Jump to content
Masatenisi.org Forum

44. U. P. S. Masa Tenisi Turnuvası 15 Ağustos'ta Yapılacak

Recommended Posts

Bu arada Mehmet abinin bize 2 turnuva borcu vardı sanırım :P: Onlardan birini ödemesi için uygun zaman bu Cumartesi olabilir mi acaba?Hem de forum üyelerinin de katılımı olacakken ;):

Çağan'cığım çok haklısın farkındaysan başından beri cevap yazmadım. Muhtemelen Cumartesi günü şehir dışında olacağım. Son anda bir değişiklik olursa mutlaka geleceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Beklerim Emre. Gruplardan çıkamazsak sorun değil, kaldığımız yerden antrenmana devam. Zaten kahrolsun kardeşi kardeşe kırdıran, seti, sayıyı, puanı yücelten elemeci turnuva düzeni! Yaşasın ilerici, gelişimci, aydınlık, demokratik, laik, çağdaş antrenman!

:lol:

ahaaa tam benlik olur işte o zaman ongun abi sonuna kadar destek :thup: zaten ben pek maç adamı sayılmam bana antreman yapcak adam lazım sonuç belli zaten bari zevkini cıkaralım :D: gruplardan sonra artık kenarda geçen yarım kalan antremana devam ederiz di mi :gulumse: ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de maç adamı değilimdir. Hatta milli maçları seyretmediğim bilem olmuştur. UPS turnuvasına da son zamanlarda katılmıyordum, siz geliyorsunuz diye katılıyorum. Ama maç yapmayıp onun yerine vaktimi doğru dürüst antrenman yapmakla harcıyor da değilim. Sistemli şekilde çalışabileceğim benim seviyeme yakın ve benimle oynamak isteyen bir partnerim yok çünkü. Etrafımda hep maç adamları var. Maç hayattır, tadı tuzudur, olmazsa olmazdır, bizim eğlencemiz budur, bu saatten sonra milli takıma mı gireceğiz, Onur Germeyanoğlu mu olacağız diyenler var. Antrenmanın öneminden bahsedip yapmaya sabrı ve azmi yetmeyenler var. Antrenman yaptı mı meyvesini hemen isteyenler var. Salona amaçsız boş boş gelip gidenler var. Bir yıl disiplinli şekilde çalışsa masa tenisinden alacağı keyfin kat kat artacağını göremeyenler var. Ne olursa olsun yenmeyi hedef bellemiş olanlar var. Oysa birilerini yenmek benim umurumda değil. Benim istediğim doğru teknikle, doğru duruşla, düzgün hareketlerle oynayabilmek. Ben öğrenmek istiyorum. Bana düzgün hareketlerle oynayabildiğim anlar zevk veriyor. Bir seferinde lig oyuncusu bir bayanla biraz antrenman yapma şansım olmuştu. Şuttop yapmaya başladık ve top, ikimizin de kolu yorgunluktan düşene kadar gitti geldi. O antrenmandan aldığım keyfi hiç unutmuyorum. Top ne zaman düşecek diye bakarak, kendime hayret ederek, ağzım kulaklarımda oynamıştım. Bu duyguyu etrafımdakiler de tatsın isterdim. Belki o zaman bana deli gözüyle yada yenilmekten korktuğu için maç yapmak istemeyen biri gözüyle bakmazlardı. Üzüm üzüme baka baka. Ya ben onları hevesle antrenman yapar hale getireceğim ya da ben maç delisi olacağım. Bakalım. Çok konuştum. Kafanızı şişirdim. Susayım da uyuyalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ups.ye merhabalar aynen deddiğin gibi katılıyorum sana son sazamanlarda senle antreman maç karışığı oyunumuz çok hoştu ama ben turnuvada olamıyacam çok üzgünüm bundan hatta hala mardindeyim önemlisi o zaten ramazanda anca gelirim allahın izniyle ups salonunu çok özledim buda bir gercek zaten ups tan başka güzel yer yokki burda mardiin atatürk spor salonunda hafta sonları takılıyorum izzet hoca var başka oyuncu yok forumculara selamlar mardinden güzel maçlar yaptım ama hep yenildim son zamanlarda herkese yenildiğim gibi olsun biraz daha çalışacaz bizden hızlılarıda var saygıyla karşılıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ups.ye merhabalar aynen deddiğin gibi katılıyorum sana son sazamanlarda senle antreman maç karışığı oyunumuz çok hoştu ama ben turnuvada olamıyacam çok üzgünüm bundan hatta hala mardindeyim önemlisi o zaten ramazanda anca gelirim allahın izniyle ups salonunu çok özledim buda bir gercek zaten ups tan başka güzel yer yokki burda mardiin atatürk spor salonunda hafta sonları takılıyorum izzet hoca var başka oyuncu yok forumculara selamlar mardinden güzel maçlar yaptım ama hep yenildim son zamanlarda herkese yenildiğim gibi olsun biraz daha çalışacaz bizden hızlılarıda var saygıyla karşılıyorum

