Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlk Lastik Yapıştırma Ve Kesme Deneyimim..

RosieSmith

Recommended Posts

İlk başta Turushan Ovgu adlı üyemize açtığı konudan ve videolarından dolayı çok teşekkür ederim bu konuda..

Görmeyenler için onun konusunun linkini vereyim.. http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=8266

Lastiklerimi aldım , profesyonel rakete geçmem henüz daha 1 yıllık bir süreçte olsa bugun bir çift Donic Desto F3 Big Slam lastiğimi Michael Maze Arylate Carbon tahtama yapıştırıp kenarlarını kestim..

İlk başta çok tereddüt ettim acaba tahtamı lastiklerim gelmeden önce hazerspor'a göndersem ordan kesip - yapıştırıp getirseler mi diye ama sonradan lastikleri aldım ve maceraya atıldım.. :)

Bir çok araştırma yaptım , video izledim bu konuda ama gerçekten ilk defa kesecekler için Turushan Ovgu adlı üyemizin açtığı konu en titiz ve en güzeli..

Kimisi maket bıçağıyla , kimisi ise makas ile kesiyor artan kısmı lastiğin yapıştırdıktan sonra.. Ben bistürü aradım bugun sabah medikallerde ama sapını bulamadım bu yüzden kırtasiyeden büyük boy bir maket bıçağı aldım ( evde var ama jileti köreldiği için garantiye aldım işimi ) ve eve gelip yapıştırma - kesme işlemine başladım..

Başta biraz tırsaktım ama kesmeye başladıktan sonra anladım ki hiçte zor değil..

Fakat şunu belirteyim ilk yapıştırdığım lastiği Turushan bey gibi önce sünger sonra lastik mantığı ile kestim fakat ilk defa kesmemden dolayı olucak ki biraz zorlandım ama kestim.. Diğer lastiği taktığım da ise bu sefer lastik ve süngeri aynı anda tek seferde kesmeyi denedim ve bu bana daha kolay geldi ve diğer yaptığım yönteme göre daha uygun geldi.. Maket bıçağını hiç kaldırmadan bastırarak kestim..

Sonuç olarak eğer sizde lastiğinizi alıp kendiniz yapıştırıp kesmek istiyorsanız fazla tırsmaya gerek yok.. İlk defa lastik kesen bir acemi olarak bu konuda bunu bizzat yaşadım.. :)

Herkese iyi günler ve iyi lastik kesmeler.. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önemli bir diğer konu da sabırlı davranmak bence. Sünger ve lastiğin farklı direnç ve tepkileri olduğu için sindire sindire gitmek lazım bence. Mesela ilk seferimde karton keser gibi daldırdım maket bıçağını , sünger güzel kesildi ama lastiğin kenarları tırtık tırtık :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle linkini verdiğim video faydalı olduysa çok sevinirim,

o topic'de belirttim mi hatırlayamıyorum ama yumuşak lastiklerde (f3 big slam gibi) tek seferde rahatlıkla kesim yapabilirsin, ancak h3 vs... sert lastiklerde ise tek seferde uygulayacağın güç fazla olacağından en ufak titremede bile kenarda istenmeyen görüntüler olabilir, o yüzden sabırla kesmek gerekir, ben el alışkanlığından sert lastiklerde bile tek katta kesiyorum, ama yeni başlayanlara pek tavsiye etmem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendi kendini bileyen makaslardan edin. Makasını az yağla veya ıslat. Uufak darbelerle kıvırımı takip ederek kes. Mükemmel kesim yapmak istiyorsan Turushan abinin yolundan git ama çok pratik istiyor. Makas ile rahatsız edici görüntü olmadan da kesim yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 161 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..