Jump to content
Masatenisi.org Forum

İstek: Müzik Kolleksiyonerleri Yardımcı Olabilir Mi?

onurzaim

Recommended Posts

Merhabalar,

Masatenisi sevenler tarafından bu isteğim umarım garip karşılanmaz...

Nükhet Duru'nun ilk albümü "Bir Nefes Gibi" isimli albümünü 5 aydır müzikle ilgili bir çok dükkan ve siteye bakarak aramaktayım. Bulabildiğim tek şey bir eski plak oldu. Maalesef pikabım yok. Bu albümün cd'ye uyarlanmış ama yeni enstrümanlarla çalışmış hali piyasada mevcut ama ben illaki eski, doğal, elektronik olmayan albümünü dinlemek istiyorum. Bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

mail: onurzaim@hotmail.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Masatenisi sevenler tarafından bu isteğim umarım garip karşılanmaz...

Nükhet Duru'nun ilk albümü "Bir Nefes Gibi" isimli albümünü 5 aydır müzikle ilgili bir çok dükkan ve siteye bakarak aramaktayım. Bulabildiğim tek şey bir eski plak oldu. Maalesef pikabım yok. Bu albümün cd'ye uyarlanmış ama yeni enstrümanlarla çalışmış hali piyasada mevcut ama ben illaki eski, doğal, elektronik olmayan albümünü dinlemek istiyorum. Bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

mail: onurzaim@hotmail.com

onur kardeş mesajını okudum müzik benimde ilgi alanıma girer.(fizy video müzik)adlı bir müzik arama sitesi var boş alana istediğin parçayı veya sanatçı adını yazıyorsun o varsa buluyor.bende yazdım bir kaç tane buldu ve dinledim doğal gibi geldi tabiiki senin dinlemen gerekiyor.selamlar...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erkin Baba'yı konuya hiç katma dostum. Konserine bile gitmiş biriyim. Sadece Nükhet Duru beni çekmiyor o kadar. Yoksa onunda çok iyi ve kailetli şarkıları var. Ama herkes her tarzdan hoşlanmadığı gibi benimde Nükhet ve Nükhet gibi bazı sanatçıların bir albümünü eve koyayım hevesi yok. Sebep bu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer kasetini istersen; http://urun.gittigid...0QQidZZ20200760 linkinden satın alabilirsin..Müzik benimde ilgi alanıma girer ama Nükhet Duru nedense o alana yanaşamadı... :-)

Abi o sonradan doldurulmuş, ilk halini barındırmayan kaseti. Benim aradığım albüm 1977 çıkışlı long play veya o zaman varsa kaseti. Sonradan doldurdukları güzel yine ama o ünün üzerine yapıldığı için sanki biraz baharatı eksik. Mesela Özdemir Erdoğan'da eski şarkılarını akustik hali ile söylemeye çalıştı ama o ilk albümüdeki heyecanlı ses, o vokal yok. Yaş ilerledikçe diyafram mı zayıflıyor, ses mi değişiyor aynı tad gelmiyor. Bir de o albümdeki gitarlar, ziller ve adını bilmediğimiz diğer enstümanların kullanılışı ve aranjeler çok zengin. Bir de hışlırtılı seslerin ardından müziği dinlemek biraz da heyecan veriyor.

Gitti gidiyorda bir LP buldum. Satın alacağım gibi duruyor ama bir pikaba sahip birini bulup dijital ortama geçirmem lazım. Kaset deseniz yine olmaz. Eskiden walkmanim vardı ama kaseti bazen hızlı bazen yavaş çalıyor.

Yine de önerin için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece LP olarak var Onur... CD olarak çıkmamış.. veya çıktıysa da sonradan yenilenmiş kaydıdır. Bir iki arkadaşa sordum. Albüm çok eski olduğu için CD zor. Ama istiyorsan LP bakarım. Hem sende Gittigidiyor sitesinde bulmuşsun. Onu bende görmüştüm ama plak aramıyorum deyince yazmadım. araştırırım biraz daha...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi bir pikap bulmayı göze alarak Lp'yi yani plağı satın aldım. Şimdi bir pikaba ihtiyacım var.

Kargodan alırken kapaktaki Nükhet Duru'ya bakan görevli bayanın yüzünü görmenizi isterdim. Belki 10 defa yüz yüze geldiğim ve gönderiklerimi sıkıcı gözü ile bakan birisi plağı gördğününde hafif tebessüm biraz da "ana o da ne" der gibi bir gülümseme ile bakıp daha önce hiç görmediğim yüzünü gösterdi. İlginç bir andı. Şimdi sıra dinlemeye geldi. Bakalım bunu nasıl başaracağım.

Abi sende pikap varsa ilk fırsatta gelirim :tpdance:.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Plak çalmak için birşey yok ama Aksaray'da plaktan CD'ye aktarabileceğini düşündüğüm yerler var Onur. İlgilenirim.. Birde film stüdyolarına çalışan ajanstan bir arkadaş var. Ona danışacağım. Belki kendi sistemlerinde hala plak kullanan vardır. Bu arada Aksaray'daki arkadaşıda aradım elinde pikap yok ama belki albümü bulabileceğini söyledi. Araştıracak. Olmadı pikap bul dedim. (Profesyonel kayıt işleriyle uğraşan biryer..)Hallederiz inşallah...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski, hoparloru içinde bir pikap buldum. Bilgisyara kayıt için bir mikrafon dayayıp şimdilik idare edeceğim. Biraz param birikirse elden düşme, bilgisyara analog veya dijital bağlanabilen bir pikap alacağım. Belki bir plak kolleksiyonu yapmam için vesile olur.

Ama masatenisi ekipmanı nasıl alacağım diye sormadan da edemiyorum kendime.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Plağı, pikabı herşeyi buldum. İyi bir mikrafon edinip pikaptan ses kaydı da yaptım. Onlarca kayıt denememden sonra en iyi sonuçları aldığımı düşerek aldığım pikabı komşuma geri iade ettim.

Artık elimde sürekli dinleyebileceğim dijitaleştirilmiş bir albüm var. Artık büyük bir keyifle dinleyeceğim.

Darısı çok arayıp da bulamadığınız şeylerin başına.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 77 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..