tahsin abi çok iyi bir insan ama mütevazı olmanın gereği yok tahsin abi beni yendin her seferinde mesela oyunun bana ters geliyor ne yapayım :(.bu arada tahsin abi hoca askere gitti anca ramazandan sonra başlayabilecez antremanlara yeşillide bildiğin bir yer var mı geleyim oynayalım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maleysef umurcum keşke olsa arayacağım ilk kişi olacaksın sen mardinde bulursan haber ver bana ayrıyeten istanbula yolun düşerse misafirimsin

ongün abi sağol varol seni malatyada dahada yakından tanıdım gercek kişiliğini gördüm espirili mütevazı bi okadarda iyilik meleğisin inşallah

istanbula geldiğim zaman tabiki uğrayacam ups yuvaya

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw bu seyitnizam durağı kaldırıldı ya hangisi daha yakın akşemsettin mi merkez efendimi ben sanki akşamsettin diye hatırlıyorum ama geçen ups e gittiğimde durağa baka baka iki kere gidip gelmiştim ups in önünden... tranvay durmayı unuttu dedim herhalde :lol: şimdi aynı olayı yaşamak istemiyorum ayrıca diğer katılımcıların da bilgisi olsun...aynı hataya düşmesinler çünkü durakların biri baya uzak kalıo o kadar yürüyüp gelirlerse ısınmaya gerek kalmaz ama neyse çok konuştum cvp için şimdiden tşkkrler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw bu seyitnizam durağı kaldırıldı ya hangisi daha yakın akşemsettin mi merkez efendimi ben sanki akşamsettin diye hatırlıyorum ama geçen ups e gittiğimde durağa baka baka iki kere gidip gelmiştim ups in önünden... tranvay durmayı unuttu dedim herhalde :lol: şimdi aynı olayı yaşamak istemiyorum ayrıca diğer katılımcıların da bilgisi olsun...aynı hataya düşmesinler çünkü durakların biri baya uzak kalıo o kadar yürüyüp gelirlerse ısınmaya gerek kalmaz ama neyse çok konuştum cvp için şimdiden tşkkrler...

Çaktırma ama Emre aynı duruma bende düştüm :D: Tabi bozuntuya vermedim,Akşemsettin'de inecek bir yolcu gibi davrandım..Sonra karşıya geçip Kabataş yönüne bindim..O da ne :D: Yine durmadı..Sonunda anladım ki Seyitnizam'da durmayacak bu tramvay..Gözlemlerime göre Merkezefendi durağı(yani Seyitnizam durağından bir önceki durak) çok yakın salona..Akşemsettin durağı daha uzak..O yüzden turnuvaya tramvay ile gelecek katılımcılar Merkezefendi'de inip 2 dakika yol yürüyerek salona ulaşabilirler..Bizden söylemesi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Sistemli şekilde çalışabileceğim benim seviyeme yakın ve benimle oynamak isteyen bir partnerim yok çünkü. Etrafımda hep maç adamları var.

antreman yapalım dedin de yapmadık mı Ongun abi =) senin seviyene yakın değiliz tek nüans o ; o da olur zamanla umarım ...

bizde bakıyoruz antreman yapalım diyen yok herkes maç maç deyince sürü psikolojisi napalım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

antreman yapalım dedin de yapmadık mı Ongun abi =) senin seviyene yakın değiliz tek nüans o ; o da olur zamanla umarım ...

bizde bakıyoruz antreman yapalım diyen yok herkes maç maç deyince sürü psikolojisi napalım..

maç yapmak isteyenlere nedendir bu tavır anlamış değilim.

