Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yaz Mevsimi Ve Masa Tenisi

ararat1973

Recommended Posts

Yaz mevsimi ile birlikte partner bulma sıkıntısı yüzünden masa tenisi oynamak şansa kaldı. Hatta bırakın oynamayı, forumda sohbeti bile yok denecek kadar azalmış durumda. Buna bir de Ramazan ilave oldu, masa tenisi dibi gördü. Artık bayramdan sonraya kaldı tüm masa tenisi faaliyetleri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi nankördür derler. Bir aydan fazla bir ara verdikten sonra, el-göz koordinasyonumuz bozulmuş, ayaklar tembelleşmiş olacak. En azından benim tekrar oynamaya başlayınca ilk bir iki antrenman top toplayacağım kesin. Arada topsuz çalışmalar yapıyorum, (gölge çalışması, evin içinde yan yan sağa sola koşturmalar, kültür fizik kimya hareketleri...) ama kesmiyor. Daha ramazanın ilk haftası, şimdiden elim raketime gitmeye başladı. Dolunay çıktığında nasıl zaptedeceğim kendimi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bol bol video izlemek ve hareketleri kendimiz de yaparmış gibi düşünmek faydalı olabilir hatta olur. BBC Human Mind belgeselinde insanın sadece düşünerek kaslarını bile çalıştırabileceğini açıklıyorlardı. Fiziksel bir hareketi yaparmış gibi düşünmek onu yapmış kadar etkiliyor vücut koordinasyonunu. Tabi bunu daha önce birkaç kere fiziksel olarak yapmış olmak gerekiyor :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet biz de yıllardır kalmış gibi yaparak kalkındık mesela : )

Tam bana göre bir program olmuş bu. Haftada 7 gün uygulayacağım.

Bol bol video izlemek ve hareketleri kendimiz de yaparmış gibi düşünmek faydalı olabilir hatta olur. BBC Human Mind belgeselinde insanın sadece düşünerek kaslarını bile çalıştırabileceğini açıklıyorlardı. Fiziksel bir hareketi yaparmış gibi düşünmek onu yapmış kadar etkiliyor vücut koordinasyonunu. Tabi bunu daha önce birkaç kere fiziksel olarak yapmış olmak gerekiyor :D:
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaa öyle diyosunda alper ben sene iç.i hep video izleyip oyle antremanlara gidiyodum bi gazla izle timo yu ma long u vs vs ... sonra antreman da yine afallıyoduk :D: ... bu ara bakalım ne kadar kondüsyon düşüklüğüne sebep olacak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaa öyle diyosunda alper ben sene iç.i hep video izleyip oyle antremanlara gidiyodum bi gazla izle timo yu ma long u vs vs ... sonra antreman da yine afallıyoduk :D: ...

Sırf izleme değil işte gözümüzü kapatarak aynı o hareketi yapıyormuşuz gibi düşünmemiz lazım. Masalar yer kaplamaları kendi raketimiz vs. adeta kendimizi Matrix filmindeki gibi sanal bir ant. salonuna almamız lazım. (o film abartı tabi) Belgeselde bir jimnastikçi kız denek oldu. İlk defa öğrendiği bir hareketi 2-3 kere denedi yapamadı sonra gözlerini kapattı ve hareketi tekrar düşündü. Bundan sonraki denemesinde ise başarılı oldu ve taklasının ardından barı tuttu ve hareketi tamamladı. BBC bu şekilde kaslarımızı bile çalıştırabileceğimizi iddia ediyor.

NOT : .dat nasıl kesiliyor yardımcı olursanız upload ederim ilgili kısımı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sırf izleme değil işte gözümüzü kapatarak aynı o hareketi yapıyormuşuz gibi düşünmemiz lazım. Masalar yer kaplamaları kendi raketimiz vs. adeta kendimizi Matrix filmindeki gibi sanal bir ant. salonuna almamız lazım. (o film abartı tabi) Belgeselde bir jimnastikçi kız denek oldu. İlk defa öğrendiği bir hareketi 2-3 kere denedi yapamadı sonra gözlerini kapattı ve hareketi tekrar düşündü. Bundan sonraki denemesinde ise başarılı oldu ve taklasının ardından barı tuttu ve hareketi tamamladı. BBC bu şekilde kaslarımızı bile çalıştırabileceğimizi iddia ediyor.

NOT : .dat nasıl kesiliyor yardımcı olursanız upload ederim ilgili kısımı

hatırlıyorum o belgeseli izlemiştim... deneyeceğim bakalım olacak mı :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Ben bol bol video izledim . Ramazan dışında kuzenimle eşit durumdayız ve onunla haftada 1-2 kere oynuyorduk . ama tabi kesmiyor farklı oyuncular lazım . Ve bi bakıma bu yüzdende okulların acılmasını ve turnuvaların biran önce gelmesini istiyoruz . açıkcas 3 aydır kuzenim dışında kımseyle oynamıyorum :D . oda benım dısımda kımseyle oynamıyor . ve farklı kısılerle oynamadıgımız ıcın ne durumda oldugumuzu pek bılmıyoruz . ama dedıgım gıbı bol bol video ve antrenman yapıyoruz . hadı az kaldı okullar ve turnuvalar gelıyor :D .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 125 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..