Jump to content
Masatenisi.org Forum

2009 Liebherr Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası

Recommended Posts

kızın adına da verebilirsen biz de takip edebiliriz.

ben bunları duydukça imreniyor ve üzülüyorum.

Çocuğun adını söledi ama şimdi aklımda deil.. Yarın ki yayın Türkiye saatiyle 11'de kesin yine söler o zaman alırım ama yazarsan zaten çıkar internette.. Aynı üzüntü bende de var zamanında bu spora adam akıllı sarılamadık die.. Napalım sağlık olsun önemli olan kopmamak..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son şampiyon Paskauskiene maçı 4 - 2 kaybetti.. Bu arada son şampiyonun rakibi olan Pesotska'nın bu turnuvada ki ilk deneyimiymiş spiker öle söledi.. Böle olmasına rağmen yarı finale gelmesi ve burda da son şampiyonu devirerek finale çıkması kendisi için çok büyük başarı bizim içinde harika bi seyir keyfi oldu.. Tebrikler Pesotska'ya=)

Bakalım Pavlovich'le Wu'nun maçı nasıl geçicek..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de izledim aslında bizim miniklerden pek farkı yok yaa..... Biz de çinli sevdasında olmak yerine sıfırdan böyle miniklerle mi denesek artık avrupada gelecekteki rotamızı ?
Herşey cümle kurarken kolayda fiiliyata geçince zor.. Bak şimdiden Alina için birçok ülke birbirine girmiş diyorlar. O birbirine giren ülkelerin bu yaşta oyuncuyu kendi ülke vatandaşlığına şimdiden almaları demek hem bu spora verdikleri önemin hemde kendi ülkelerindeki gençlerin bu seviyedeki yeteneğe ulaşmalarının zor olduğunun bilincinde oldukların gösterir. Ferdi sporlarda yetenek çok önemlidir. Öyle "hadi çalış sende başarılı ol" demekle olmaz...

Bravo Alina Sandul'a... Çok büyük yetenek olacak ileride. Şu anda yaşının refleks gücüne göre böyle oynuyorsa birkaç yılda refleksleride tam olarak geliştiğinde kimse tutamaz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herşey cümle kurarken kolayda fiiliyata geçince zor.. Bak şimdiden Alina için birçok ülke birbirine girmiş diyorlar. O birbirine giren ülkelerin bu yaşta oyuncuyu kendi ülke vatandaşlığına şimdiden almaları demek hem bu spora verdikleri önemi hemde kendi ülkelerindeki gençlerin bu seviyedeki yeteneğe ulaşmalarının zor olduğunun bilincindeler. Ferdi sporlarda yetenek çok önemlidir. Öyle "hadi çalış sende bşarılı ol" demekle olmaz...

Bravo Alina Sandul'a... Çok büyük yetenek olacak ileride. Şu anda yaşının refleks gücüne göre böyle oynuyorsa birkaç yılda refleksleride oturduğunda kimse tutamaz...

Bu konuyla ilgili tüm düşüncelerimize yada genel adına konuşmıyım benm düşüncelerime diym tercüman olucak bi yorum.. Kesinlikle katılıyorum.. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Wu-Alina maçında, Wu'nun kızın şirinliği karşısında gülümsemesini bastırmak ve maça konsantre olabilmek için çabalaması, Alina sayı kaçırdığında bütün seyircilerin hepbir ağızdan "Aaaa.." çekip üzülmeleri, maç bitiminde Wu'nun ve antrenörünün Alina'yı tebrik edişleri, bütün seyircilerin gülümseyen yüzlerle Alina'yı gönülden alkışlaması, küçük kızın yüzündeki o mutluluk, küçük çantasını sırtına alıp refakatçileriyle beraber gidişi... hepsi çok hoş görüntüler. Harika bir video. 10 üzerinden 10 veriyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun sana da teşekkürler...

Bundan sonra Alina'nın maçlarını ve gelecek incelemesini sana bırakıyorum. birkaç yıl sonra onun hakkında şampiyonluklar yazacağımıza inanıyorum...

Tamamdır Saadettin abi. Alina Sandul etrafındaki çemberi hızla daraltıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu sporun güzelliği burda.Kimse yenilmez değil... Boll yenildi...

Kesinlikle sana katılıorum.. Tbi ki yetenektr ekipmandr tecrübedr bunlar çok önemli artılar hatta bazen sadece biri bile maçı almaya yeticek unsurlardr ama konsantrayonun da çok önemli olduuna inanıorum.. O sırada yenebileceini hissedip ve birde rakibin kim olursa olsun bunu onun bi kere de olsa aklından geçirtebildiin zaman alımıcaın skor yok.. Seninde dediin gibi işte masa tenisinin bu yönü kendini dier sporlardan ayıran en büük özelliidr bence..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2009 Avrupa Şampiyonu Michael MAZE - Danimarka

