yatmaya mı başladılar ? Nasıl olsa para geliyor , diğer Türk oyuncular da çalışmıyor biz niye çalışalım havasına mı kapıldılar ?

Böyle değilse Bora Vang Katar Açık'ta 14 yaşındaki çocuğa nasıl yenildi?

Aklım bu konuda çok karışık fikirlerinizi almak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şifo'nun ağzından Gencay'a kalablık altyapı öğrencilerinin önünkedi konuşmadan alıntıdır. Bu konuşmadan sonra Kuveyt açığa gitme şansını kaybettiğini söyleyecektir.

"Cem formsuz. Neden? Çünkü çalışmıyor. **** € maaş alıyor sen o kadar almıyor ama senden daha iyi oynamıyor. Neden hiç merak ettin mi? Akşamlerin gece yarısına kadar biigisyar başında oturuyor. Sabah geç kalkıyor. Bir kahve içip antremana gidiyor. Sonra yemek duş tekrar bilgisyar..." Grujic de öyleymiş.

Sonra ekliyor ki...

"Cem Türkiye'ye geldiğinde burada(ibb) de kaldı. Aç kaldığnda bizim eve geldi beslidik. Sen de onunla kaldın sabah akşam antrenman yaptın. Sonra Türkiye şampiyonu oldun. Hiç mi düşünmedin bunları?"

Çinden geldikten sonra onların düzeyleri ilerletmeye zorlayacak fazla birşey yok anlaşılan. Konuşmayı herkes kendince yorumlayabilir. Şifo (Jiang Chao)'nun oğrencilerine aşılamak istediği disiplin de bu. Bu yüzden kendisine saygı duyuyorum. 25 yaşında tabiri caizze eşşek kadar adamın yanıma gelip (artık) kızması bile benim için iyi görünüşte küçük düşürücü de olsa aslında ilgilenilmenin kıymetini bildiğimi düşünüyorum.

Ama belli bir yaştan sonra ideali olan kişilerin çok üst yerlerde görüyoruz. Belliki idealleri de bitmiş ya da Türkiye'ye gelmekle ideallerine kavuştular.

Başka bir açıdan da yaklaşmak lazım. Ben 14 senelik yüzme hayatımı bitirirken kendi çamaşır, bulaşık, temizlik ihtyaçlarımı kayşılayamamaktan muzdarip olduğum için çok sıkıtı yaşadım ve yorgunluğum had safaya geldi. Biri sporcuya bakmazsa, moral vermezse, düzene alıştırmazsa başarılı olması mümkün değil. Bu anlattığım hususu eminim başkları daha iyi izah edecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yani diyeceğim o , bora gidiyo ferdilerde 14 yaşındaki çocuğa maç veriyo , gidiyo seredaya veriyo ama ilk geldiği zaman nasıldı hatırlayın , bir oyuncuda istikrar olmalı

Cem Korbeli yendikten sonra aynı istikrarı sürdürseydi dünya çapında bi yıldızımız olmaz mıydı ?

bence Korbel ismine fazla takılmayalım. eskiden çok iyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz ama artık yaşı kemale ermiş. zaten kimse 1 maçla kendini ıspatlayamaz. önemli olan sürekliliktir. bizim de kendimizden daha iyi olan oyuncuları 1-2 kez yendiğimiz olmuştur fakat bu, onların bizden üstün olduğu anlamına gelmez. en azından şimdilik :)

sevgili abimin mizahi affına sığınaraktan..

bora gidiyo ferdilerde 11 yaşındaki batuhan'a maç veriyo..

M.Y.'ı yendikten sonra aynı istikrarı sürdürseydi istanbul çapında bi yıldızımız olmaz mıydı ?

..şeklinde de olabilirdi bu :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 148 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..