Bu yaştan sonra 24 saat de antrenman yapsak lig oyuncusu olamayız (çoğumuz).

Rakip ile yapılan sporlarda da sayısına yaptığın maçlarda bu işin zevki çıkıyor.

Siz hiç: "akşam halı sahaya gelsene, adam eksik; komşu mahalle ile antrenman yapacağız" dendiğini duydunuz mu?

Bu arada saat 13:00 mü UPS turnuvası ?

3 kişi biz de geleceğiz. Bu yaz ilk turnuvam olacak, bakalım ne kadar paslanmışım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakip ile yapılan sporlarda da sayısına yaptığın maçlarda bu işin zevki çıkıyor.

Siz hiç: "akşam halı sahaya gelsene, adam eksik; komşu mahalle ile antrenman yapacağız" dendiğini duydunuz mu?

3 kişi biz de geleceğiz. Bu yaz ilk turnuvam olacak, bakalım ne kadar paslanmışım.

Herkesin olaya bakışı farklı Hakan abi..Sen maç yapmaktan keyif alırsın,bir başkası sırf antrenman yapmaktan keyif alır..Ama olayı yenme yenilme havasından çıkarmadığımız zaman kimse kusura bakmasın ama Masa Tenisi ''Kahvehane Pinpon'una'' dönüyor..Bizim salona gelen orta yaş ve üstü oyuncuların birkaçı hariç hepsi ya ter atmak,ya da ''bugün kaç kişiyi yenerimde egomu tatmin ederim'' zihniyetiyle geliyor salona..Bizler ise yaşımızın genç olması sebebiyle kendimizi geliştirme amacındayız..Bu yaştan sonra dünya şampiyonu olamayız ama lig oyuncusu olabiliriz belki..Evet zor ama imkansız değil..Gerekli imkanlar sağlanırsa neden olmasın?Bunun birçok örneği çevremizde mevcut..Bu spor her yaşta yapılabilir ve insan isterse kendini 1-2 yıl içerisinde inanılmaz şekilde geliştirebilir..Bizler maç yapmaya ve maç yapanlara karşı değiliz ama zihniyeti yenmek yenilmek olanlara karşıyız..Ve şunu istiyoruz;sırf forehand şut yahut forehand spinle hergün aynı adamı yenmeye ayırdığı zamanı birazda backhand tarafını geliştirmeye ayırsın hem biz keyif alalım hem o keyif alsın..Ama dediğin gibi onlarda bu yaştan sonra bizden birşey olmaz diye düşünüyor sanırım..Kısacası durum bu..Hepimize bol Rating'li günler diliyorum :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkesin olaya bakışı farklı Hakan abi......

Ben şahsen , eğer karşımda benim gibi veya benden iyi bir oyuncu varsa, maç yapmayı tercih ediyorum.

Bütün gün yenilsem de maça devam ederim herhalde.

Bu arada, madem yaş konusu açıldı ; TT-rating'de 2-3 istisna dışında hiç genç yok üst sıralarda.

Bunun sebebini henüz anlamış değilim, gençlerde iş mi yok yoksa gerçekten maç yapmaktan kaçıyorlar mı?

Masa tenisinde sizce en iyi olma dönemi nedir? 15-20 yaş , 20-25 , .... , 40-45 yaş ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

amaç ve anlayış farkı.

tavır aslında antrenman yapmak isteyenlere gösterilmiyor mu? açıkça yada bıyık altından.

neden antrenmana bu kadar vakit harcıyorsun? nereye varacağını umuyorsun? vs vs

antrenman yapanların amacı lig oyuncusu olmak mıdır?

sadece lig oyuncuları mı antrenman yapmalıdır?

belli bir yaşa ermiş herkes zevkine maç yapmakla mı meşgul olmalıdır?

çoğumuz için bu işin zevki rakiple sayısına yapılan maçlardan çıkıyor.

bazılarımız için de bu işin zevki sabırla, inatla durmadan çalışarak, yamuklukların düzeldiğini, performansın arttığını, oynanan oyundaki seviyenin giderek yükseldiğini, sınırların yavaş yavaş genişlediğini görmekte yatıyor. bu mücadele rakipten çok kişinin kendiyle olan mücadelesi. beden terbiyesi kısacası. her yaşta yapılabilir. profesyonel olmayı da gerektirmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben şahsen , eğer karşımda benim gibi veya benden iyi bir oyuncu varsa, maç yapmayı tercih ediyorum.