2. Werner SCHLAGER - Avusturya

3. Timo BOLL - Almanya

Aklımın ucundan geçmezdi büük ihtimal Timo belki Samso olur diodum ama Maze bizi yanılttı.. Tebrikler Maze'e..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze gerçekten büyük iş başardı..Takım maçlarında gösterdiği performans ve Timo'ya karşı aldığı ilk galibiyetle zaten bunun sinyallerini vermişti..Timo'yu ferdilerde yenmek daha zordu ama bunu bir kez daha başardı ve şampiyonluk yolunu açtı..Zaten o dakikadan sonra finalde karşısına kim gelirse gelsin farketmezdi herhalde..Umarım Maze böyle oynamaya devam eder..Çünkü Avrupa'nın Timo ve Ovtcharov dışında atacağı pek kurşunu kalmadı gibi..Schlager,Samsonov ve Kreanga gibi yıldızların yaşı oldukça ilerledi..Bu dakikadan sonra uluslararası arenada kafaya oynamaları zor gözüküyor..Timo,Ovtcharov ve formda bir Maze Çin'lilerle başa çıkabilecek Avrupa neferleri olarak göze çarpıyor :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze'yide farklı bir tahta kullanırken gördüm yanılmıyorsam ama nedir tam anlamadım. Sapı kırmızıydı ama üstünü bantla sarıp kapatmıştı. Zaten eski tahtasının sapına birşey takmadan kullanırken şimdiki şampiyonada bant takınca huylanıp dikkatli bakınca sapını kırmızı olarak gördüm..

Ya Mizutani Jun (bence sanırım bu tahtaydı ama belli olmuyor) ya Timo Boll Spark yada Chuan Chih-Yuan tahta kullanıyor gibi geldi bana.. dikkatinizi çekti mi? Hemde bu turnuvada 2 sefer Timo'yuda yenince iyice meraklandım. Daha mı hızlı bir tahtaya daha mı yavaş bir tahtaya geçti acaba??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Erdem Kemiksiz
Maze gerçekten büyük iş başardı..Takım maçlarında gösterdiği performans ve Timo'ya karşı aldığı ilk galibiyetle zaten bunun sinyallerini vermişti..Timo'yu ferdilerde yenmek daha zordu ama bunu bir kez daha başardı ve şampiyonluk yolunu açtı..Zaten o dakikadan sonra finalde karşısına kim gelirse gelsin farketmezdi herhalde..Umarım Maze böyle oynamaya devam eder..Çünkü Avrupa'nın Timo ve Ovtcharov dışında atacağı pek kurşunu kalmadı gibi..Schlager,Samsonov ve Kreanga gibi yıldızların yaşı oldukça ilerledi..Bu dakikadan sonra uluslararası arenada kafaya oynamaları zor gözüküyor..Timo,Ovtcharov ve formda bir Maze Çin'lilerle başa çıkabilecek Avrupa neferleri olarak göze çarpıyor :gulumse:

takımlarda çinlilere karşı Avrupalı sporcuların başarı elde edebilmesi şimdilik zor. Bir tek Timo Boll Çinlilerden maç alabilir o da tabi ki yüksek bir olasılık değil.

özellikle Ovtcharov Çinlilere karşı kurulacak Avrupa takımında deperlendirilecek bir isim değil. Avrupalı sporcular birbirileri oynadıkları maçlarda çok göze çarpan hareketler yapsalar da Çinlilerle oynadıkları maçlarda aradaki fark ciddi anlamda göze çarpıyor.

bence asıl soru şu: Ne zaman bir Türk sporcu Avrupalı sporcular arasında söz sahibi olabilecek?

bu sorunun yanıtı hayata geçtiğinde masatenisi turnuvaları bizler için daha zevkli hale gelecek?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze'yide farklı bir tahta kullanırken gördüm yanılmıyorsam ama nedir tam anlamadım. Sapı kırmızıydı ama üstünü bantla sarıp kapatmıştı. Zaten eski tahtasının sapına birşey takmadan kullanırken şimdiki şampiyonada bant takınca huylanıp dikkatli bakınca sapını kırmızı olarak gördüm..

Ya Timo Boll Spark yada Chuan Chih-Yuan tahta kullanıyor gibi geldi bana.. dikkatinizi çekti mi? Hemde 2 seer Timo'yuda yenince iyice meraklandım. Daha mı hızlı bir tahtaya daha mı yavaş bir tahtaya geçti acaba??

bence de forehanddan yaptığı spin ve kontralarına timo neredeyse hiç karşılık veremedi, adeta top maze'in forehandine geldiği zaman sayıyı maze alıyordu, tabiki bunda timo'nun da sakatlığının veya yetersizliğinin payı da vardı ama, diğer maçları izlememe rağmeni boll-maze maçında maze'in özellikte forehand'de üstünlüğünün olduğu kanaatindeyim. uzaktan bile kontra spin yaparken topun aldığı hız ve masa üstündeki file üstünden fazla yukarı çıkmaması maze'in tahta veya lastikte bir değişikliğe gittiğine işaret, şahsen bende ilk izlerken bile bunu farkettim, forehand'i çok hızlanmış, böyle hızlı bir forehand ne boll'de ne de çinlilerde gördüm... tebrik ediyorum Michael Maze'i ....

ayrıca saadettin abi'ye de özel bayram tebriği yolluyorum. hayırlı bayramlar :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana öyle geliyorki Shlager rakibini biraz küçümsemiş ve küçümsemesi de başına dert olmuş..Rallilerde topu artık vurayım gitsin sayı olur. Olmazsada olmaz der gibi bir hali vardı.

Ama Michael Maze 'e gelince oda iyi bir performans sergiledi. Ve bu performansı all star maçlarında kendisine yol, su elektrik , vs,, olarak geri dönecek diye düşünüyorum :D: :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 33 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..