Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Tarzı Servis

Guest k_a_gan

Recommended Posts

Şu anda yinhe earth çin lastiği kullanıyorum. Şimdi Avrupa tarzı lastiklere geçmek istiyorum çünkü oyun içinde karşıdan daha az etkilendiği ve daha hızlı atak yapma şansı verdiği için oyun içinde daha üstün olduğunu düşünüyorum. Fakat ben rakiplerime karşı servislerde çok üstünlük sağlayan ve bu avantajı fazlasıyla kullanan bir atak oyuncusuyum. Şimdi tenergy veya G3 gibi butterfly lastikleri aldığımda servislerimin etkisini kaybedip kaybetmeyeceğini bilmiyorum.

Örneğin butterfly G3 lastik ile DHS Hurricane lastikler kadar etkili servis atılabilir mi yada arada çok fark olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende ayni sekilde hurriccane kullaniyordum ve simdi forehandda tenergy 64 backhand de g3fx le oynuyorum,

acikcasi cin lastigiyle cok iyi falso olusturuluyor ama tenergy 64 de baya iyi tabi alismak lazim öncelikle, cin lastigiyle oynayip avrupa lastigine gecince 1 senemin cok kötü gectigini düsünmüstüm cünkü avrupa lastigi oyun icinde cok cok daha rahat spinler cok kolay, tavsiye ederim,

ayrica cin lastigiyle servis karsilamak bi ölüm dü

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastiğinin avantajı yapışkan üst yüzeyden sağlanan spin kolaylığıdır bence. Servis konusunda yeterli antreman yapmadığımız için kolay spin veren çin lastiği iyi , ustalık isteyen Avrupa / Japon lastikleri yetersiz oluyor. Çok antreman ile elimiz alıştıktan sonra dolu dolu servisleri gönderebiliriz (Profesyoneller gibi).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

normale benim de etkili ve farklı srervis varyasyonları ile sayı almaya dayalı bir oyun tarzım var. ama azmanla çevremdekiler bu servislere alıştılar ben de sürekli yeni varyasyonlar üretmeye çalışıyorum. etrafımdakiler gene alışıyorlar. hep beraber evrim geçiriyoruz.

fakat g3-g3 fx kombi ye geçtikten sonra sanki bu etkinliğimde azaldı gibi. bazen benim de şaşırdığım tarzda inanılmaz servisler gidiyor. ama bu ço k etkili bilek hareketlerini gerektiriyor. hata yapma yüzdesi de artıyor. bazen 1-2 sayı sırf servis hatasndan aynı sette sayı verdiğim oluyor.

bence etkili servis üzerine sayı alma hevesini bir kenera bırakıp oyunu geliştirmek lazım. servislere güvenmemek lazım. servis antrenmanı da yapılmalı ama sayı alma anlayışımız daha servis atar atmaz ya da hemen sonrası atak anlayışı üzerine olmamalı. elbetteki bu benim gibi amatörler için geçerli.

böyle olunca hem rakipleriniz buna alışıyor, hem hata yüzdesi artoyor. bol spili servisler rahat karşılanınca elinizde patlayabiliyor.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

normale benim de etkili ve farklı srervis varyasyonları ile sayı almaya dayalı bir oyun tarzım var. ama azmanla çevremdekiler bu servislere alıştılar ben de sürekli yeni varyasyonlar üretmeye çalışıyorum. etrafımdakiler gene alışıyorlar. hep beraber evrim geçiriyoruz.

bence etkili servis üzerine sayı alma hevesini bir kenera bırakıp oyunu geliştirmek lazım. servislere güvenmemek lazım. servis antrenmanı da yapılmalı ama sayı alma anlayışımız daha servis atar atmaz ya da hemen sonrası atak anlayışı üzerine olmamalı. elbetteki bu benim gibi amatörler için geçerli.

böyle olunca hem rakipleriniz buna alışıyor, hem hata yüzdesi artoyor. boll spinli servisler rahat karşılanınca elinizde patlayabiliyor.

selamlar

Aynen katiliyorum servis cok önemli gerekirse son sayilarda mesela servisi degistirip maci alabilmek lazim, ama tüm oyunu servis üzerine kurulu birinin karsisina servislerini iyi karislayan biri ciktigi zaman direk yenilebiliyor,

benim bi sorum var servis antremanini nasil yapiyorsunuz?(Sistematik olarak)(100 top ayni servisi calisma mi ya da degistirerek mi) calisirken ne lere dikkat etmeliyiz,

Bende haftatda bi gün 300-400 top servis calisiyorum etkisi oluyor tabi ama arttirmalimiyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hayatımda 400 topu birarada görmedim. Nasıl bişey? En çok 10 top gördüm, o da dondurma külahında. Yardımcı olamıycam sanırım.

yapmayın sizde ongun abi çoklu top antremanı diye bişey var :D: biz yapamıyoruz görmedik diye olmayacak deil ya :D:... imkan meselesi ama 10 top da iş görüyo 10 top la 40 kere servis atışı çalış eder sana 400 top :P: ... neyse bence gunlük 300 400 ideal bi rakam servis için... daha bunun sutop-spin-servis atma-karşılama vs vs... bir sürü antremanı var onlara zaman kalmaz sonra :gulumse: ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..