Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım Edin..

Guest kaölemre

Recommended Posts

Ben emre.15 yaşındayım.3 senedir masa tenisi oynuyorum.Bireysel ve takım olarak il 1.liklerim var.Ama şu ana kadar hep hazır raket kullandım.Şu an elimde olan raket butterfly 7000.Defansif bir oyun tarzım var.Hücumum zayıf.Backhand ve forhandimi iyi kullanıyorum.Spin kullanabiliyorum.Artık hazır raket kullanmak istemiyorum.Ama hangi marka tahta iyidir hangi lastik iyidir bilmiyorum.O konuda bilgim yok.Sizden bana tavsiye etmenizi istiyorum.Sizce hangi markalar kullanmalıyım?Hangisi bana daha uygun olur?....Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben emre.15 yaşındayım.3 senedir masa tenisi oynuyorum.Bireysel ve takım olarak il 1.liklerim var.Ama şu ana kadar hep hazır raket kullandım.Şu an elimde olan raket butterfly 7000.Defansif bir oyun tarzım var.Hücumum zayıf.Backhand ve forhandimi iyi kullanıyorum.Spin kullanabiliyorum.Artık hazır raket kullanmak istemiyorum.Ama hangi marka tahta iyidir hangi lastik iyidir bilmiyorum.O konuda bilgim yok.Sizden bana tavsiye etmenizi istiyorum.Sizce hangi markalar kullanmalıyım?Hangisi bana daha uygun olur?....Şimdiden teşekkürler...

merhaba

bende butterfly 7000 kullanıyorum epeydirde oynuyorum ama bende combo yapmayı düşünnüyorum 7000 benim istediğime cevap vermiyo ve def bir raket bnde bh adamı sersemletir çok seri bh oynarım sağ ön sağ arka sal sol vs ama fh güçlü olupda hucumun nasıl zayıf onu anlıyamadım ozmn önce combo yamadan önce o yanlarını gider buradan sölemekle pek olmaz ama sen nerede oturuyorsan bi masatenisi antrenörü fln vardır ona git gsim git birilerine danışmadan alma ama sana önerim

bh nimbus sound veya Butterfly Tackiness C

fh masaya yakın oynuyorsan çin lastiklerine yönel haufı spin vs ama kontrollü bir raket istiyorsan yasaka seeper def olabilir

tahta olarakta all tahtalara bakmanı öneririm all bi raketle oyna önce ama bu raket biraz pahalıya mal olabilir email atarsan sn iyi bi combo yazabilirim ama bnce git bir hocaya sor böyle siteden raket yaptırılmaz önce eksik yanlarını gider ama .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha demin raket tavsiyesi istiyordunuz,şimdi millete raket tavsiyesi veriyorsunuz..Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. :annoyed::protesto:

ben ona önerimi söyliyorum arkadaşım bukadar hiddetlenme atalarımız nedemiş bir bilsende bir bilene sor demiş evet ben tavsiye istiyorum ama bu benim hiç anlamadığım anlamına gelmez ben kendi fikrimi söylüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ona önerimi söyliyorum arkadaşım bukadar hiddetlenme atalarımız nedemiş bir bilsende bir bilene sor demiş evet ben tavsiye istiyorum ama bu benim hiç anlamadığım anlamına gelmez ben kendi fikrimi söylüyorum

Sevgili Safa, 7000 kullanıyorum diyorsun, başkasına kombi öneriyorsun. Önerdiğin(!) ekipmanları daha önce denedin mi? Kıyaslama yapabilmen açısından yeterli çeşitlilikte ve yeterli sürelerde bu ekipmanları kullandın mı?

Sen kendin için tavsiye istediğin konuyu açarken, birisi sana yeterince tecrübe etmediği bir ekipmanı tavsiye etsin diye mi açıyorsun?

Eğer gerçekten bu ekipmanı denemediysen ve kıyaslama yapabilecek bilgi birikimine sahip değilsen, tavsiyede bulunmakla bir yanlış yapmışsın demektir.

Eğer tavsiyede bulunacak kadar ekipman denemişliğin varsa, kendin için tavsiye istediğin konuda bunları belirt. Örneğin, "Şu tahta üzerinde, şu kadar kalınlıkta şu lastiği kullanmıştım, ama bana hızı/spini az/fazla geldi, ağırlığı hoşuma gitmedi, süngeri..." gibi.

Böylece sana daha uygun ekipman bulunabilir.

Ayrıca o atasözü "bir bilsen de..." değil, "bin bilsen de" şeklindedir.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Safa, 7000 kullanıyorum diyorsun, başkasına kombi öneriyorsun. Önerdiğin(!) ekipmanları daha önce denedin mi? Kıyaslama yapabilmen açısından yeterli çeşitlilikte ve yeterli sürelerde bu ekipmanları kullandın mı?

Sen kendin için tavsiye istediğin konuyu açarken, birisi sana yeterince tecrübe etmediği bir ekipmanı tavsiye etsin diye mi açıyorsun?

Eğer gerçekten bu ekipmanı denemediysen ve kıyaslama yapabilecek bilgi birikimine sahip değilsen, tavsiyede bulunmakla bir yanlış yapmışsın demektir.

Eğer tavsiyede bulunacak kadar ekipman denemişliğin varsa, kendin için tavsiye istediğin konuda bunları belirt. Örneğin, "Şu tahta üzerinde, şu kadar kalınlıkta şu lastiği kullanmıştım, ama bana hızı/spini az/fazla geldi, ağırlığı hoşuma gitmedi, süngeri..." gibi.

Böylece sana daha uygun ekipman bulunabilir.

Ayrıca o atasözü "bir bilsen de..." değil, "bin bilsen de" şeklindedir.

Selamlar.

ben birkaç kombi denedim bu özellikte tahtalar kullandım ewt ama 1. el değillerdi o ayrı ayrıca bir sürü ekpmanlarla ilgili bilgilerim var benim önerdiğim combi benzer özellikte raket kullandım fh çin lastiği 2.0 haıfu tahta all off- tahtası yasaka bh 2.0 Sriver Fx butterfly tacniss c dememin sebemi blok ve hızlı bh oynıyan ve kontrol isteyenler içindir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyide bu size yapılan tavsiye zaten..Madem biliyordunuz niye tavsiye istiyorsunuz?Orada yazan 2.0 ın ne demek olduğundan bile haberiniz olduğunu sanmıyorum..

versiyon 2.0 :lol: bu arada geröekten de yeni üye olup daha olaylardan yeni haberi olan birisinin yorum ve tavsiye yapmaya başlaması saçma. daha iyi bilen insanlar varken bize susmak düşer.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 148 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..