Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Friendship Lastikler

TURAN

Recommended Posts

Arkadaşlar, Friendship ürünlerinden; Torrent, rapid speed, rapid sound, xt light, xp light, rapid soft lastiklerini deneyenler var ise, yapışkanlık, hız, yumuşaklık, spin, ağırlık, sağlamlık vb. görüşlerini yazarsa memnun oluruz. Bir de geo spin tacky hakkında yorumlar yazılmış ama tackysiz olan geo spin hakkında pek yorum yok, bu lastik hakkında da yorum yaparsanız, seviniriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rapid soft kullanıyorum ikinci raketimde ..fiyat performans açısından oldukça dolu bir lastik.. Çok yönlü ....klasik çin lastikleri gibi spine abanmamışlar tam avrupa çin arası bir lastik..Hissiyatı adındanda anlaşıldığı gibi yumuşak..

-Servisleri oldukça spinli atabiliyorsunuz..

-Tackifire special softa yakın bir lastik..

-Kısa masa ustu oyunlarda oldugu kadar orta mesfadede başarılı

-Bana biraz hızlı geldi (defans oynadığım için, tabi çeşitli kalınlıklarla duzeltilebilir)

Kısaca kontrol ağırlıklı oyuncular için yapılmış bir lastik gibi geldi bana ofans canavarı değil..Daha çok allround oyuncuların sevebileceği bir lastik..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kısa süre önce pro xp lastiğini kullandım..yüzeyi az yapışkan,süngeri ve lastiği diğer çin lastiklerine göre yumuşak bir lastik..hız olarak fena sayılmaz..avrupa lastikleri kadar atmasada fiyatına göre çok çok iyi bir lastik..tavsiye ederim..

Peki dayanıklılık açısından nasıldır hocam, sağlam mı bu xp lastikler, bir de dolu kesikler yapmaya müsait mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de Xt kullanıyorum. Yumuşacık süngerli üstü çok hafif yapışkan ama çin lastiği karakterinde değil. Kesikleri spinleri güzel ama su bazlı kullanacaksanız 2.0 mm den daha kalın alın. Lastiğin dayanıklılığa da iyi bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

torrenti hiç görmedim kullanmadım, diğerlerini kullandım ve denedim, en önemli özellikleri su bazlı yapıştırmaya uygun oldukları, sök tak derdin olmuyor, diğer en önemli husus çok hafif olmaları, performansla ilgili olarak arkadaşlar zaten yorumlarını yapmışlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

torrenti hiç görmedim kullanmadım, diğerlerini kullandım ve denedim, en önemli özellikleri su bazlı yapıştırmaya uygun oldukları, sök tak derdin olmuyor, diğer en önemli husus çok hafif olmaları, performansla ilgili olarak arkadaşlar zaten yorumlarını yapmışlar

Bir Sriver su bazlı yapıştırmaya ne kadar uygunsa, LKT XP/XT, Rapid Power/Speed/Soft/Sound ve Torrent de o kadar uygundur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Yeni olmasada 729 lastikleri içinde hafif olanlar (benim kullandıklarım arasında);

Geospin tacky, Pro xt, Pro xp ve Fx super soft.

Az yapışkanlı olanlar fx super soft ve pro xp.

Spin gücü yüksek olanlar geospin tacky ve pro xt.

Rapid soft ve rapid sound kullanmadım ama anlatılanlardan, onlarında bu grupta oldukları anlaşılıyor. Tek farkları, bu iki lastiğin sadece 2,2 mm lik kalınlıkta mevcut olması, gördüğüm kadarıyla. Yukarıda saydığım 4 lastiğin ek avantajı, 1,8 - 2,0 mm kalınlıkta olanlarını temin etmek mümkün olması. İlk kez kombi raket alacaklar için ucuz, hafif, dayanıklı ve kullanışlı olmalarından dolayı iyi bir tercih olabilir bu lastik grubu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de Xt kullanıyorum. Yumuşacık süngerli üstü çok hafif yapışkan ama çin lastiği karakterinde değil. Kesikleri spinleri güzel ama su bazlı kullanacaksanız 2.0 mm den daha kalın alın. Lastiğin dayanıklılığa da iyi bence.

Kullanmakta olduğunuz Pro XT lastik ile iyi blok yapılabiliyor mu? Genelde Bh ile blok yaptığım için o nedenle soruyorum. Gerektiğinde masa üstü topları kısa itmelerle göndermeyi yapabilirmiyim bu lastikle? Geospin tacky ile birbirine çok benzer denilmiş bazı yorumlarda, sizce nasıldır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 111 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..