Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Baslayan Amator Icin Uygun Mudur: Stiga Ar Classic + 2 X Ritc 729

Guest cingoz_recai

Recommended Posts

Merhaba,

masa tenisine yeni basliyorum. Amator olarak haftada bir iki kez oynamayi dusuyorum. Internetten cinden hazir birlestirilmis bir raket almayi dusunuyorum.

Raketin tahtasi ve lastikleri baslikta da belirtigim malzemeler :

Stiga AR Classic + 2x RITC729 Tack Speed, 2.2mm, Pips-In

Forumda arattigimda ozellikle bu lastik ile ilgili bilgiye rastlayamadim. Bir arkadasim da yeni baslayan biri icin 2.2mm lik lastigin fazla kalin olabilecegini, kontrolunun benim icin zor olabilecegini soyledi.

Bu raket kombinasyonunu almak benim gibi yeni baslayan biri icin uygun mudur dersiniz ? Maliyeti yol ucreti ile yaklasik 40 euro olacak. Daha fazla da odemek istemiyorum acikcasi.

Bu konuda bilgi ve onerileriniz paylasabilir misiniz ?

Saygilar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

masa tenisine yeni basliyorum. Amator olarak haftada bir iki kez oynamayi dusuyorum. Internetten cinden hazir birlestirilmis bir raket almayi dusunuyorum.

Raketin tahtasi ve lastikleri baslikta da belirtigim malzemeler :

Stiga AR Classic + 2x RITC729 Tack Speed, 2.2mm, Pips-In

Forumda arattigimda ozellikle bu lastik ile ilgili bilgiye rastlayamadim. Bir arkadasim da yeni baslayan biri icin 2.2mm lik lastigin fazla kalin olabilecegini, kontrolunun benim icin zor olabilecegini soyledi.

Bu raket kombinasyonunu almak benim gibi yeni baslayan biri icin uygun mudur dersiniz ? Maliyeti yol ucreti ile yaklasik 40 euro olacak. Daha fazla da odemek istemiyorum acikcasi.

Bu konuda bilgi ve onerileriniz paylasabilir misiniz ?

Saygilar.

tahta seçimi gayet iyi..karşımıza carbon tahta tercihi ile gelmediğiniz için sizi tebrik ediyorum :gulumse: lastiklere gelince 729 fx super soft var aynı markanın..o lastik bildiğim kadarıyla avrupa japon lastiği gibi..yüzeyi yapışkan değil..bunun üst yüzeyi nasıl bilmiyorum ama çok hızlı olmuyor çin lastikleri..2.2 fazla gelmez..fazla geleceğini düşünüyorsanız 2.0 mm olanından alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.2 mm süngerin size uygun olmamasının asıl sebebi daha hızlı olmasından ziyade, top hissini azaltması. İnce süngerli lastikle topu daha iyi hissedersiniz. Bu da top kontrolünüzü arttırır. Topu oyunda tutma süreniz uzar. Daha keyifli oynarsınız. Size 1.8 mm süngerli bir lastik almanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sözünü etmiş olduğun uluslararası site hangisi ebay mıdır? ayrıca bu siteden alışveriş yapan arkadaş varmı? gümrük olayı nasıl oluyor acaba? çünkü fiyatlar çok uygun ne ararsan var yok yok...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ebay dan olsun presports tan olsun epey alışveriş yaptım. ürünü sipariş verirken kargo ücretini görebilirsiniz. şimdiye kadar da hiç gümrüğe takılmadı. ebay dan alırken güvenilirliği yüksek (%95 üstü) olan satıcıları tercih edin. güvenilirliği isminin yanında yazar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 46 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..