Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Konusunda Tavsiyeye Ihtiyacım Var...

Guest c'mert

Recommended Posts

1-2 yıldır oynuyorum. 2 kere raket değiştirdim.

İstediğim rakette bulunmasını istedğim özellikler bunlar :

Kontrollü oynamayı seviyorum. Dolayısıyla yeri geldiğinde spin yer geldiğinde fileye topu bırakıyorum. Bunları ayarlı yapabilecek raket istiyorum. Ve spinde iyi geliştiğimi düşünüyorum. Ama backhand spin vurduğum çok az oluyor. Denk getiremiyorum. Ve topa kendim hız vermeyi seviyorum. Hızlı raketlerle o kadar iyi oynayamıyorum. Ve defans yapmayı seviyorum. Ve ağır raketleri de sevmiyorum . Hafif olmalı.

Sizce hazır raket mi almalıyım yoksa kombinasyon mu ? Her ikisinde de fiyatlar nasıl olur ?

Umarım yardım edebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabi ki kombo bi raket almalısın... degiştirdigin raketler galiba hazır raket...senin oyun tarzın defansa daha uygun görünüyor o yüzden defansif ekipmanlar alsan ii olur... eger forumdaki def ekipmanlar ile ilgili bolume bakarsan kendine uygun bir seyler bulabilirsin senin gibi defansa uygun bir kişi daha geçen tavsiye istemişti onun açtıgı konuya bak oradaki onerilen kombolar sana iyi gider :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tackiness chop II gibi bir lastik seçerseniz, etkin defans yapabileceğiniz gibi, etkili spin de yapabilirsiniz. Sünger kalınlığı 1.7 veya en fazla 1.9 almalısınız. Forehand'den daha atak oynuyorsanız forehand'e 1.9, backhand'e 1.7 alabilirsiniz. All veya All+ sınıfında bir tahta üzerinde size uygun olur, daha hızlısıyla defansif oynamak zor.

Ayrıca özellikle tahta konusunda ikinci ele bakabilirsiniz. İkinci eli ekonomik oluyor. Tahta uzun ömürlü bir ekipman olduğundan, tahtayı ikinci el bakmak, maliyeti düşürme noktasında ilk alternatif bence. Daha da ucuz olsun diyosanız, backhand'inize çin lastiği düşünebilirsiniz. Friendship 729 FX 1.5 kalınlığında süngeriyle tercih edilebilir.

Ayrıca deneme imkanınız varsa, bir süreliğine atak oyuna uygun bir raket de deneyin almadan önce. Çünkü hazır raketle etkili hücum yapamayan bazı arkadaşlar defansif oynuyor ister istemez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

servis karşılamanız iyi değilse ama diyeyim fazla spinli bir lastik almayın

Neden ??? Servis karşılama sonradan öğrenilemiyor mu??? Bence cok spinli lastik ilk aşamada daha iyi. Çünkü en sıkı şartlara göre servis karşılama öğrenilmesi her zamanda avantajdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 95 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..