Jump to content
Masatenisi.org Forum

Terfilerde Enez

turushanovgu

Recommended Posts

Zorlama olmadan kurallara riayet eden bir millet olabilseydik, Dr. Turushan Bey'in böyle bir soru sormasına gerek kalmazdı ama işte...

Katılacak sporcular iki raket götürmeyi düşünebilirler: Biri sülüsyonun kendisini, diğeri sadece etkisini ihtiva eden. Türkiye şartlarına uygun çözüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkemizde herhangi bir organizasyonda rutin enez uygulaması yapıldı mı? Yani tüm sporcuların raketlerinin eksiksiz kontrol edildiği bir organizasyon?

Kura ile kontrol olayı devam ediyorsa, piyangonun sizin raketinize vurması çok küçük bir ihtimal. O kadar şanssızsanız da bence hiç oynamayın :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim bildiğim kasım ayına kadar sorun yok

2 şekilde algılanabilir;

1- test yapılıyor, kimse solüsyon kullanamaz, rahat olun.

2- test yapılmıyor, isteyen solüsyon kullanabilir, rahat olun.

hangisini kasdettiniz? :gulumse:

Benim bildiğim ve okuduğum kadarıyla terfilerde enez makinesi kullanılacak.

lig maçlarında kullanıldığı söylenmişti. cihaz sayısı yeterli olmadığı için rastgele oyuncu seçip kontrol yapılıyor denmişti. bir turnuvada kullanılıp diğerinde kullanılmaması da abes olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence iş oyuncuların vicdanına kalmış..solüsyon yasağından sonra Enez cihazı var ya da yok,kontrol yapılıyor yahut yapılmıyor farketmez..bu; 11 lik set sistemine geçildikten sonra hala inatla 21 lik set sistemiyle oynamak gibi birşey olur..ya da hakem uyarana kadar koltuk altı servis atmak gibi..yahut 40 lık top yok diye elde kalan 38 lik toplarla oynamak gibi..İttf'nin,yani bu işin başının koyduğu kurallar insanlar tarafından otomatikman kabul edilmeli..lamı cimi yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şubat ayından beri bütün Türkiye çapında önem taşıyan müsabakalarda Enez kullanılıyor. Federasyonda 4 tane cihaz var ve müsabakaların olduğu yerlere gönderiyorlar.

Hatta ben en son Türkiye Kupasını seyrederken raketimi ve özellikle boost attığım lastikleri denemek için gönüllü test yaptırmak istedim. Nazik bir hakem ağabey ilgi ve sabırla raketimi (imzamdaki kombomu), 2 adet lastiğimi test etti. Hepsi de temiz çıktı.

Herkese test yapmıyorlar. Her takımdan 1 kişiyi rasgele seçip öyle test yapıyorlar.

Bilginize.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şubat ayından beri deneniyor ama benim 3 lig maçının hiç birinde kontrol edilmedi.Bu biraz da şans işi tabi daha çok enez makinesi gelene kadar.Burda tek konu zamanında su bazlı sisteme geçmek çünkü alışması gerçekten kolay olmuyor.Ayrıyetten doğru malzeme seçmek de çok önemli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

terfi ligine beklendiği gibi enez cihazı getirildi, hakem masasında isteyen sporcular raketini cihaza koyup raketin kurallara uygun olup olmadığı belirlendi, hakemlerin söylediği kura yöntemi ile rastgele sporcu seçilecek raketi cihazda kontrolden geçirilecekti, usule uygun olmayan raket kullanılmışsa sporcu 3-0 hükmen mağlup sayılacaktı, ama ilk gün sonuna kadar 1 raket bile konrol edilmedi,

işin ilginç tarafı takım arkadaşım maze üstüne lkt pro xt ve globe klh sp ed'dan oluşan kombisini cihaza koydu, lkt lastik epey önce solusyonlanmıştı, klh sp lastiği ise akşam 2-3 kat orjinal olmayan solusyonla ben yapıştırmıştım, sabah 10 gibi cihazdan usule uygun şekilde geçti, diğer arkadaşlarımın raketleri önceden solusyon artıklı olduğu için geçemedi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 134 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..