Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlk Kombinasyon Için Yardım

Guest ied

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Yeni bir üye olarak öncelikle tüm yönetici ve katılımcı arkadaşlara bu güzel forum için teşekkür ederim.

Uzun zamandır Butterfly 7000 hazır raketiyle çok amatörce de olsa masatenisi oynuyorum. Tekniğimi ilerletmek ve bu spora biraz daha zaman ayırmak düşüncesindeyim. Bu yüzden ilk kombinasyon raketimi yapmaya karar verdim.

Forumda bununla ilgili açılmış pek çok konuyu okudum ve kabaca bir fikir sahibi oldum ama yinede siz ustaların fikirlerini alayım istiyorum.

Tahta olarak düşündüklerim seçenekler: Primorac off-, Applegren Allplay veya Samsonov Alpha

Bunların üzerine yurt içinden temin edebileceğim kontrollü, spinli ve özellikle de çabuk yıpranmayacak, dayanıklı lastik tavsiye edermisiniz.

Bir de yapacağım kombinasyon raket 7000'den ağır olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her iki taraf aynı olmak üzere rapid soft, sriver fx, tackines d lastiklerinden 1.9 veya 1.8 kalınlıkta birini alabilirsin, en az 6 ay kullandıktan sonra beklentilerine göre hızlı-yavaş, kalın-ince, daha spinli vs.... konularda tekrar yardım istersin

söylediğin tahtalarla beraber çok ağırlık farkı olmaz

önerdiğim lastikler çok dayanıklı lastiklerdir,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Müneccimden evvel zaman içinde, kalbur saman içinde ekipman tavsiyesi:

İlk kombinasyon raketiniz : Tibhar Samsonov Alpha + 2x Butterfly Sriver FX 1.9mm

aradan 5 ay geçer...

İkinci kombinasyonunuz : Butterfly Timo Boll Spirit + Backhande Sriver G3FX 2.1mm, Forehande Tenergy 64 2.1mm

aradan 2 ay geçer...

Üçüncü kombiniz : Butterfly Timo Boll Spirit + BH'e Friendship 729 FX Super Soft 2.2mm, FH'e H3 Neo 2.2mm

aradan 1 ay geçer...

Dördüncü kombi : Nittaku Violin + 2x Donic Baracuda 2.0mm

aradan 3 hafta geçer...

Kombi no 5 : Nihayetinde eski Tibhar Samsonov Alpha'nız + 2x Butterfly Sriver FX 1.9mm ye dönüş.

ama malesef bu hikaye burada bitmez... Aradan biraz zaman geçer ve ekipman şeytanı yine aklınızı çeler... Siz de yeni ekipman arayışlarına doğru ufka yelken açarsınız. Gökten üç elma filan da düşmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim Tibhar Samsonov Alpha yolda Ongun. Bana bundan sonraki ikinci döngü için kehanetin lazım. biggrin.gif

Ahmet Bey, üç vakte kadar adı sanı duyulmamış bir çin firması öyle bir lastik çıkaracak ki, 7den 70'e herkes yarım saat antrenmanla ustası olacak, her tahtaya gelecek, her stile uyacak, üstelik eacheng'de bedava olacak... Sıkalım dişimizi, az kaldı az...

Millet gider Tensor'e, biz klasiklerle tersine tersine. Du bakali halimiz ne olacak?

(Alpha konusu ciddi idiyse, 2 mm Tibhar Torpedo Soft'larla çok uyumlu olmuştu, bilginize)

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet Bey, üç vakte kadar adı sanı duyulmamış bir çin firması öyle bir lastik çıkaracak ki, 7den 70'e herkes yarım saat antrenmanla ustası olacak, her tahtaya gelecek, her stile uyacak, üstelik eacheng'de bedava olacak... Sıkalım dişimizi, az kaldı az...

Millet gider Tensor'e, biz klasiklerle tersine tersine. Du bakali halimiz ne olacak?

(Alpha konusu ciddi idiyse, 2 mm Tibhar Torpedo Soft'larla çok uyumlu olmuştu, bilginize)

Selamlar...

Forumdan Erol Bey'in sattığı kombiyi alıyorum. Samsonov Alpha, Bryce ve Coppa Silver ile geliyor. Bryce bana uymayan bir lastik, Silver'ı ise hiç denemedim. Sırf tahtayı merak ettiğimden alıyorum. Bu kadar övdünüz, bende daynamayıp almaya karar verdim. Süperlig'e çıkabilmem için bahsettiğin Çin lastiklerinin çıkmasını bekleyeceğim artık. :gulumse:

Muhabbetlerimle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...

Selam,

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Primorac+Fx yaptırdım. İl başlarda hazır rakete alışmış olmamdan dolayı özellikle bloklarda ve kısa toplarda oldukça zorlandım. İlk antremanda masayı bile zor tutturuyordum. Ama zamanla alışıyorum, daha da iyi olacak diye düşünüyorum. En önelisi de raketin potansiyelini hissetmek ve şimdi yapamasam da ileride yapabileceğim bazı vuruşları cesurca denemek, zira raket bana bu güveni veriyor. Keşke çok daha önce raket yaptırsaymışım. Neyse zararın neresinden dönersek kardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 110 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..