Bütün gün yenilsem de maça devam ederim herhalde.

Bu arada, madem yaş konusu açıldı ; TT-rating'de 2-3 istisna dışında hiç genç yok üst sıralarda.

Bunun sebebini henüz anlamış değilim, gençlerde iş mi yok yoksa gerçekten maç yapmaktan kaçıyorlar mı?

Masa tenisinde sizce en iyi olma dönemi nedir? 15-20 yaş , 20-25 , .... , 40-45 yaş ?

Sebebi gayet açık..Sisteme kayıtlı oyuncuların hemen hemen hepsi amatör..(3-5 istisna hariç)..Doğal olarak amatör bir oyuncunun zamanla oyununa birşeyler kattığını düşünürsek 35-40 lı yaşlar bu tarz oyuncuların altın çağı oluyor..Fakat lise çağlarında bir hevesle raket tutmaya başlamış gençlerin kısa zamanda profesyonel yardım almadan bir yere gelmesi neredeyse imkansız..Bu durumda gençlerde iş yok demek yanlış olur..Üst sırada olduğu söylenen gençlerin bir çoğuda küçük yaşlardan beri bu sporun içinde yahut profesyonel yardım almış..Ayrıca sistem bana kalırsa gerçek durumu yalnızca yüzde 40-50 civarında yansıtıyor..Yani kim neye göre 1500 kim neye göre 200?Bunu ancak belli bir turnuva yahut lig içerisinde sıralayabiliriz..Ayrıca her oyuncunun rakip ne olursa olsun kazandığı maçtan az da olsa bir puan alması lazım..Yoksa o sıralama hiç mi hiç değişmez,10 sene sonra belki..Kısacası bu sistem biraz ütopik bir sistem ve kimsenin bu sistemi fazla umursadığını sanmıyorum..İnsanları biraraya getirmesi,turnuvalara vesile olması açısından ise harika bir sistem o kısmına lafım yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...Doğal olarak amatör bir oyuncunun zamanla oyununa birşeyler kattığını düşünürsek 35-40 lı yaşlar bu tarz oyuncuların altın çağı oluyor..

..Ayrıca her oyuncunun rakip ne olursa olsun kazandığı maçtan az da olsa bir puan alması lazım..

Kendi açımdan cevaplayacağım:

1- Altın çağına oynaya oynaya 35-40 yaşlarda geliyorlar düşencene katılamayacam. Ben 4 yıldır oynuyorum. Eminim sizler de hemen hemen o kadardır oynuyorsunuzdur. Ayrıca hiç antrenman yapmadım ve oyunuma faydası olan sadece 2 kişi ile oynadım. Yusuf (TT-ID:48) bey ve Mehmet (TT-ID:24) bey. Yanlış anlaşılmasın, benden çok daha iyi başka birçok oyuncu ile maç yaptım ama turnuvalarda sadece, yani fazla bir şey anlamadan maçlar genelde bitiyor o durumda.... Benim dışımda bir örnek daha: Bizim salona 2-3 aydır yaşı 65-70 civarında bir amca geliyor. 2-3 ay öncesine kadar oynamasını bilmiyordu, şimdi bakıyoruz sanki yılların oyuncusu. Şunu demek istiyorum: Herşey üst düzey antrenmana bağlı değil; buna gönül vermek, bundan zevk almak ve buna yatkın olmak daha önemli gibi.....

2- Eğer dediğin tarzda olsaydı şimdi Mehmet YILIK bey arayı iyice açıp başka bir boyuta geçmişti. Ayrıca dediğin zaten mantıksız, yoksa hergün masa tenisini bilmeyen adamı yen ve sürekli puan alarak yüksel, olur mu öyle ? Anladığım kadarıyla puanlama sistemini fazla incelememişsin. Mustafa AKAY bey mesela Sıfır puan ile başlayıp nasıl yükseldiği apaçık ortada.

Sistemi ütopya olmaktan çıkaracak tavsilere açığım tabiiki...

