Jump to content
Masatenisi.org Forum

3.set 6-2 Masamı Değişir ?

Guest cyber_qarizma

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar Açıkcası bugüne kadar hiç böyle bir kuralla karşılaşmamıştım taki düne kadar.

Dün Okulda Turnuva vardı ve Ben rakibimi açık ara önde yeniyordum.Maclar 11'lik yapıldığından dolayı 2 seti alan üst,üste direk cıkıyordu.Ancak 1-1 olunca 3.sete uzuyordu ve 3 sete uzadı yine açık ara yeniyordum taki 6-2 olup Masa değişimi olasıya kadar ondan sonra herşey aksi yönde ilerledi.

Şimdi sormak istediğim böyle bir kural varmı 3.sette masa değişimi ? Tabi her set başında değişir ancak tutupta macın ortasında değişirmi ? 6-2 iken.. Cünkü O sıra Hocamızın misafirleri geldiğinden macı öğrenci yönetti ve benim cıkmamı istemiyorlardı finale.. :kizgin: Böyle bir şey var ise itiraz edicem,Yardımcı olursanız cok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar Açıkcası bugüne kadar hiç böyle bir kuralla karşılaşmamıştım taki düne kadar.

Dün Okulda Turnuva vardı ve Ben rakibimi açık ara önde yeniyordum.Maclar 11'lik yapıldığından dolayı 2 seti alan üst,üste direk cıkıyordu.Ancak 1-1 olunca 3.sete uzuyordu ve 3 sete uzadı yine açık ara yeniyordum taki 6-2 olup Masa değişimi olasıya kadar ondan sonra herşey aksi yönde ilerledi.

Şimdi sormak istediğim böyle bir kural varmı 3.sette masa değişimi ? Tabi her set başında değişir ancak tutupta macın ortasında değişirmi ? 6-2 iken.. Cünkü O sıra Hocamızın misafirleri geldiğinden macı öğrenci yönetti ve benim cıkmamı istemiyorlardı finale.. :kizgin: Böyle bir şey var ise itiraz edicem,Yardımcı olursanız cok sevinirim...

son sette bir oyuncu 5 inci sayıya ulaştığında saha değişimi yapılır..6-2 de olmaz(5-2 olsaydı olurdu mesela)..zaten bu resmi müsabakalarda uygulanan bir kural,öyle çokta önemsememek lazım,zaten mantığı nedir onuda anlamam..maçın en kritik yerinde ''hadiyin saha değişiyoruz'' demek ne kadar mantıklı o da tartışılır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazı yerlerde masanın her iki tarafı eşit şartlarda olmayabiliyor. Bu bakımdan eşit şartları sağlamaya yönelik bir kural. Çiftli maçlarda bu olay bazen karmaşaya neden olabiliyor. Ama tekli maçlarda uygulaması rahat.

Tabi 11'lik setlerde 2 set alanın maçı kazanması riskli bir uygulama. Normalde okul turnuvalarında 3 set alan kazanır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Setlerde eşitlik varsa karar setinde herhangi bir taraf 5 sayısına ulaştığında saha değişimi yapılır. Unutulma durumunda fark edildiği zaman değişim yapılır. Oynanan sayılar geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saha değişimi final set dediğimiz durumlarda uygulanır, 5 setlik maçlarda 2-2 olduğunda, 7 setlik maçlarda 3-3 olduğunda saha avntajını kaldırmak için skor 5e ulaşıldığında saha değişimi olur, toplam 3 set diye bir kural zaten yoktur, ama yine de 1-1 gibi durumda şartlar eşitlenmesi açısından 5. sayıda saha değişim yapılabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..