Jump to content
Masatenisi.org Forum

Combo Raket Tavsiyesi

Guest ömer121

Recommended Posts

backhand:XIOM YANUS SİYAH KALINLIK:2.0

forehand:XIOM VEGA PRO KIRMIZI

tahta:XIOM FUGA

Forehandde sürekli offensive oynuyorum.Backhande ise topspinler bırakmak istiyorum.Daha önceki raketim tibhar samsonov alpha üzerine kırmızı 2.1lik rapid ve siyah 2.1lik rapid softtu.Fakat bu raketin spini bana çok az geldi.Bu yüzden bol spinli ve hızlı bir raket almak istedim.Bu raketi eski raketimle karşılaştırabilirmisiniz?Ve bu XIOM raket benim oyun tarzıma uygun mudur?Birde tenergy 05 hakkında görüşlerinizide bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forhand Atak spin mi yoksa atak şut mu? Atak spin veya top spin yakın masa Tenergy 05. Fakat 2,1 tavsiye etmem. Backand hareketi nizami yapıyorsan en iyi top spin Tenergy 05. Hareketi yarım yapıyorsan Tenergy 64. Onda da en fazla 1,9 Tenergy 05 için, 1,7 Tenergy 64 için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 05 kullanımı zor bir lastik..En azından alışana kadar diyelim..Yüksek atış açısı,aşırı top tutan üst yüzeyi ve sert süngeri hata payını arttırıyor..Eğer kullanacaksanız 5 kat ağaç,all+, off- bir tahta ile beraber kullanın,kalınlık olarakda 1.7 yahut 1.9 mm tercih edin..Kısa oyunu sanıldığı kadar zor bir lastik değil..En azından diğer zıp zıp tensor'lere göre masa üstünde etkili kesikler atabilmek mümkün,topu havalandırmıyor..Eğer tenergy fazla gelir diyorsanız fuga tahta üzerine çift taraf 2.0 mm vega euro lastikler gayet güzel olur..Tenergy 64 ün daha yumuşak,daha kontrollü versiyonu..Üzeri gayet iyi top tutuyor,dayanıklı ve kısa oyunu da gayet başarılı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand:XIOM VEGA EUROPE SİYAH KALINLIK:MAX

forehand:XIOM VEGA PRO KIRMIZI KALINLIK:MAX

tahta:XIOM FUGA

Bu lastikler tahtaya ve benim oyun stilime uymuşmu?Birde eski tibhar rapidle arasında çok spin farkı varmıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tibhar rapid solvent içeren yapıştırıcılarla kullanıldığında verim alınabilen bir lastik..Daha önce nasıl kullanıyordunuz bilmiyorum ama solüsyon sürülmemiş rapid'den daha hızlı ve spinlidir vega serisi..Yalnız max yerine kalınlığı 2.0 mm yaparsanız daha iyi olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ömer senin max lastik seçmenin sebebi nedir? Spin ağırlıklı oynuyorsan max lastikten ziyade daha ince süngerli lastik öneririm. Böylelikle hem lastikler daha hafif olur ve kolun yorulmaz hemde daha kontrollü spin yapabilirsin... Yazdıklarından yola çıkarak yorum yapsak senin çok çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünmemiz gerekir ancak altyapın yok ise yazdıklarınla uyguladıkların arasında çelişki olduğuda gözlemlenecektir. (Burada amacım seni eleştirmek değil ancak oyununu görmeden malzeme önermek çok zor. Çünkü herkes birşeyler yazıyor ama kimin hangi hareketei doğru yaptığını görme şansımız yok. Ayrıca altyapın yok ise 2.0mm veya 1.8mm lastikler daha uygun olacaktır.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketi fastspinden hazırlattırıp getirteceğim.Stoklarında vega europenin 2.0 ve max ı var.Fakat vega pro sadece max kalınlık var.O yüzden max ile 2.0 arasında çok fark varmı diye sordum.Eğer Xiom satan ve yapıştıran başka bir site varsa bildiğiniz oradanda alabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fuga tahta üzerine iki taraf vega europe 2.0 kalınlık lastik aldım bugün.Oyunumda gerçekten gözle görülür bir fark oldu Tibhar rapidden sonra.Raketin spini gerçektn çok iyi.

Yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 188 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..