Yarın görüşmek üzere...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine yatkın olan bir insan, iyi bir partnerle usulünce ve hakkını vererek antrenman yapmazsa (Bizim kendi kafamıza göre yaptıklarımıza antrenman diyemem. İş bilen bir antrenörün veya en azından iyi yetişmiş bir oyuncunun ilgilenip, yol göstermesi gerekli.) o kişi ne kadar yetenekli olursa olsun nihayetinde ancak orta seviye bir oyuncu olabilir. Masa tenisinden zevk almak, gönül vermek güzel ve gerekli ama gelişime katkısı sınırlı. Bir yerden sonra sizi ileri götüremezler.

Bilmiyorum. Tekniği, vuruşu, duruşu filan kafaya takmasam... Yamuk bir oyuncu olarak devam etsem... Sürekli önüme gelenle maç yapsam... Bütün rakipleri bir şekilde yenip sonunda Türkiye Şampiyonu olsam bile mutlu olmam herhalde. Sen onca sene masa tenisi oyna ama hiç "yahu bu işi yapıyorum madem şunun doğrusunu öğrenmeye çalışayım" deme. Bana ters geliyor.

Merak ne güzel şey, güzel şey merak. Güzel oynamak istiyorsan antrenman yap bak! :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1- Altın çağına oynaya oynaya 35-40 yaşlarda geliyorlar düşencene katılamayacam. Ben 4 yıldır oynuyorum....

Ne mutlu sana Hakan abi 4 senede altın çağını yaşamaya başlamışsın darısı bizim başımıza..Demekki benim daha bir 3 senem var.. :gulumse:

2- ..Ayrıca dediğin zaten mantıksız, yoksa hergün masa tenisini bilmeyen adamı yen ve sürekli puan alarak yüksel, olur mu öyle ?

Sorun burda..Bunu belirleyen kriter ne?Bana göre de Mustafa Akar masa tenisinin ''M'' sini bilmiyor ama ben dahil çevremdeki herkesi yeniyor..

Neyse fazla uzatmayalım konu sapmasın..Yarın görüşmek üzere Hakan abi.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinden zevk almak, gönül vermek güzel ve gerekli ama gelişime katkısı sınırlı. Bir yerden sonra sizi ileri götüremezler.

Ben de kendi açımdan bakmaya çalışırsam; bu cümleye hak vermemek elde değil, maç yaparak gelişim rakibi taklitten veya bir çok maç sonunda onun oyununu ezberlemekten öteye gidemiyor ne yazıkki, en azından bende öyle oluyor, bunu da değişik bir rakiple maç yapınca çok farklı ve bence kötü bir oyun sergilememden anlıyorum. Birçok arkadaşımda da bunu görebiliyorum. Bende oyunu doğru oynadığımda, vuruşları düzgün yaptığımda zevk alıyorum bu spordan. Maç içinde kendime kızmam genelde yaptığım hatalardan oluyor, kendime bu hatayı nasıl yaparsın diyorum ama asıl söylemem gereken bunu niye antremanda çalışmıyorsun olmalı. İyi oynayıp sayıyı kaybettiğimde ise kendime değil şansıma kızıyorum :) Sadede gelirsek, iyi bir teknik, daha zevkli bir oyun, daha az kızılan bir maç için antreman şart! Peki bol bol antreman yapıp az maç yapmak olur mu? o da olmaz çünkü herşey antremanda ki gibi olmuyor, rakip hep aynı yere spin çekmiyor, şut atmıyor, aynı hızda vurmuyor, aynı servisleri atmıyor bu da antremanda iyi olan birinin maçta varlık gösteremeyip yenilmesine nden oluyor. Bence çözüm; iyi bir antreman partneri bulup bol bol çalışmak ve bunun sonunda da uygulama için maç yapmak, bu arada FARKLI rakiplerle de maç yapmayı ihmal etmemek. Trabzon'da ki arkadaşlarımla genelde bunu yapıyorum; 2 saat vaktimiz varsa 1 saat yirmi dakika kadarını antreman yaparak geçiriyoruz kalan vakitte ise maç yapıyoruz. O gün çok iyi bir gelişim oluyor tabi sık sık antreman yapamadığımız için kalıcı olmuyor ama az da olsa oyun seviyemin arttığını görebiliyorum. Çözümde ki en önemli kısım ise düzenli antreman yapılmasıdır. Benim acizane görüşlerim bunlardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..